راه اندازی وردپرس CDN با کمک افزونه W3 Total Cache

راه اندازی وردپرس CDN با کمک افزونه W3 Total Cache

راه اندازی وردپرس CDN با کمک افزونه W3 Total Cache

بروز رسانی در تاریخ 1395/06/13

سلام دوستان؛

مهم ترین موضوعی که وبمستران به آن توجه بسیار می کنند سرعت بارگذاری وبسایت است. به طوری که اگر کمی سرعت آن کند شود احساس خطر و نگرانی می کنند و به دنبال راه چاره هستند.
اولین راه حلی که باید آن را جدی گرفت انتخاب هاست خوب و استاندارد است و در گام بعدی باید به افزونه هایی که روی سیستم وردپرس نصب می شود توجه کرد. پس از آن باید مطمئن شوید که از یک ذخیره ی کش و وردپرس CDN (شبکه های انتقال محتوا) مناسب استفاده می کنید. در واقع وردپرس CDN خدماتی است که برای بالا بردن سرعت بارگذاری سایت صورت می گیرد و مادر این مقاله، ما به شما نحوه ی نصب افزونه ی W3 Total Cache و تنظیم درست آن را به منظور به حداکثر رساندن منافع، نشان می دهیم. ما همچنین به شما نحوه ی ترکیب W3 Total Cache را با خدمات وردپرس CDN نشان می دهیم که بتوانید سایتی با سرعت بالا داشته باشید.
قبل از شروع، اکیدا توصیه می کنیم که عملکرد سایت خود را با استفاده ازGoogle Page Speed و Pingdom Tools بررسی کنید. این کار به شما یک مقایسه ی قبل و بعد را ارائه می دهد.

افزونه ی W3 Total Cache

w3 total cache hamyarwp

W3 Total Cache سریع ترین و کامل ترین افزونه ی بهینه سازی عملکرد وردپرس است. مورد اعتماد بسیاری از سایت های معروف از جمله: AT & T، Mashable، Smashing Magazine، WPBeginner، و میلیون ها نفر دیگر، قرار دارد. W3 Total Cache تجربه ی کاربران از سایت شما را از طریق بهبود عملکرد سرور شما، کش کردن همه ی جنبه های سایت شما، کاهش زمان دانلود و ارائه ی یکپارچه ی وردپرس CDN های شفاف، بهتر می کند.

قبل از نصب W3 Total Cache ، باید مطمئن شوید که تمام افزونه های کش دیگر (مانند WP Super Cache) را حذف کرده اید. اگر شما قبل از نصب این کار را انجام ندهید، این افزونه در هنگام فعال سازی دچار مشکل خواهد شد.

برای نصب افزونه به پنل مدیریت وردپرس خود رفته و بر روی افزونه ها » افزودن کلیک کنید. افزونه ی “W3 Total Cache”را نصب و سپس فعال کنید.پس از فعال سازی با گزینه ی Performance در پیشخوان وردپرس رو به رو خواهید شد.

Performance

performance hamyarwp

W3 Total Cache یک افزونه بسیار قدرتمند است، بنابراین گزینه های بسیار زیادی دارد.برای کسانی که می دانند چگونه از این گزینه ها استفاده کنند، یک معدن طلا می باشد. برای بسیاری از مبتدیان، این گزینه ها می تواند بسیار پیچیده و گیج کننده باشد. ما همه ی این گزینه ها را با جزئیات بررسی خواهیم کرد، بنابراین می توانید به درستی W3 Total Cache را راه اندازی و تنظیم کنید.

General settings

با کلیک کردن بر روی دکمه ی منوی pefromance در پنل مدیریت وردپرس، می توانید به صفحه ی general settings بروید. اینجا جایی است که در آن افزونه را به وسیله ی پیکربندی تنظیمات اولیه، راه اندازی می کنیم. اطمینان حاصل کنید که در صفحه ی تنظیمات کلی هستید نه در صفحه ی داشبورد تبلیغات که این افزونه در آن قرار دارد.

general setting hamyarwp

Page Cache:

