روش های اصولی افزایش فالوور اینستاگرام در ۲۰۲۴

افزایش فالوور اینستاگرام

همانطور که می‌دانید اینستاگرام یکی از بسترهای عالی برای کسب و کارهاست که افراد به آن روی آورده و مدام با مسائلی همچون جذب فالوور، افزایش بازدید، افزایش فروش و … درگیر هستند. به هر حال ما در هر بستری برای اینکه به درآمد خوبی برسیم باید به این مسائل فکر کنیم. برای اینکه به افزایش فالوور اینستاگرام برسیم باید راهکارهای اصولی را بدانیم و به کار ببریم. در این مقاله جدیدترین اصولی که مطابق با الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۲۴ درنظر گرفته شده را با هم بررسی می‌کنیم.

افزایش فالوور اینستاگرام

هیچ “هک رشد” قطعی برای افزایش تعداد فالوورهای شما در اینستاگرام وجود ندارد. اما هنوز کارهای زیادی است که می‌توانید برای ایجاد استراتژی رشد اینستاگرام خود انجام دهید. قبل از اینکه وارد آن شویم؛ اگر به تازگی اینستاگرام را برای کسب و کار خود یا به عنوان یک بستر بیزینسی شروع کرده‌اید، اولین قدم این است که پیچ‌های حضور خود در اینستاگرام را محکم کنید. به این ترتیب، چند تاکتیک اول اصول اولیه را پوشش می‌دهد و به ویژه برای سازندگان یا مشاغل جدید مرتبط است. حتی اگر یک اینستاگرامر باتجربه هستید، ارزش این را دارد که مطمئن شوید، درست پیش رفته‌اید یا خیر.

افزایش فالوور اینستاگرام

۱- از خرید فالوورهای فیک خودداری کنید

وقتی وب‌سایت‌ها ۱۰۰۰ فالوور اینستاگرام را به قیمت ارزان می‌فروشند، کسب یک برد سریع برای افزایش تعداد فالوورهایتان جذاب و وسوسه‌انگیز است. اما خرید فالوورهای جعلی بیشتر از اینکه فایده داشته باشد ضرر دارد:

 • اینستاگرام به طور فعال حساب‌هایی را که درگیر فعالیت‌های کلاهبرداری هستند، منع و پاکسازی می‌کند.
 • فالوورهای جعلی ربات هستند و افراد واقعی نیستند – آنها به طور واقعی با حساب شما درگیر نشده یا به مشتری تبدیل نمی‌شوند.
 • شما اعتبار خود را از بین می‌برید و اعتماد مخاطبان خود را از دست می‌دهید – که باعث می‌شود آنها شما را دنبال نکنند.

خرید تعاملی مانند بازدیدها و نظرات یا شرکت در پادهای تعامل به همان اندازه در رشد حساب اینستاگرام شما بیهوده است. شما فقط به خاطر آن تعداد زیادی فالوور نمی‌خواهید، بلکه می‌خواهید بصورت یک جامعه معنادار رشد کنید.

۲- کلمات کلیدی را در یوزنیم و نام خود قرار دهید

الگوریتم اینستاگرام نتایج جستجوی حاوی کلمات کلیدی در نام و نام کاربری را در اولویت قرار می‌دهد. نام کاربری شما دسته اینستاگرام

 • شما است (نام @ نمایه شما): این را مانند نام شرکت خود و/یا با نام کاربری پروفایل خود در کانال‌های اجتماعی دیگر مطابقت دهید تا فورا قابل شناسایی باشد.
 • نام شما نام شرکت شما است (یا هر چیزی که دوست دارید): برای بهبود دیده شدن، کلمات کلیدی مرتبط را در اینجا اضافه کنید.

۳- بیو اینستاگرام خود را بهینه کنید

چهار عنصر وجود دارد که باید برای بهبود بیوگرافی کامل اینستاگرام به کار بگیرید:

 • توصیفی ساده از کاری که انجام می‌دهید و/یا آنچه می‌فروشید
 • ضربه‌ای از شخصیت برند
 • یک فراخوان روشن برای اقدام (CTA)
 • یک لینک از سایت

بیو اینستاگرام شما فقط ۱۵۰کاراکتر دارد. اما این تاثیری است که اولین برداشت شما را بر روی دنبال کنندگان و مشتریان بالقوه ایجاد می‌کند یا می‌شکند. علم پشت بایوی اینستاگرام این است که عملیات پیج را واضح، خلاقانه و کامل نشان دهیم. هر کسی که آن را می‌خواند باید فوراً بداند که کسب و کار شما چه می‌کند، چگونه می‌تواند به آنها کمک کند و کجا می‌توانند بیشتر بیاموزند.

