استفاده از هوش مصنوعی در تقویت بازاریابی

هوش مصنوعی در تقویت بازاریابی

آیا نمی‌دانید چگونه از هوش مصنوعی (AI) برای کمک به بازاریابی وبسایت وردپرسی یا فروشگاه آنلاین خود استفاده کنید؟ فناوری‌های مولد هوش مصنوعی در حال تغییر روش کار ما هستند و بسیاری از صاحبان وبسایت‌ها به دنبال راه‌های جدیدی برای استفاده از آنها می‌گردند. در این مقاله نکات تخصصی در مورد نحوه استفاده از هوش مصنوعی در تقویت بازاریابی را به اشتراک می‌گذاریم.

هوش مصنوعی در تقویت بازاریابی

فناوری‌های هوش مصنوعی مانند OpenAI برای صاحبان کسب‌وکارهای کوچک، فریلنسرها، فروشگاه‌های آنلاین و هر کسی که آنلاین کار می‌کند، بسیار نویدبخش است. با استفاده از یک رابط چت ساده، می‌توانید از هوش مصنوعی بخواهید به سؤالات شما پاسخ دهد، محتوا تولید کند و محتوای موجود را تغییر دهد. همچنین می‌توانید با استفاده از افزونه‌های هوش مصنوعی، کارهایی را در وبسایت وردپرسی خود که معمولاً به هوش انسانی نیاز دارند، اتوماتیک کنید.

به عنوان مثال، می‌توانید از هوش مصنوعی در وردپرس برای شناسایی نظرات اسپم، بهبود سئو، ترجمه محتوای وب‌سایت خود، شناسایی محتوای سرقت‌شده، اسکن بدافزار و موارد دیگر استفاده کنید. همچنین راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید از آن برای بازاریابی محصولات و خدمات خود استفاده کنید. با این گفته، بیایید نگاهی به نکات تخصصی در مورد نحوه استفاده از هوش مصنوعی در بازاریابی سایت بیندازیم. این مقاله موضوعات زیادی را پوشش می‌دهد که بصورت تیتروار بررسی می‌کنیم:

 1. با یک نام تجاری جذاب و به یاد ماندنی شروع کنید
 2. ایده های بازاریابی محتوا تولید کنید
 3. مقالات خود را آماده جستجو کنید
 4. پیش نویس پست های وبلاگ را بنویسید
 5. با عناوین و توضیحات متا مقاله را سئو کنید
 6. محتوای خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید
 7. نگارش و خوانایی محتوای خود را بهبود بخشید
 8. یک محتوای ایمیل قانع کننده بنویسید
 9. ایجاد خلاصه پست وبلاگ برای رسانه های اجتماعی
 10. محتوای آگهی و توضیحات محصول را برای فروشگاه آنلاین خود ایجاد کنید
 11. محتوای صفحه فرود بهتری بنویسید
 12. برای وبلاگ، رسانه های اجتماعی و موارد دیگر تصاویر ایجاد کنید
 13. محتوا را در پنجره های پاپ آپ بهینه کنید

با یک نام تجاری جذاب و به یاد ماندنی شروع کنید

بازاریابی زود شروع می‌شود. انتخاب یک نام جذاب و به یاد ماندنی برای کسب و کار شما اولین قدم مهم است. این مسئله نقش مهمی در برندسازی، بازاریابی و سئو وبلاگ شما دارد. البته، شما می‌خواهید از نام کسب و کار خود در آدرس وبسایت نیز استفاده کنید. بنابراین، باید مطمئن شوید که نام دامنه در دسترس است. اینجاست که هوش مصنوعی به کمکتان می‌آید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از ابزار رایگان Business Name Generator دیدن کنید. به سادگی چند کلمه مرتبط با کسب و کار خود را تایپ کرده و سپس روی دکمه “Generate” کلیک کنید.

انتخاب نام مناسب

این ابزار از هوش مصنوعی برای انتخاب ده‌ها نام تجاری مناسب استفاده می‌کند. سپس به طور خودکار بررسی می‌کند تا مطمئن شود چنین نام دامنه‌ای تا به حال ثبت نشده است.

ایده های بازاریابی محتوا تولید کنید

اکنون که نام تجاری خود را انتخاب کرده‌اید و وبسایت وردپرس یا فروشگاه آنلاین خود را راه اندازی کردید، می‌توانید برنامه ریزی بازاریابی محتوای خود را شروع کنید. این به معنای محتوای جالب و مفید وبلاگ است که برای جذب بازدیدکنندگان جدید به وبسایت خود خواهید نوشت. ایده‌های محتوایی با طوفان فکری می‌تواند کار سختی باشد. اما هوش مصنوعی با سرعت غیرقابل باوری می‌تواند لیستی از ایده‌های فوق العاده محتوایی ایجاد کند. به جای تایپ دستورات مستقیم در ChatGPT، می‌توانید از Uncanny Automator برای خودکار کردن فرآیند از وبسایت وردپرس خود استفاده کنید.