این گزینه مسئول ایجاد صفحات کش ناپویا برای هر صفحه ای است که بارگذاری می شود، بنابراین با هر بار بارگذاری صفحه، صفحه ی کش به صورت پویا بارگذاری نخواهد شد. با فعال کردن این گزینه، به طور قابل توجهی زمان بارگذاری صفحه کاهش داده خواهد شد. برای دیدن اینکه چگونه صفحه ی کش کار می کند به تصویر زیر مراجعه کنید:

pagecache

همانطور که به طور معمول مشاهده می کنید، زمانی که یک کاربر به سایت شما می آید، وردپرس اسکریپت های PHP و سوالات MySQL را در پایگاه داده ها و به منظور پیدا کردن صفحه مورد درخواست، اجرا می کند. سپس PHP داده ها را تجزیه کرده و یک صفحه تولید می کند. این فرایند از منابع سرور استفاده می کند. روشن کردن صفحه ی کش به شما اجازه می دهد که مجبور نباشید همه ی سرور را بارگذاری کنید و همچنین یک نسخه از صفحه ی کش شده را هنگامی که یک کاربر آن را درخواست می دهد، نشان می دهد.
برای میزبانی های مشترک که بیشتر مبتدیان از آن استفاده می کنند، روش Disk:Enhanced به شدت توصیه می شود. شما باید جعبه ی Enable Page Cache را بررسی کنید، و همه ی تنظیمات را ذخیره کنید.

ما نیز از گزینه های Minify، Database Cache و Object Cache می گذریم. دلیل ساده ی آن این است که تمام سرورها با این تنظیمات، نتایج بهینه ای ارائه نمی دهند. گزینه ی بعدی که خواهید دید، Browser Cache است.

Browser Cache

browser cache hamyarwp

هر بار که یک کاربر از یک وب سایت دیدن می کند، مرورگر وب آنها تمام تصاویر، فایل های CSS، جاوا اسکریپتها و دیگر فایل های ساکن در یک پوشه موقت را به منظور افزایش تجربه ی کاربر، دانلود می کند. به این ترتیب زمانی که همان کاربر به صفحه ی بعد می رود، صفحه بسیار سریعتر بارگذاری خواهد شد چرا که تمام فایل های ثابت در کش مرورگر آنها موجود می باشد.
گزینه ی Browser Cache در W3 Total Cache یک محدودیت زمانی در Browser Cache تنظیم می کند. با توجه به اینکه شما هر روز لوگوی خود را تغییر نمی دهید،  گزینه ی Enable را در زیر گزینه ی Browser Cache فعال کنید و بر روی دکمه ی Save all settings کلیک کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید.
همانطور که ملاحظه می کنید تنظیمات زیادی در این صفحه به چشم میخورد که بنا به درخواست شما باید تنظیم شود.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، ما تقریبا همه چیز به جز 404 فعال کرده ایم. هنگامی که تنظیمات را ذخیره کردید، همه ی تنظیمات زیر در آن صفحه به طور خودکار خودشان تنظیم می شوند.

وردپرس CDN 

CDN مخفف شبکه ی انتقال محتوا می باشد که به شما اجازه می دهد به محتوای ثابت خود نه فقط از طریق یک سرور میزبانی وب بلکه از طریق چندین سرور انبوه، خدمت کنید. این شما را قادر به کاهش بارگذاری سرور و افزایش سرعت وب سایت خواهد کرد.

whatisacdn-hamyarwp

W3 Total Cache از MaxCDN، Amazon S3، Rackspace Cloud و Amazon Cloud Front پشتیبانی می کند و وردپرس از MaxCDN استفاده می کند . این بخش فقط به درد سایت هایی می خورد که از CDN استفاده می کنند و یا در حال برنامه ریزی برای استفاده از آن هستند. اگر فکر می کنید که می خواهید از یک وردپرس CDN استفاده کنید، پس توصیه می کنیم از MaxCDN استفاده کنید.
اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک Pull Zone در داشبورد MaxCDN خود ایجاد کنید. به حساب MaxCDN خود وارد شوید، بر روی Manage Zones و پس از آن بر روی Create Pull Zone کلیک کنید.

