مهندسی صنايع يك ابر رشته، رشته ای با فرصت های شغلی بی پايان

مهندسی صنايع يك ابر رشته، رشته ای با فرصت های شغلی بی پايان

وقتی در سال 1881 رشته مهندسی صنايع در دنيا متولد شد ، همه انتظار يك منجی برای توليد و صنعت داشتند و اين انتظار هم صحيح بود.
با تولد مهندسی صنايع بسياری از سوالهای كارافرين ها و مديران در راستای بهبود توليد ، برنامه ريزی منابع ، كاهش ضايعات ، …. پاسخ پيدا كرد.
حال در ايران و در اين اوضاع دشوار صنعت و سازمانهای ايرانی ،مهندسی صنايع راه حل های متنوعی برای بهبود در انواع سازمانهای توليدی ، خدماتی و بازرگانی دارد.
با عنايت به مهارت های مختلف دانشجويان و فارغ التحصيلان مهندسی صنايع ، بازار كار بسيار گسترده ای برای اين افراد وجود دارد .
مباحثی چون تضمين كيفيت ، كنترل كيفيت ، برنامه ريزی توليد و خدمات ، كنترل پروژه ، نگهداری و تعميرات ، منابع انسانی از فرصتهای شغلی مهم مهندسی صنايع است.

اين موضوع ٢ نتيجه مهم در بر دارد:

نخست اينكه كارفرمايان و مديران محترم از تمامی صنايع مختلف، كارخانجات، استارت اپ ها ، كسب و كارهای اينترنتی و …. ميتوانند برای بهبود راندمان و مدل سازی سازمان وافزايش بهره وری در سازمان خود با خيال راحت سازمان را به مهندس صنايع بسپارند. لزوم حضور حداقل ٢ مهندس صنايع با مهارت و تجربه در هر نوع كسب و كاری ميتواند بهبود مستمر و افزايش ارزش افزوده را تضمين نمايد.

دوم انكه دانشجو و فارغ التحصيلان مهندسی صنايع می بايست خود را براي يك جنگ تمام عيار در صنعت اماده كنند . با توجه به وظيفه بزرگ مهندسان صنايع ، می بايست همراه با اموزشهايی كه در دانشگاه ميبينند ، ساير مهارتهای ديگر مهندسی صنايع مانند اموزش ISO9001 , اموزش كنترل پروژه ، اموزش برنامه ريزی توليد و ساير مهارتهای مهندسی صنايع را به طور كامل بياموزند و به طور مداوم نيز بهبود دهند.

در اين بين اموزشگاه فنی و حرفه ای خانه مهندسی صنايع به عنوان تنها اموزشگاه تخصصی مهندسی صنايع مهارت محور در ايران  وظيفه مهم تربيت مهندسين صنايع برای كار در فرصتهای شغلی متنوع و مهم را بر عهده دارد .

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.