مقالات خود را آماده جستجو کنید

ابزارهای مولد هوش مصنوعی مانند ChatGPT می‌توانند هنگام برنامه ریزی و تحقیق در مورد پست‌های وبلاگ جدید بسیار مفید باشند. این امر به این دلیل است که آنها حجم وسیعی از اطلاعات را با مرور اطلاعات عمومی در اینترنت یاد گرفته و ذخیره کرده‌اند. آنها می‌توانند از این اطلاعات برای پاسخ به سوالات شما استفاده کنند. ترفند این است که بدانید چه چیزی ممکن است و استفاده از اعلان‌های خاص که نتایج مورد نیاز را به شما می‌دهد. به عنوان مثال، اگر این سوال ساده را بپرسید، “چگونه از یک طوطی مراقبت می‌کنید؟”، ChatGPT لیست طولانی از دستورالعمل‌ها را ایجاد می‌کند. اما اغلب استفاده از اعلان‌های خاص‌تر مفید است.

پیش نویس پست های وبلاگ را بنویسید

ابزارهای هوش مصنوعی مانند ChatGPT نیز می‌توانند پست‌های وبلاگ کاملی بنویسند. با این حال، توصیه می‌کنیم این موارد را به‌عنوان پیش‌نویس‌های اولیه در نظر بگیرید و قبل از انتشار آن‌ها، مدتی را برای بررسی و بهبود محتوا صرف کنید. در حالی که مقالات به خوبی نوشته شده‌اند، ممکن است اطلاعات ارائه شده قدیمی باشد. همچنین، برخی از اطلاعات ممکن است نادرست یا کاملا نادرست باشد. می‌توانید با استفاده از دستورات موجود در وبسایت ChatGPT محتوا ایجاد کنید. به عنوان مثال، می‌توانید از آن بخواهید «یک مقاله درباره سیاهچاله‌ها در سطح خواندن کلاس ششم بنویسد».

با عناوین و توضیحات متا مقاله را سئو کنید

یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید هنگام نوشتن پست‌های وبلاگ انجام دهید، ارائه سرفصل‌ها و توضیحات غیرقابل مقاومت است. این کار کاربران بیشتری را تشویق می‌کند تا روی مقالات شما کلیک کنند، همین امر باعث افزایش بازدیدکنندگان، تبدیل‌ها و فروش شما می‌شود. می‌توانید از سرویس‌های هوش مصنوعی مانند ChatGPT برای کمک به عناوین و توضیحات پست استفاده کنید.

محتوای خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید

علاوه بر کمک به شما در نوشتن عناوین موثر و توضیحات متا، راه‌های دیگری نیز وجود دارد که هوش مصنوعی می‌تواند به بهینه‌سازی محتوای شما برای موتورهای جستجو کمک کند. به عنوان مثال، می‌توانید با افزودن لینک‌های بیشتر به محتوای خود، سئوی سایت خود را بهبود بخشید. به این لینک‌ها، لینک‌های داخلی گفته می‌شود و به موتورهای جستجو کمک می‌کنند تا محتوای شما را کشف کرده و آن‌ها را در نتایج جستجو رتبه‌بندی کنند. با این حال، اگر تعداد زیادی پست در وبسایت وردپرسی شما وجود دارد، ممکن است همیشه از تمام مقالات مرتبطی که می‌توانید به آنها پیوند دهید آگاه نباشید. این مسئله به این معنی است که شما فرصت‌هایی را برای پست‌های خود در رتبه بالاتر در جستجو از دست می‌دهید. اینجاست که هوش مصنوعی در تقویت بازاریابی به شما کمک شایانی می‌کند.

نگارش و خوانایی محتوای خود را بهبود بخشید

وردپرس ابزار نگارشی و املایی ارائه نمی‌دهد. ممکن است نگران باشید که محتوای بازاریابی شما حاوی اشتباهات دستوری و املایی شرم‌آور است یا خواندن آن دشوار است. خوشبختانه، بسیاری از افزونه‌های وردپرس و ابزارهای آنلاین برای کمک به بررسی گرامر و بهبود نوشتار شما وجود دارد. Grammarly یا نرم افزار ویراستیار یک دستیار نوشتاری مجهز به هوش مصنوعی است که به طور خودکار املا و دستور زبان را هنگام نوشتن بررسی می‌کند و خطاها را برجسته می‌کند تا بتوانید آنها را برطرف کنید. اما با این حال برای زبان فارسی، پیشنهاد می‌کنیم حتما خودتان محتوای تولید شده را مطالعه کنید و اشکالات آن را برطرف نمایید.