maxcdn

در صفحه ی بعد از شما خواسته می شود تا اطلاعاتی برای pull zone خود ارائه دهید.
• نام Pull Zone: می توانید هر نامی به این Pull Zone بدهید به طوری که بتوانید آن را در پانل MaxCDN خود شناسایی کنید.
• URL سرور اصلی: URL وب سایت وردپرس خود را وارد کنید که با http:// شروع و با یک علامت / در پایان خاتمه می یابد.
• دامنه ی CDN سفارشی: هر دامنه ی فرعی که می خواهید وارد کنید، به عنوان مثال: cdn.hamyarwp.com
• برچسب: برای این pull zone توضیحات ارائه دهید.
• فشرده سازی: فعال کردن فشرده سازی در پهنای باند شما صرفه جویی می کند بنابراین بسیار توصیه می شود که این کادر را تیک بزنید.

یک تصویر از چگونگی نحوه ی تنظیمات ذکر شده در بالا، در زیر آمده است:

cdn-step-1-hamyarwp

بر روی دکمه ی Create کلیک کنید و MaxCDN، Pull Zoneرا ایجاد خواهد کرد. در صفحه ی بعد، این به شما یک URL مثل این “wpb.yourwebsite.netdna-cdn.com” را نشان خواهد دا د، این URL را در یک فایل متنی با استفاده از یک دفترچه یادداشت کپی کنید به این دلیل که بعدا به آن نیاز خواهیم داشت.
حالا که یک Pull Zone ایجاد کرده ایم، گام بعدی راه اندازی یک منطقه ی محتوا است. می توانید این کار را با رفتن به داشبورد MaxCDN خود انجام دهید. بر روی دکمه ی مدیریت در کنار pull zone خود که تازه ایجاد کرده اید، کلیک کنید. در صفحه ی بعد، بر روی زبانه ی Settings کلیک کنید. هدف از ایجاد مناطق محتوایی، اضافه کردن دامنه های فرعی است، به طوری که ما می توانیم با صف بندی محتوا، از دامنه های فرعی مختلف به مرورگر کاربر، تجربه ی کاربر را بهبود ببخشیم. برای انجام این کار بر روی دکمه ی Custom Domains کلیک کنید و چندین دامنه ی فرعی متعدد اضافه کنید. تصویر زیر را مشاهده کنید:

cdn-num-hamyarwp

 

هنگامی که حوزه های سفارشی را اضافه کردید به سادگی بر روی دکمه ی Update کلیک کنید.
قدم بعدی راه اندازی سوابق CNAME برای دامنه های فرعی است. بیشتر ارائه دهندگان توصیه شده ی میزبانی وردپرس یک cPanel به مشتریان خود و به منظور مدیریت تنظیمات مختلف میزبانی آنها، ارائه می دهند. ما چگونگی راه اندازی یک سابقه ی CNAME را در cPanel توضیح خواهیم داد.
به داشبورد cPanel خود وارد شوید و پس از آن بر روی Simple DNS Zone Editorدر زیر Domains کلیک کنید.

cname1

در صفحه ی بعد یک فرم با دو زمینه را مشاهده خواهید کرد. نام دامنه ی فرعی ش که هنگام ایجاد منطقه ی محتوا استفاده کردید، وارد کنید. به عنوان مثال برایcdn، وردپرس cdn.yourwebsite.com را قرار دهید.
cPanel به طور خودکار در دامنه ی کامل پر می شود. در زمینه ی CNAME، URL ارائه شده توسط MaxCDN در هنگام ایجاد pull zone، را وارد کنید. این همان URL ی است که از شما خواسته شد آن را در دفترچه یادداشت، ذخیره کنید.

cdn-name-hamyarwp

 

همین روند برای را برای همه ی دامنه های فرعی خود تکرار کنید، به عنوان مثال، cdn1، cdn2، و غیره. به یاد داشته باشید که هر دفعه تنها نام حوزه تغییر می کند و زمینه ی CNAME همیشه URL های ارائه شده توسط MaxCDN برای pull zone شما را خواهد داشت. هنگامی که شما سوابق CNAME را برای همه دامنه های فرعی ایجاد کردید، زمان بازگشتن به وردپرس و راه اندازی MaxCDN با W3 Total Cache فرا رسیده است.
به Performance » General Settings بروید. آنقدر پایین بروید تا جعبه ی پیکربندی CDN را پیدا کنید. گزینه ی Enable را تیک بزنید و MaxCDN را از منوی کرکره ای CDN Type انتخاب کنید. بر روی دکمه ی onSave All Settings کلیک کنید.

