ابزارها در وردپرس

ابزارها در وردپرس

سیستم مدیریت محتوای وردپرس دارای بخش‌ها و منوهای مختلفی است که می‌توان جهت بهبود سایت از آن‌ها بهره گرفت؛ یکی از مهمترین بخش‌ها، ابزارها در وردپرس می‌باشند که ابزارهایی کاربردی جهت بهبود مدیریت سایت وردپرسی را در اختیار شما قرار می‌دهند. در این مقاله به معرفی و بررسی هر یک از زیرمنوهای ابزارها در وردپرس خواهیم پرداخت؛ برای آشنایی بیشتر با بخش ابزارها در وردپرس توصیه می‌کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

  • ابزارها در وردپرس
  • درون‌ریزی
  • برون‌بری
  • سلامت سایت
  • برون‌بری داده‌ی شخصی
  • پاک‌سازی اطلاعات شخصی

ابزارها در وردپرس

همانطور که گفتیم از مهمترین بخش‌های پنل مدیریت سیستم مدیرین محتوای وردپرس، بخش ابزارها می‌باشد. چنانچه به تازگی با این پلتفرم محبوب و رایگان اشنا شده‌اید می‌توانید مقاله آموزش وردپرس را به صورت کاملا رایگان فرا بگیرید.

ابزارها در وردپرس امکانات گوناگون و البته مهمی را در اختیار شما قرار می‌دهند که این اقدامات برای درون‌ریزی و انتقال اطلاعات و محتوای سایت به سایت دیگر بسیار کاربردی بوده و تنها با چند کلیک ساده امکان‌پذیر است، همچنین قادر خواهید بود سلامت سایت خود را بررسی و راهکارهایی را جهت بهبود وضعیت سایت دریافت کنید تا با اعمال آن بر روی سایت به بهبود آن کمک کنید. در ادامه بخش‌های موجود در زیر مجموعه ابزارها در وردپرس را به شما آموزش خواهیم داد. این بخش‌ها عبارتند از:

درون‌ریزی

نخستین و مهمترین گزینه‌ای که در منوی “ابزارها” و پس از ابزارهای در دسترس مشاهده می‌کنید “درون‌ریزی” می‌باشد؛ سیستم مدیریت محتوای وردپرس امکان انتقال و استفاده از محتوای یک وبسایت را در سایر سایت‌ها با این گزینه فراهم آورده است. به عنوان مثال وردپرس به شما اجازه می‌دهد محتوای وبسایت فعلی خود را ابتدا با کلیک بر روی گزینه “برون‌بری” و سپس در سایتی که قصد بارگذاری محتوا را دارید با گزینه “درون‌ریزی” انتقال محتوا را انجام دهید.

با انتخاب گزینه درون‌ریزی وارد صفحه‌ای مانند تصویر زیر خواهید شد:

با ورود به صفحه فوق قادر خواهید بود هر کدام از مواردی قصد دارید در سایت خود درون‌ریزی کنید را انتخاب کنید، چنانچه بخواهید کلیه موارد مانند نوشته‌ها، برگه‌ها، دیدگاه‌ها، دسته‌ها، برچسب‌ها و غیره را بارگذاری کنید لازم است گزینه WordPress موجود در تصویر بالا را انتخاب و بر روی گزینه “نصب” کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی آن و نصب وردپرس لازم است فایل موردنظر برای درون‌ریزی را از سیستم خود انتخاب و آن را بارگذاری کنید.

دقت داشته باشید فایل انتخابی شما می‌بایستی دارای فرمت xml باشد؛ پس از بارگذاری، کلیه موارد موردنظر به وبسایت شما افزوده خواهند شد.

برون‌بری

گزینه بعد که جزو مهمترین ابزارها در وردپرس بشمار می‌آید برون‌بری نام دارد، از طریق این گزینه به آسانی می‌توانید محتوای موردنیاز خود را با فرمت xml برون‌بری کرده و یا خروجی بگیرید و در سایت دلخواه خود درون‌ریزی کنید. برای خروجی گرفتن از مطالب موجود در سایت کافیست گزینه برون‌بری را از منوی “ابزارها” انتخاب کرده تا وارد صفحه زیر شوید.

در این صفحه می‌توانید از نوشته‌ها، برگه‌ها یا کلیه موارد خروجی بگیرید.

گزینه موردنظر خود را انتخاب و بر روی دکمه “بارگیری پرونده برون‌بری” کلیک کنید تا فایل مربوطه بر روی سیستم شما دانلود گردد.

سلامت سایت

سلامت سایت سومین و کاربردی‌ترین گزینه‌‌ها در بخش ابزارها در وردپرس می‌باشد که به صورت کاملا رایگان در وردپرس وجود دارد، این بخش سلامت سایت را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و پیشنهاداتی که برای بهبود سلامت وبسایت ضروری هستند را به شما ارائه می‌دهد.

این بخش دارای دو سربرگ “وضعیت” و “اطلاعات” بوده که در بخش وضعیت سلامت سایت را نمایش و مواردی که برای بهبود سایت مورد نیاز هستند را در اختیار شما قرار می‌دهد؛ در انتهای این صفحه دکمه‌ای به نام “آزمایش‌های قبول شده” را نیز مشاهده خواهید کرد که با کلیک بر روی آن مواردی که بدون مشکل هستند را شناسایی و نشان می‌دهد.

سربرگ دوم با عنوان اطلاعات، جزییاتی را در رابطه با پیکربندی سایت وردپرسی از جمله نسخه وردپرسی نصب شده، افزونه‌های فعال و غیرفعال، قالب فعال و غیرفعال‌ها، اطلاعات پایگاه داده، سرور و غیره در اختیار شما قرار می‌دهد.