  روش های دیلیت اکانت واتساپ در گوگل، ios و اندروید

یک محتوای ایمیل قانع کننده بنویسید

ChatGPT می‌تواند ایمیل‌های پیش نویس بنویسد یا ایمیل‌های موجود را در چند ثانیه بهبود بخشد. می‌توانید زمانی که به سؤالات مشتریان خود پاسخ می‌دهید، خبرنامه‌های ایمیلی می‌نویسید یا با مشتریان بالقوه تماس می‌گیرید، از آن استفاده کنید. حتی می‌توانید نوع نوشتاری را که باید در ایمیل استفاده شود را مشخص کنید:

 • از لحن متقاعدکننده‌ای استفاده کنید و وانمود کنید که در این موضوع متخصص هستید.
 • از لحن دلسوزانه و مهربان استفاده کنید.
 • از لحن حرفه‌ای و قابل اعتماد استفاده کنید.
 • از لحن معمولی و محاوره‌ای استفاده کنید.

ایجاد خلاصه پست وبلاگ برای رسانه های اجتماعی

تبلیغ پست‌های وبلاگ خود در رسانه‌های اجتماعی یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش ترافیک وبسایت شماست. اما نوشتن خلاصه‌ای از پست‌های وبلاگ که باعث می‌شود مردم تمایل بیشتری به دیدن محتوای شما داشته باشند، می‌تواند چالش برانگیز باشد. خلاصه‌های رسانه‌های اجتماعی باید طول درستی داشته باشند، محتویات پست را به طور دقیق خلاصه کنند و از زبان قانع‌کننده‌ای استفاده کنند که باعث تشویق کلیک‌ها شود. اینجاست که هوش مصنوعی در تقویت بازاریابی کمک می‌کند.

به عنوان مثال، در اینجا یک اسکرین شات از یک اقدام Uncanny Automator است که یک پست وبلاگ کامل را به OpenAI ارسال می‌کند و خلاصه‌ای را ایجاد می‌کند که می‌تواند در توییتر به اشتراک گذاشته شود.

ایجاد یک پست خلاصه

گام بعدی این است که Uncanny Automator را وادار کنید تا خلاصه را به همراه هشتگ به WhatsApp ارسال کند. این به شما امکان می‌دهد قبل از انتشار توییت، آن را بررسی و ویرایش کنید. از طرف دیگر، Uncanny Automator فقط می‌تواند خلاصه را مستقیماً در توییتر، فیس‌بوک، لینکدین و موارد دیگر ارسال کند.

محتوای آگهی و توضیحات محصول را برای فروشگاه آنلاین خود ایجاد کنید

اگر یک فروشگاه آنلاین دارید، از قبل می‌دانید که ایجاد توضیحات و کپی آگهی برای همه محصولاتتان چقدر موثر است. ChatGPT می‌تواند به شما کمک کند این کار را سریع و آسان انجام دهید. فقط باید از دستورات درست استفاده کنید. در اینجا چند نمونه وجود دارد که می‌توانید آنها را مطابق با نیازهای خود تغییر داده و ذخیره کنید.

نوشتن توضیحات محصول و توضیحات کوتاه:

“من از شما می‌خواهم وانمود کنید که یک متخصص سئوی تجارت الکترونیک هستید که توضیحات محصول قانع کننده‌ای را می‌نویسد. من یک عنوان محصول را در اختیار شما قرار می‌دهم و می‌خواهم سه بخش محتوای مجزا برای توضیحات محصول ارائه دهید و هر بخش باید عنوان خاص خود را داشته باشد.”

“من از شما می‌خواهم وانمود کنید که یک متخصص سئوی تجارت الکترونیک هستید که توضیحات محصول قانع کننده ای را می‌نویسد. من یک عنوان محصول را در اختیار شما قرار می‌دهم و از شما می‌خواهم که یک توضیح کوتاه محصول بین 250 تا 300 کاراکتر ارائه دهید.”

نوشتن نسخه تبلیغاتی برای محصولات و خدمات:

“من از شما می‌خواهم که به‌عنوان یک صاحب حق نسخه‌برداری حرفه‌ای با تجربه در نوشتن تبلیغات فیس‌بوک با تبدیل بالا عمل کنید. از شما می‌خواهم برای محصولات/خدمات زیر یک نسخه تبلیغاتی فیس‌بوک بنویسید: [محصولات/خدمات]. یک نسخه تبلیغاتی بین 100 تا 150 کلمه، با عنوانی جذاب و دعوت به اقدام قوی تولید کنید. من از شما می خواهم که در مورد مخاطبان هدف بالقوه تحقیق کرده و نسخه تبلیغاتی را بهینه کنید تا برای آن مخاطب هدف خاص جذاب باشد.”