enable-maxcdn-w3totalcache

پس از ذخیره، یک اطلاعیه که از شما می خواهد برای زمینه های “Authorization Key” و “Replace default hostname with” (جایگذاری میزبانی پیش فرض با) اطلاعات ارائه دهید و یک pull zone انتخاب کنید. بر روی لینک “Specify it here” کلیک کنید و W3 Total Cache شما را به صفحه ی CDN خواهد برد.

setup-maxcdn-wordpress1

در صفحه ی بعد بر روی دکمه ی Authorize کلیک کنید. این کار شما را به وب سایت MaxCDN، جایی که در آن یک کلید مجوز تولید می کنید، می برد. این کلید را در W3 Total Cache کپی کنید. در “Replace site’s host name with” (جایگذاری نام میزبان سایت با) دامنه ی فرعی را که قبلا ایجاد کرده اید، وارد کنید.

همه ی تنظیمات را ذخیره کنید و این همه ی کاری است که باید انجام می دادید. سایت شما در حال حاضر پیکربندی شده است تا به فایل های ثابتف با استفاده از MaxCDN، خدمت کند. حالا اگر سایتتان را بارگذاری کنید، URL های تصویر باید از دامنه های فرعی CDN خدمت کنند نه از دامنه ی واقعی سایت شما. به عنوان مثال:
http://www.yourwebsite.com/wp-content/uploads/2010/08/w3totalcachecdnconfig.gif
با لینک زیر جایگزین می شود:
http://cdn.yourwebsite.com/wp-content/uploads/2010/08/w3totalcachecdnconfig.gif
حال اگر هیچ یک از فایل های ثابت شما با CDN بارگذاری نمی شوند، احتمالا بدان معنی است که شما باید آن را مشخص در تنظیمات لیست فایل های سفارشی در W3 Total Cache، مشخص کنید. مجبوریم این کار را برای افزونه ی OIO Publisher که برای تبلیغات استفاده می کنیم، انجام دهیم. اگر شما به صفحه تنظیمات CDN بروید، گزینه Advanced را مشاهده خواهید کرد:

advance-cdn-w3totalcache

به سادگی، همه ی فایل ها و پوشه ها یی را که می خواهید در CDN شامل شوند، اضافه کنید. همچنین اگر توجه کرده باشید، یک لیست فایل های رد شده هم وجود دارد. هنگامی که طراحی کوچک را به روز رسانی می کنید، style.css شما همان لحظه به روز رسانی نخواهد شد. بنابراین می توانید آن را برای زمانی که می خواهید تغییر ایجاد کنید، در لیست فایل های رد شده قرار دهید. اگر فقط یک بار پاکسازی می خواهید، می توانید این کار را از داشبورد MaxCDN خود انجام دهید.
همه ی چیزهایی که تا کنون تحت پوشش قرار داده ایم، بر روی اکثر حساب های میزبانی وب سایت، به خوبی کار می کنند. با این حال، W3 Total Cache با گزینه های بیشمار دیگری می آید. ما تلاش خواهیم کرد که به شما توضیح دهیم که اینها چه هستند، و چرا آنها را در همه سایت هایمان فعال نمی کنیم.

 جمع بندی!

چنانچه می خواهید یک وبسایت حرفه ای و پر سرعت داشته باشید باید از روش های گوناگونی استفاده کنید که یکی از آن ها وردپرس CDN است که با کمک افزونه ی W3 Total Cache می توانید خدمات آن را فعال کنید.