چنانچه تمایل دارید که این فهرست از اطلاعات را در یک فایل متنی ذخیره و آن را در سیستم خود نگاه دارید می‌توانید دکمه “کپی اطلاعات سایت به کلیپ برد” را به منظور کپی این اطلاعات انتخاب و سپس آن را در یک فایل متنی قرار دهید.

برون‌بری داده‌ی شخصی

از دیگر زیرمنوهای موجود در ابزارها در وردپرس بخش برون‌بری داده‌ی شخصی نام دارد، این بخش اطلاعاتی همچون عکس‌های آپلود شده، نام کاربری، شناسه کاربری، تاریج ایجاد حساب، تاریخ‌های ورود و خروج از وردپرس، نام نمایشی و غیره را در اختیار شما قرار می‌دهد.

برای انجام این کار مطابق شکل زیر، به قسمت ابزارها مراجعه و سپس زیر منوی برون‌بری داده شخصی را انتخاب کنید. پس از آن در کادر موجود در تصویر زیر نام کاربری یا ایمیل یکی از کاربران سایت که قصد دریافت اطلاعات آن را دارید وارد و دکمه “ارسال درخواست” را کلیک کنید.

پس ار ارسال درخواست، ایمیل موردنظر در جدولی که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید به لیست درخواست‌کننده‌ها اضافه خواهد شد؛ در مرحله بعد کافیست همانند تصویر زیر ماوس را بر روی ایمیل حرکت داده تا گزینه “دریافت داده‌های شخصی” را مشاهده و بر روی آن کلیک کنید.

با این کار داده‌های شخصی مربوط به ایمیل موردنظر را در قالب یک فایل zip دریافت خواهید کرد.

پاک‌سازی اطلاعات شخصی

آخرین مورد از بخش ابزارها در وردپرس مربوط به پاک‌سازی اطلاعات شخصی می‌باشد که برای حذف اطلاعات شخصی یک کاربر مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ برای این منظور کافیست از منوی ابزارها گزینه پاک‌سازی اطلاعات شخصی را انتخاب تا وارد صفحه زیر شوید.

این صفحه کاملا مانند صفحه برون‌بری داده‌ی شخصی بوده و می‌بایست نام کاربری یا ایمیل یکی از کاربران سایت که قصد پاک‌سازی اطلاعات شخصی آن را دارید وارد و دکمه “ارسال درخواست” را کلیک کنید.

پس از ارسال درخواست، ایمیل موردنظر به لیست درخواست‌کننده‌ها اضافه خواهد شد که با حرکت ماوس بر روی آن گزینه “حذف اجباری داده‌های شخصی” نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن کلیه داده‌های شخصی مربوط به آن کاربر حذف خواهد شد.

تمامی این موارد زیرمنوی ابزارها در وردپرس هستند که آن‌ها را به طور کامل فرا  گرفتید.

سخن آخر

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم ابزارها در وردپرس یکی از بخش‌های ضروری آن بشمار می‌آید و برای اقداماتی مانند درون‌ریزی یا برون‌بری اطلاعات و محتوای سایت، اطلاع و بهبود سلامت سایت، بارگیری یا پاکسازی اطلاعات شخصی مربوط به هر کاربر می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. وردپرس به صورت رایگان شما را از وضعیت و سلامت سایت خود آگاه می‌کند که می‌توانید از آن‌ها نهایت بهره را ببرید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. شما می­توانید سوالات و نظرات خود را از بخش دیدگاه ­ها با ما مطرح کنید؛ همچنین اگر محتوای امروز همیار وردپرس برای شما مفید بود، خوشحال می­شویم آن را با دوستان خود در شبکه­ های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

منبع: wordpress.org

این مطلب ویرایش شده در ۱۴۰۰-۱۱-۲۰ ۱۱:۱۳ ق٫ظ

افسانه حبیبی نیا

کارشناسی فناوری اطلاعات، علاقمند به تولید محتوا و طراحی سایت

اشتراک گذاری
منتشر شده
افسانه حبیبی نیا

پست های اخیر

اجاره جرثقیل کفی و خاور با ایران جرثقیل

جرثقیل ها دارای مدل ها و رنج های مختلفی هستند با ایران جرثقیل همراه شوید…

19 ساعت قبل

هنگام خرید لپ تاپ مناسب برنامه نویسی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

به طور کلی امروزه استفاده از لپ تاپ‌ها برای انجام امور مختلف بیشتر شده است.…

2 روز قبل

وارد کردن کدهای سفارشی در هدر و فوتر وردپرس با Insert Headers and Footers

چنانچه می‌خواهید با کمک کدها، اطلاعاتی را به هدر و فوتر خود اضافه کنید، نیاز…

4 روز قبل

اصلی‌ترین تفاوت‌های هاست وردپرس ابری با هاست وردپرس اشتراکی

به صفحه پلن‌های فروش یک سایت هاستینگ خیره شده‌اید. سردرگم و کلافه‌اید و نمی‌دانید در…

1 هفته قبل

خرید قالب و افزونه از سایت های خارجی و پرداخت ارزی

ووچر پرفکت مانی درست شبیه یک کارت شارژ یا هدیه با یک اعتبار مشخص است…

1 هفته قبل

۱۱ نکته مهم قبل از تحویل گرفتن وبسایت وردپرسی

هر شخصی که وبسایتی را مدیریت می‌کند باید از نکات کلیدی قبل از آغاز کار…

2 هفته قبل
ویدئو عبور کسب‌وکار از بحران رو ببین