محتوای صفحه فرود بهتری بنویسید

هنگامی که در حال اجرای یک کمپین بازاریابی یا تبلیغات هستید، می‌توانید از یک صفحه فرود اختصاصی برای دریافت تبدیل و فروش بیشتر استفاده کنید. ساده‌ترین راه برای ایجاد صفحه فرود استفاده از المنتور است.  بهترین صفحه ساز در بازار بوده و با بیش از 180 قالب حرفه‌ای طراحی شده است. اکنون باید کپی را برای صفحه فرود بنویسید. با استفاده از اعلان مناسب ChatGPT می‌توانید در عرض چند ثانیه محتوای نوشتاری ایجاد کنید.

برای وبلاگ، رسانه های اجتماعی و موارد دیگر تصاویر ایجاد کنید

تصاویر محتوای شما را جالب‌تر می‌کنند و تجربه کاربری در وردپرس و پلتفرم‌های اجتماعی را بهبود می‌بخشند. اگر نمی‌توانید آثار هنری خود را بسازید یا عکس‌های حرفه‌ای بگیرید، ممکن است برای عکس‌های استوک هزینه کنید یا از تصاویر بدون حق امتیاز استفاده کنید. با این حال، این موارد بسیار عمومی به نظر می‌رسند. خوشبختانه می‌توانید از هوش مصنوعی استفاده کنید. DALL.E 2 یک ابزار هوش مصنوعی در تقویت بازاریابی ساخته شده توسط OpenAI است که می‌تواند تصاویر منحصر به فردی را برای وبسایت و رسانه‌های اجتماعی شما ایجاد کند. هنگام ثبت نام برای یک حساب کاربری رایگان می‌توانید برخی از تصاویر اخیر ایجاد شده را مشاهده کنید.

محتوا را در پنجره های پاپ آپ بهینه کنید

OptinMonster یک افزونه تولید پاپ آپ قدرتمند است که می‌توانید در سایت وردپرس خود از آن استفاده کنید. این افزونه ویژگی‌های قدرتمندی را ارائه می‌دهد که می‌تواند به شما در افزایش فروش کمک کند. بسیاری از قالب‌های حرفه‌ای طراحی شده در برنامه موجود است. این باعث می‌شود که با استفاده از حالت کشیدن و رها کردن، فرم‌های پاپ آپ خود را سریع و آسان ایجاد کنید. این افزونه دارای ویژگی جدیدی به نام Smart Suggestions AI نیز هست. متنی را که به پنجره پاپ آپ کمپین خود اضافه کرده‌اید دریافت کرده و از ChatGPT می‌خواهد گزینه‌های بهتری را پیشنهاد کند.

Smart Suggestions AI

جمع بندی

هوش مصنوعی در هر بخشی از امور ما رسوخ کرده و باید در جهت بهبود کارها از آن استفاده کنیم. امر مهمی که در یک سایت باید حتما درنظر گرفت، بازاریابی است. هوش مصنوعی در تقویت بازاریابی نیز پیشرو بوده و ابزارهای عالی در این حوزه ارائه می‌دهد که امروز با هم به بررسی آن پرداختیم.

سوالات متداول

فناوری‌های هوش مصنوعی مانند OpenAI برای صاحبان کسب‌وکارهای کوچک، فریلنسرها، فروشگاه‌های آنلاین و هر کسی که آنلاین کار می‌کند، بسیار نویدبخش است. با استفاده از یک رابط چت ساده، می‌توانید از هوش مصنوعی بخواهید به سؤالات شما پاسخ دهد، محتوا تولید کند و محتوای موجود را تغییر دهد. همچنین می‌توانید با استفاده از افزونه‌های هوش مصنوعی، کارهایی را در وبسایت وردپرسی خود که معمولاً به هوش انسانی نیاز دارند، اتوماتیک کنید.
با یک نام تجاری جذاب و به یاد ماندنی شروع کنید ایده های بازاریابی محتوا تولید کنید مقالات خود را آماده جستجو کنید پیش نویس پست های وبلاگ را بنویسید با عناوین و توضیحات متا مقاله را سئو کنید محتوای خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید نگارش و خوانایی محتوای خود را بهبود بخشید یک محتوای ایمیل قانع کننده بنویسید ایجاد خلاصه پست وبلاگ برای رسانه های اجتماعی محتوای آگهی و توضیحات محصول را برای فروشگاه آنلاین خود ایجاد کنید محتوای صفحه فرود بهتری بنویسید برای وبلاگ، رسانه های اجتماعی و موارد دیگر تصاویر ایجاد کنید محتوا را در پنجره های پاپ آپ بهینه کنید
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.