۴- اینستاگرام خود را در جاهای دیگر تبلیغ کنید

تغییر مسیر مشتریان بالقوه از کانال‌های دیگر به اینستاگرام یک استراتژی خوب است تا به سرعت دنبال کننده‌های خود را افزایش دهید. مثلا قرار دادن لینک اینستاگرام در سایت و سایر شبکه‌های اجتماعی. اگر قبلاً شما را در جاهای دیگر فالو کرده باشند، هیچ کس نباید به صورت دستی برود و شما را در اینستاگرام جستجو کند. پیوند اکانت اینستاگرام خود را اضافه کنید:

 • در صفحه محصولات
 • وبلاگ‌ (در صورت لزوم)
 • ایمیل‌های بازاریابی و تراکنشی
 • فوتر و/یا سایدبار وبسایت شما
 • پست‌های رسانه اجتماعی
 • امضای ایمیل شما و کارمندانتان
 • در دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند TikTok و YouTube

۵- بهترین زمان پست گذاری را خودتان بیابید

بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام چه زمانی است؟ وقتی مخاطبان شما آنلاین هستند. بهترین زمان جهانی برای به اشتراک‌گذاری محتوا در اینستاگرام وجود ندارد. در عوض، هدف خود را تعیین زمان ایده آل برای ارسال پست برای فالوورهای خود داشته باشید. چگونه متوجه خواهید شد که مخاطبان شما آنلاین هستند؟ اینستاگرام از طریق Insights خود در چهار مرحله ساده به شما می‌گوید:

 • به پروفایل اینستاگرام خود در برنامه بروید و روی منوی همبرگر (سه خط افقی) در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.
 • روی “Insights” ضربه بزنید.
 • از آنجا روی “Total Followers” کلیک کنید
 • به پایین این صفحه بروید و «Most active times» را جستجو کنید. می‌توانید بین ساعت‌ها برای هر روز هفته جابه‌جا شوید یا به روزهای خاصی نگاه کنید.

۶- برای اینستاگرام خود استراتژی بازاریابی داشته باشید

داشتن یک ایده واضح از جایی که اینستاگرام در استراتژی بازاریابی رسانه‌های اجتماعی شما قرار می‌گیرد نه تنها نتایج مثبت کسب و کار را به همراه خواهد داشت، بلکه شما را در جهتی متمرکز در مورد اینکه چه چیزی در اینستاگرام پست کنید، هدایت می‌کند. اما چگونه می‌توانید یک استراتژی رشد اینستاگرام ایجاد کنید؟

روش های بالا رفتن فالوور

مرحله ۱: اهداف خود را تثبیت کنید

تعیین کنید که آیا می‌خواهید برندسازی را افزایش دهید، تبدیل مستقیم را افزایش دهید، ترافیک وبسایت را افزایش دهید یا چیز دیگری. شفاف سازی هدف شما محتوایی را که پست می‌کنید، فراخوانی برای اقدام را دیکته می‌کند و شبکه اینستاگرام شما را روی همان هدف نگه می‌دارد.

مرحله ۲: یک نمای ۳۶۰ از مخاطبان هدف خود دریافت کنید

دانستن جمعیت شناسی اولیه بسیار مهم است. اما همچنین فراتر از آن بروید و عمیقاً درک کنید که مخاطبان شما با چه چیزهایی دست و پنجه نرم می‌کنند و چگونه می‌توانید با استفاده از استراتژی محتوای اینستاگرام خود به آنها کمک کنید تا چالش‌های خود را حل کنند.

مرحله ۳: صدای برند و زیبایی شناسی خود را تعریف کنید

حتی اگر یک خالق هستید و نه یک شرکت، ارزش آن را دارد که یک صدای بازاریابی رسانه‌های اجتماعی منحصر به فرد خودتان ایجاد کنید، بنابراین کاربران اینستاگرام می‌توانند پست‌های شما را بدون دیدن نام کاربری شناسایی کنند. به زبان ساده، سبک خود را داشته باشید.