دانلود افزونه ی W3 Total Cache

دانلود صفحه افزونه
راه حل نهایی برای کسب و کار های آنلاین
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. سلام من افزونه رو تو سایت خودم theNEXT نصب کردم و عالی کار می کنه سرعت لود سایت به 3 ثانیه رسید اما متاسفانه کل فضای هاست رو اشغال کرد و مجبور شدم غیر فعالش کنم به نظر شما چکار کنم دوستان

 2. سلام مرسی از آموزشتون .
  افزونه فوق العاده عالی بود . سرعت بارگزاری سایتم از 4 ثانیه به 2 ثانیه کاهش داد .
  http://www.mihanpsd.com

 3. سلام دوستان .من بعد از فعال کردن افزونه w3 total cache به آدرس عکسهام ?5b18fe اضافه شده و این کاملا برعکس چیزیه که این افزونه باید انجام بده با این چیزی که به آدرس عکسها اضافه کرده عکسها کش نمیشن!!!
  ممنون میشم راهنمایی کنید از کدوم قسمت این افزونه باید این عبارت رو پاک کنم
  مرسی!

  • خواهشا جواب این سوالمو بدین 🙁

 4. سلام خسته نباشید، این ارور موقعه درست کردن فهرست چیه میاد
  Fatal error: Out of memory (allocated 135266304) (tried to allocate 36447309 bytes) in /home/shahinma/public_html/wp-admin/includes/nav-menu.php on line 928

  • کسی نیست کمک کنه؟
   لطفا کمک کنید

 5. 8 سال عضو همیار وردپرس

  سلام این سرویس MaxCDN رایگان نیست و برای عضویت 9 دلار دریافت میکند !

 6. استفاده از وب هاست های داخل ایران بهتر است یا خارج کشور؟

 7. سلام
  میتونین برای افزونه WP Super Cache هم آموزش کامل بزارین ؟
  تو نت گشتم یه چیزایی پیدا کردم ولی من وقتی افزونه رو فعال میکنم و میرم به تنظیماتش این صفحه رو میاره نمیدونم مشکلش چیه و باید چیکار کنم
  http://8pic.ir/images/5p859v61naxbm26fu5xw.png
  ممنون میشم کمکم کنین

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بررسی میشه و حتما قرار میگیره

  • ممنون
   میتونین الان یه مختصر توضیحی بدین که این خطا مبوط به چیه ؟ و باید چطور برطرف کنم ؟
   با تشکر

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   سعی میکنم توی لیست بروز رسانی ها قرارش بدم.

  • سلام
   من طبق راهنمای شما پیش رفتم ولی متاسفانه سایت کلا لود نمیشه و به صورت یک صفحه لود میشه.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اسکرین شات بدید لطفا

 8. سلامم و خسته نباشید به تیم خوب همیار وردپرس جناب من این افزونرو نصب کردم همچی عالی ولی یه مشکل اساسی دارم قالبم تو صفحه نمایش گوشی خرابه کلا نصفش هست و نصفش نی بعد چجوری بگم قالبم محتواش کوچیکتر از کل صفحس ینی صفحه خیلی گنده میشه و میزنه بیرون تو گوشی خودتون برید به ادرس bam3da.ir متوجه میشید البته بگم با گوشی برید چون مشکل فقط تو گوشی

 9. خوب بود ممنون

 10. زمان فعال بودن دو پلاگین : W3 Total Cache و WordPress SEO ( Yoast )
  این پیغام نمایش داده می شود :
  It appears that activating the WordPress SEO extension for W3 Total Cache will be helpful for your site.

  آیا شما اطلاع دارید فعال سازی این مورد دقیقا چه کاری انجام میدهد ؟

  با تشکر

 11. برای پلاگین W3 Total Cache بهترین حالت کدام است ؟
  community mode و یا community edge mode ؟
  و اساسا تفاوت این دو در چیست ؟

  با تشکر

 12. سلام
  بعد از این پیغام بالای پیشخوان میاد
  The following plugins are not compatible with W3 Total Cache and will cause unintended results:
  WordPress Gzip Compression Deactivate

 13. سلام وقت بخیر
  مشکلی که واسه سایت من وجود اومده قسمت فهرست ها رو واز نمیکنه و ارور : Fatal error: Allowed memory size of 268435456 bytes exhausted میده و دیگه پشتیبانیه هاست هم پشتیبانی نمیکنه. ایا امکانش هست با این برنامه مشکل درست شه… یا ….؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اگر انتقالی داشتید حالا یا انتقال دامنه یا هاست مطلب بررسی پیوندهای شکسته را بخوانید.

