آموزش ایجاد بلوک های تو در تو در وردپرس

ایجاد بلوک های تو در تو در وردپرس

ویژگی بلوک‌های تودرتو گوتنبرگ وردپرس به شما امکان می‌دهد چندین بلوک را در یک بلوک والد داشته باشید. سپس، می‌توانید عناصر مختلف بلوک را به طور همزمان سفارشی کنید، محتوای پست را به طور موثر سازماندهی کنید و به انعطاف پذیری بیشتری در طراحی دسترسی داشته باشید. در این مقاله نحوه انتخاب و ایجاد بلوک های تو در تو در وردپرس را به شما نشان خواهیم داد. با ما همراه باشید…

ایجاد بلوک های تو در تو در وردپرس

ویژگی بلوک تودرتو گوتنبرگ وردپرس به شما این امکان را می‌دهد که یک یا چند بلوک را در یک بلوک دیگر وارد کنید. بلوک‌های تودرتو به شما کمک می‌کنند با اضافه کردن چندین بلوک در داخل یکدیگر، طرح‌بندی‌های پیچیده‌تر و البته جذاب‌تری را در وب‌سایت خود ایجاد کنید. این امکان انعطاف پذیری بیشتری را هنگام طراحی و قالب بندی محتوا برای صفحات و پست‌ها فراهم می‌کند. به عنوان مثال، می‌توانید چندین بلوک تصویر را در یک بلوک گروهی قرار دهید تا مجموعه‌ای از عکس‌ها از یک رویداد خاص یا مجموعه‌ای از آثار هنری ایجاد شده با استفاده از یک تکنیک خاص را نمایش دهید.

علاوه بر این، ویژگی بلوک تودرتو به شما امکان می‌دهد بلوک‌های جداگانه را ویرایش کنید. این بدان معنی است که شما می‌توانید هر بلوک را براساس نیاز خود سفارشی کنید بدون اینکه بر بلوک‌های دیگر تأثیری داشته باشید. به نوبه خود، این امر منجر به سازماندهی بهتر محتوا می‌شود، محتوای شما را جذاب‌تر کرده و فرآیند تولید محتوای شما را ساده می‌کند. همانطور که گفته شد، بیایید ببینیم چگونه می‌توانید بلوک های تودرتو گوتنبرگ وردپرس را به راحتی انتخاب و استفاده کرد.

چگونه بلوک های تو در تو بسازیم؟

با استفاده از بلوک گروه یا ستون در ویرایشگر بلوک گوتنبرگ، می‌توانید به راحتی چندین بلوک را در کنار هم قرار دهید. ابتدا باید یک پست موجود یا جدید را در ویرایشگر بلوک از نوار کناری مدیریت وردپرس باز کنید. از اینجا، به سادگی روی دکمه «+» کلیک کنید و بلوک «گروه» را پیدا کنید. پس از کلیک بر روی آن و افزودن آن به صفحه، باید یک طرح بندی برای بلوک هایی که در کنار هم قرار می‌گیرند انتخاب کنید. برای این آموزش، ما طرح “گروه” را انتخاب کردیم.

گروه در گوتنبرگ

در مرحله بعد، به سادگی روی دکمه «+» روی صفحه کلیک کنید تا شروع به اضافه کردن محتوا در بلوک والد یا اصلی کنید. به خاطر این آموزش، یک بلوک تصویر اضافه می‌کنیم.

  آموزش فعال کردن ردیابی مشتری در ووکامرس با گوگل آنالیتیکس

افزودن تصویر

پس از افزودن بلوک تصویر، فقط روی دکمه “گروه” در نوار ابزار بلوک در بالا کلیک کنید تا بلوک والد انتخاب شود. در مرحله بعد، باید روی دکمه «+» کلیک کنید تا منوی بلوک باز شود، از آنجا می‌توانید بلوک‌های دیگر را برای افزودن انتخاب کنید.

افزودن بلوک جدید

نحوه پیکربندی تنظیمات بلوک تودرتو وردپرس

هنگامی که چندین بلوک تو در تو قرار دادید، می‌توانید با کلیک بر روی هر بلوک، تنظیمات اختصاصی آنها را پیکربندی کنید. با این کار تنظیمات بلوک در ستون سمت چپ روی صفحه نمایش باز می‌شود. از اینجا می‌توانید رنگ پس‌زمینه، رنگ متن و اندازه بلوک‌های جداگانه را بدون تأثیر بر سایر بلوک‌هایی که درون آن قرار دارند، تنظیم کنید.

تنظیمات بلوک ها

برای پیکربندی تنظیمات همه بلوک‌های تو در تو، باید روی دکمه «گروه» در نوار ابزار بلوک در بالا کلیک کنید. با این کار تنظیمات بلوک والد در ستون سمت راست باز می‌شود. اکنون می‌توانید توضیحات، جهت، رنگ پس زمینه، رنگ متن و تایپوگرافی تمام بلوک های تودرتو را پیکربندی کنید. به خاطر داشته باشید که این تنظیمات بر تمام بلوک‌های تودرتو در بلوک والد تأثیر می‌گذارد.

تنظیمات بلوک های تو در تو

همچنین می‌توانید با کلیک بر روی دکمه «گزینه‌ها» در نوار ابزار بالای هر بلوک، یک بلوک منفرد موجود را به بلوک‌های تودرتو تبدیل کنید. با این کار یک منو باز می‌شود، جایی که باید گزینه «ایجاد بلوک قابل استفاده مجدد» را انتخاب کنید.

افزودن بلوک کپی شده

پس از انجام این کار، یک بلوک قابل استفاده مجدد ایجاد می‌شود که می‌توانید چندین بلوک را با کمک آن اضافه کنید. پس از اتمام کار، فراموش نکنید که برای ذخیره تغییرات خود، روی دکمه «انتشار» یا «به‌روزرسانی» کلیک کنید.

ایجاد بلوک های تو در تو در وردپرس

از روزی که ویرایشگر گوتنبرگ روی کار آمد بسیاری برای استفاده از آن مقاومت کردند. اما هیچ می‌دانید این ویرایشگر در هر نسخه کامل‌تر شده و قرار است تبدیل به یک صفحه ساز قدرتمند شوند؟ در این مقاله نحوه ایجاد بلوک های تو در تو در وردپرس با کمک گوتنبرگ را به شما آموزش دادیم که مطمئنا در بسیاری جاها به کارتان خواهد آمد.

سوالات متداول

جدیدترین ویرایشگر وردپرسی است که با کمک آن می توانید یک صفحه گرافیکی عالی بسازید.
ویرایشگر گوتنبرگ چنین امکانی را به ما می دهد. ویژگی بلوک تودرتو گوتنبرگ وردپرس به شما این امکان را می‌دهد که یک یا چند بلوک را در یک بلوک دیگر وارد کنید.
بلوک‌های تودرتو به شما کمک می‌کنند با اضافه کردن چندین بلوک در داخل یکدیگر، طرح‌بندی‌های پیچیده‌تر و البته جذاب‌تری را در وب‌سایت خود ایجاد کنید. این امکان انعطاف پذیری بیشتری را هنگام طراحی و قالب بندی محتوا برای صفحات و پست‌ها فراهم می‌کند. به عنوان مثال، می‌توانید چندین بلوک تصویر را در یک بلوک گروهی قرار دهید تا مجموعه‌ای از عکس‌ها از یک رویداد خاص یا مجموعه‌ای از آثار هنری ایجاد شده با استفاده از یک تکنیک خاص را نمایش دهید.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.