مرحله ۴: تم‌های ستون محتوا ایجاد کنید و به آنها بچسبید

برای اکانت اینستاگرام خود جایگاهی انتخاب کنید. چند موضوع کلی داشته باشید که در مورد آنها پست می‌سازید و خیلی از آنها منحرف نشوید. این مسئله فواید زیادی دارد:

 • لازم نیست دائماً چرخ را برای ایده‌های محتوای عالی دوباره اختراع کنید.
 • جامعه اینستاگرام شما شروع به شناسایی شما برای نوع محتوایی می‌کند که ایجاد کرده‌اید.
 • شما با تغییرات جدید پریشان نمی‌شوید و استراتژی اینستاگرام خود را اصلاح می‌کنید.
  10 روش برطرف کردن ارور sorry we couldn't complete your request

مرحله ۵: یک تقویم محتوا ایجاد کنید

هر چند وقت یکبار باید در اینستاگرام پست بگذارید؟ توصیه می‌کنیم حداقل یک بار در روز پست بگذارید – چه استوری، چه پست ورقه‌ای چه ریلز. آدام موسری، توصیه می‌کند که دو پست فید در هفته و دو استوری در روز ارسال کنید. براک جانسون – مربی رشد اینستاگرام که در یک سال به ۴۰۰ هزار فالوور رسید – می‌گوید ارسال پست‌های بیشتر شگفت‌انگیزترین راه برای افزایش فالوور اینستاگرام است.

۷- کپشن جذاب بنویسید

وقتی برای ایجاد یک پست یا ویدیوی عالی زحمت کشیده‌اید، شاید از کپشن اینستاگرام صرف نظر کنید. اما کپشن‌های اینستاگرام وزن بیشتری نسبت به آنچه فکر می‌کنید دارند: می‌توانند کسی را وادار کنند تا شما را دنبال کند یا بدون اینکه نگاهی بیندازند از کنار شما عبور کنند. برای مثال، برند سلامتی Cosmix به سادگی نمی‌نویسد: «در وب‌سایت ما خرید کنید!» در پست‌های اینستاگرامش مواد تشکیل دهنده مورد استفاده را توضیح می‌دهد، چگونه محصولات آنها به مسائل خاص کمک می‌کند، و مطالعاتی را ذکر می‌کند که ادعاهای آنها را تایید می‌کند.

نوشتن کپشن عالی در اینستاگرام بیشتر به درک مخاطبان و نوع پست شما مربوط می‌شود تا تلاش برای رسیدن به تعداد کاراکترها. اگر در حال نوشتن یک پست آموزشی هستید، منطقی است که شرح بیشتری داشته باشید. اما وقتی تصویر زیبایی از محصول را به اشتراک می‌گذارید، کپشن کوتاه‌تر شیرین‌تر است.

۸- از هشتگ های مرتبط استفاده کنید

یکی دیگر از روش‌های اصولی افزایش فالوور اینستاگرام استفاده از هشتگ اما بجاست. هشتگ های مناسب می‌توانند پست‌های اینستاگرام شما را در معرض دید مخاطبان زیادی قرار دهند. از چند هشتگ باید استفاده کنید؟ این محدودیت حداکثر تا ۳۰ است، اما اینستاگرام توصیه می‌کند فقط از سه تا پنج هشتگ استفاده کنید. اما کمیت در جایی که هست نیست – شما می‌خواهید هشتگ‌های اینستاگرام خود را رتبه بندی کنید تا از آنها نهایت استفاده را ببرید. چرا؟ بسیاری از مردم هشتگ‌ها را دنبال می‌کنند تا پست‌های مربوط به یک موضوع را ببینند یا چیزی خاص را جستجو کنند. هدف شما این است که در نگاه اول زمانی که شخصی از هشتگ جایگاه شما استفاده می‌کند در صفحه کاوش ظاهر شوید. استراتژی درست استفاده از هشتگ‌ها با ترکیبی از محبوبیت است – به این ترتیب، در دریایی از اسپم‌ها گم نمی‌شوید یا در گوشه کوچک اینستاگرام خود پنهان نمی‌مانید.

۹- درک درست از تجزیه و تحلیل خود داشته باشید

بررسی منظم تجزیه و تحلیل‌های اینستاگرام خود برای درک اینکه چه چیزی برای شما مفید است و چه چیزی مفید نیست، کلیدی بوده و موجب افزایش فالوور اینستاگرام می‌شود. ممکن است متوجه شوید که مخاطبان شما بهترین واکنش را به ریلز سرگرم‌کننده نشان می‌دهند، اما پست‌های آموزشی بهترین کار را به عنوان پست اسلایدی دارند. کشف روندها، استراتژی تولید محتوای شما را بهبود می‌بخشد تا حداکثر بازده سرمایه گذاری را از اینستاگرام دریافت کنید.