  • خیر انتقالی نیست .و تغییر هاستی ندادم اما چند وقتی هست که وقتی میخوام فهرست هامو باز کنم اروره بالارو میده و نمیزاره وارد صفحه ی فهرست ها شم…. و ارور : Fatal error: Allowed memory size of 268435456 bytes exhausted (tried to allocate 39732332 bytes) میده ممنون میشم اگه راهی هست که بشه درستش کرد بگید .
   پشتیبانی هاست هم میگه ما تا اونجا که راه داشت بالا بردیم حجمشو و بیش از این راه نداره در حالی که من زیر 60 فهرست بالای سایتم گذاشتم : http://www.gem110.ir اینم ادرس سایت
   با تشکر

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   از صفحه ی فهرست ها که این ارور داخلش هست یه اسکرین شات بگیرید ببینم.

  • سلام نمیشه اسکرین شات یا عکسی بفرستم در اینجا در ایمیل شرکتتون فرستادم اماینجا اپلود یا پیس وجود نداره و نمیشه
   اما نوشته کامل :Fatal error: Allowed memory size of 268435456 bytes exhausted (tried to allocate 39732332 bytes) in /home/gemir/domains/gem110.ir/public_html/wp-admin/includes/nav-menu.php on line 928
   این میاد فقط در صفحه فهرست ها

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در یک آپلود سنتر آپ کنید و لینک بدید

  • با تشکر فراوان این لینک اسکرین شات که در پایین صفحه گذاشتم :
   http://www.gem110.ir/بایگانی/3119

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   برای من باز نشد

 14. با سلام
  ضمن تشکر از مقاله مفید شما ؛

  سرویس maxcdn اکانت های رایگان خود را فقط برای یک ماه ارائه میکند ، با این حال برای استفاده از cdn پیشنهاد شما چیست ؟
  خود شما اکانت از این سرویس دهنده خریداری کرده اید ؟

  با تشکر

 15. سلام وخسته نباشید سایت maxcdnتغییر کرده و من قسمت pulzoneرو پیدا نکردم

 16. سلام توی سایت maxcdn نمیتونم عضو بشم پولی هست درسته ؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   Get free Test account

  • اکانت های تست ، فقط یک ماهه هستند ، ممکنه محبتا سروریسی معرفی بفرمایید که کاملا رایگان باشه ؟

   ممنون

 17. یه سوال MaxCDN پولی شده یا راهی واسه ثبت نام رایگان داره؟

 18. سلام
  ممنون میشم پاسخ بدید
  من در این سایت http://tools.pingdom.com/fpt/
  دیدم که یک فایل حجیم سرعت لود وبسایتم رو پایین میاره چطور میتونم حذفش کنم؟
  اسمش: retinaicon-font.woff

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   به ظاهر این فایل مربوط به فونت ها هستش، میشه بفرمایید در کدوم شاخه از وردپرس این فایل رو مشاهده کردید ؟ (مسیر)

  • اینجا:
   http://manteghebazar.com/wp-content/themes/nielsen/theme/assets/fonts/retinaicon-font/fonts/retinaicon-font.woff
   زمانی که حذفش میکنم مشکل 404 پیش میاد و وضع بدتر میشه!
   احتمالا باید اول از جایی غیر فعال بشه..
   یک مشکل دیگه که هست اینه که زمان waiting سایت خیلی بالا هست و زمانی که سایت رو میخوام بالا بیارم گاهی تا 10 ثانیه هیچ اتفاقی نمی افته و پایین نوشته میشه waiting for manteghebazar.com

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   10 ثانیه که زیاد بد نیست، طبیعیه
   به نظر میاد این فایل مربوط به فونت های قالبه و نمیشه حذفش کرد. واسه همینه که قالب شما بهم میریزه
   اسم قالبتون هم برام آشنا نیست

  • یک سری آیکن هایی خصوصا در قسمت فهرست ها و ابزارک های قالب نیلسون وجود داره که حتما به چشمتون خورده ، این فونت های پیش فرض قالب مربوط به اونها و امثال اونها هستند ، بهتره حذف نکنید.