۱۰- با سازندگان اینستاگرام یا سایر مشاغل کوچک همکاری کنید

همکاری با سایر سازندگان از طریق اینفلوئنسر مارکتینگ یا مشارکت با کسب و کارهای کوچک یک برد است زیرا هر دو طرف را در معرض یک جامعه جدید قرار می‌دهد. نکته مهم این است که اطمینان حاصل کنید که شما با شرکت یا خالقی که با ارزش‌های شما همسو است و جمعیت و علایق پیروانش با مخاطبان هدف شما همپوشانی دارد، شریک می‌شوید.

چگونه این اینفلوئنسرها را پیدا کنیم؟ می‌توانید با استفاده از هشتگ‌ها و کلمات کلیدی در اینستاگرام، یا جستجوی دستی در گوگل جستجو کنید. لازم نیست خود را به مشارکت با سازندگان فردی محدود کنید. همچنین می‌توانید با سایر کسب‌وکارهای کوچک شراکت ایجاد کنید – مانند LinkedIn و Headspace که برای ایجاد پستی همکاری کردند. این مسئله نیز باعث افزایش فالوور اینستاگرام می‌شود.

پروفایل اینستاگرام

۱۱- انواع مختلف پست های اینستاگرام را آزمایش کنید

اینستاگرام دیگر فقط یک برنامه انتشار عکس نیست. این پلتفرم فرمت‌های زیادی را معرفی کرده است، از جمله ریلز اینستاگرام، پست‌های پین‌شده، نکات برجسته استوری و پست‌های اسلایدی. کدام نوع پست باعث افزایش تعامل اینستاگرام شما می‌شود؟ مطالعات نشان می‌دهد که پست‌های اسلایدی اینستاگرام بیشترین میزان تعامل را دارند، اما پیچیده‌تر از آن است. ممکن است مخاطبان شما ریلز اینستاگرام را برای پست‌های سرگرم‌کننده و پست‌های اسلایدی برای هر چیز آموزشی ترجیح دهند. اگر احساس می‌کنید اینستاگرام شما در حال رشد نیست، انواع مختلف پست‌ها را آزمایش کنید.

۱۲- در نظرات و استوری ها با مخاطبان خود صحبت کنید

با مخاطبان اینستاگرام خود درگیر شوید تا مشکلات آنها را درک کنید، به سؤالات آنها پاسخ دهید و ایده‌های محتوا را دریافت کنید. این نوع تعامل از نوع مطلوبیست که موجب افزایش فالوور اینستاگرام خواهد شد. Elise Darma – یک مربی اینستاگرام برای صاحبان مشاغل – می‌گوید صحبت کردن با مخاطبان یک استراتژی کم استفاده برای رشد فالوور در اینستاگرام است:

«منتظر نباش همه به سمت تو بیایند. بهترین هک تا به حال این بوده که فعالانه با افراد دیگری در اینستاگرام تعامل داشته باشید که از آن دسته افرادی هستند که کسب و کار شما به آنها کمک می‌کند.»
«هوشمندانه‌ترین استراتژی این نیست که منتظر بمانید تا همه به سراغ شما بیایند. اگر بخواهید با مردم صحبت کنید، خودتان را معرفی کنید و از آنها سؤالاتی در مورد خودشان بپرسید.»

چگونه با مخاطبان خود در اینستاگرام صحبت می‌کنید؟ متخصصان مدیریت رسانه‌های اجتماعی می‌دانند که نکته اساسی پاسخ به نظرات و پیام‌هایی است که دریافت می‌کنید – به خصوص اگر این سؤال از سوی یک مشتری بالقوه باشد.

۱۳- در اینستاگرام تأیید شوید

داشتن تیک آبی در کنار حساب اینستاگرام شما نشانی از اعتبار آنی است. این تیک به شما کمک می‌کند در نتایج جستجو برجسته شوید، از جعل هویت اجتناب کنید و حتی نرخ تعامل بالاتری دریافت کنید و درنهایت موجب افزایش فالوور اینستاگرام خواهد شد. اگر هدف شما افزایش نرخ رشد اینستاگرام است، تایید شدن بدون شک به شما کمک می‌کند.

جمع بندی نهایی

با این ۱۳ نکته، مطمئناً برای افزایش فالوور اینستاگرام مجهزتر هستید. اما این یک معامله یکباره نیست. حفظ رشد اینستاگرام مستلزم انتشار منظم محتوای باکیفیت بالا و حفظ استراتژی رسانه‌های اجتماعی شماست. مدیریت برنامه ریزی، ارسال، تعامل و ردیابی به صورت دستی زمان‌بر و پر زحمت است اما درنهایت با صبوری نتیجه خوبی حاصل خواهد شد.

سوالات متداول

یک شبکه اجتماعی است که در حال حاضر به بستری عالی و جامع برای کسب و کارها تبدیل شده.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.