 19. 8 سال عضو همیار وردپرس

  WP Super Cache

 20. 8 سال عضو همیار وردپرس

  این افزونه بهتره یا
  WP Super Cache

 21. سلام مجدد

  مطالب بعدی این افزونه رو که از :
  CDN چیست؟

  CDN مخفف شبکه ی انتقال محتوا می باشد که به شما اجازه می دهد

  توضیح دادین عمل نکنیم و فعال نکنیم ،ایرادی داره؟یا باید حتما از جایی که وارد سایت میشیم هم اعمال کنیم؟
  تشکر

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام

   این بخش فقط به درد سایت هایی می خورد که از CDN استفاده می کنند و یا در حال برنامه ریزی برای استفاده از آن هستند. اگر فکر می کنید که می خواهید از یک CDN استفاده کنید، پس توصیه می کنیم از MaxCDN استفاده کنید.

 22. سلام
  وقت بخیر ،یه سوال دارم اینکه زمانی که این افزونه رو نصب میکنی و فعال و میخای سایت رو باز کنی ،وقتی که لود سایت تموم میشه یه جاهایی از تصویر با جاهای دیگه تداخل پیدا میکنه بطوریکه وقتی با موس روی اون مکان میری درست میشه.این ربطی به این افزونه داره یا خیر؟
  تشکر

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خیر
   سایت خود را به صورت کامل بررسی کنید و اسکن امنیتی هم بکنید.

 23. 8 سال عضو همیار وردپرس

  چرا بعد از نصب سرعت پنل مدیریت وردپرس پایین اومده؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   یعنی قبل از نصب افزونه سرعت سایت خوب بوده ؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سرعت سایت خیلی خوب شد ولی وقتی وارد پنل وردپرس می شوم تا بتوانم کار کنم مثلا مطلبی را ویرایش کنم یا افزونه ای نصب کنم و یا هر کار دیگر باید ابتدا افزونه را غیر فعال کنم وگرنه سرعت خیلی پایین است.چرا؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   فکر میکنم تداخلی به وجود میاد. به احتمال زیاد با یکی از افزونه های شما ناسازگاری ایجاد میکنه. باید بررسی کنید
   یا مشکل دیگه میتونه از پشتیانی هاست باشه که احتمال ضعیفیه

 24. 8 سال عضو همیار وردپرس

  سلام یه سرویس لطفا معرفی کنید.
  چون تو سایت maxcdn نمیشه عضو شد ، باید پول بدیم !
  کردیت کارد میخواد.

 25. با سپاس فروان؛
  وب سایت ما واقعا میدون مطالب و آموزش های بی نظیر همیار وردپرس می باشد.
  امیدوارم که همیشه موفق و پیروزی باشید

 26. 8 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و عرض ادب
  میتونین راهنمایی کنین چرا من هرچی page cache رو enable میکنم و سیو رو میزنم، و بعدش صفحه رفرش میشه و باز هم گزینه enable بدون تیک هست، حتی هیچ پیغام خطایی هم نمیده

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   یک بار کامل افزونه رو از هاست حذف کنید و دوباره از هاست بارگذاری کنید

 27. خیلی عالی بود ممنون

 28. ی مشکل بزرگی که داره اینه که آمارگیر و اینا کار نمیکنه تو این موقع چون همون لحظه ای رو نشون میده که کش سیو شده!!
  وقتی کش مرورگرو غیر فعال میکنی درسته ولی بدون اون که افزونه فایده ای نداره
  راهیی نداره به نظرتون؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این مجموعه رو برای ویدئو قرار دادم تا به زودی درست کنن

 29. 8 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید

  استفاده از cdn می تونه جلوی حملات ddos را بگیره؟

 30. 7 سال عضو همیار وردپرس

  ممنون از آموزش خوبتون ….اما من فکر کنم MaxCDN دیگه پولی شده….درسته ..؟ توو سایتش که اینجوریه ..!!

 31. 7 سال عضو همیار وردپرس

  من در بالای صفحه صفحه این اخطارها را دریافت می‌کنم. چرا؟

  New Relic is not running correctly. The plugin has detected the following issues:
  PHP module is not enabled.
  PHP agent is not enabled.
  API Key is invalid.
  Account ID is not configured.
  Application ID is not configured. Enter/Select application name.
  License key could not be detected.
  Please review the settings.

  لطفا راهنمایی کنید. ممنون

 32. 8 سال عضو همیار وردپرس

  آقا ناموسا دمت گرم . سرعت بالا آمدن سایت خیلیییییییییییییی توپ شد 🙂
  فدایی داری

 33. 8 سال عضو همیار وردپرس

  با عرض سلام و احترام
  بنده این افزونه رو فعال می کنم با ارور زیر مواجه می شم …
  Preview mode is active: Changed settings will not take effect until preview mode is or . To preview any changed settings (without deploying):
  بعد کلا قالب سایتم به هم می ریزه.لطفا راهنمایی ام کنید.
  با تشکر

 34. سلام. من با این ارور HTTP Error 503. The service is unavailable. روبرو میشم که مربوط به استفاده بیش از حد منابع از سرور اشتراکی است. فعال کردن CDN میتونه کمکی به رفع این ارور بکنه ؟

 35. سلام دوست عزیز این افزونه gzip رو هم فعال میکنه؟ یا اینکه باید افزونه لظهح رو هم کنار این افزونه نصب کنم.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خیر فعال نمیکنه

 36. فوق العاده بود
  بسیار ممنون از سایت پر محتوا و خوبتون
  باتشکر

 37. سلام خسته نباشید
  حل مشکل wp statistics و w3 totall cache
  افرادیکه باوردپرس کار کرده اند امکان ندارد با این ۲ افزونه قدرتمند کار نکرده باشند اما مشکل بنده این است که
  وقتی همزمان این ۲ افزونه نصب میباشد
  آمارگیر از کار می افتد و نمی تواند فعالیت کند
  میخواستم بدونم چطوری میشه این مشکل رو حل کرد
  سایت بنده مد روز http://fashionday.ir میباشد
  پیغامی که میدهد مربوط به minify می باشد

 38. 9 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  منم موفق به ثبت نام در سایت maxcdn نشدم. میشه یه سرویس دیگه ای رو معرفی کنید؟

 39. با سلام
  یادم هست چندی پیش می گفتن این افزونه دارای یک حفره امنیتی هست که هکرها از اون طریق قادر به هک سایت هستن من هم دیگه ازش استفاده نکردم آیا مشکل رفع شد یا نه؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   آپدیتی نداشته

 40. سلام ممنون عالییییییییییییی بود مرسی
  فقط اول که این افزونه رو تنظیم کردم همه چیز خوب بود بالای سایتم گزینه performance
  updat guery string
  رو زدم متاسفانه چند درصد از سرعت کم شد و این گزینه هم نشون داده شد
  Remove query strings from static resources
  این مشکلو چطوری میتونم حل کنم؟
  آدرس سایتم:
  http://sobheirani.ir

 41. ممنون از آموزش خوبتون

 42. سلام…آقا چرا من هرچی page cache رو enable میکنم و سیو رو میزنم.صفحه رفرش میشه و باز هم تو حالت بدون تیک هست..نه اروری.نه پیغامی هیچی هم نمیده !!!  مشکل از کجاست به نظر شما..

  • منم همین مشکلو دارم
   کمککنید لطفا

 43. آقا کسی میدونه چطور میشه این افزونه رو تنظیم کرد که فقط 15 پست اخر و صفحه خانه رو کش کنه تا الکی هاست آدم به خاطر صفحه هایی که کمتر دیده میشه صرف کش نشه

 44. mamnoon az amooozeshetun

 45. mamnon

 46. داداش من اینکه به جایی که رتبه پیج اسپیدو بکشه بالا کشید پایین …قبل از اینکه این افزونه رو نصب کنم 83% بود حالا شد 82% دلیلش چیه ؟؟ لطفا توضیح بدید؟؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   پایین اومدن دلیل برای نصب این افزونه نیست به هر دلیلی برای هر سایتی چنین موردی پیش میاد
   مشکل اصلی رو باید پیدا کنید
   تنظیمات افزونه رو هم چک کنید

 47. سلام، بعد از اپدیت اخیر پلاگین wp total cache ، این جمله در قسمت فوتر سایت نمایان میشه :
  Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE

  علت چیه؟
  و برای حذف این جمله چه باید کرد؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   تنظیماتش رو چک کنید ، یه موردی بهم ریخته در تنظیمات

   با احترام

 48. راستی همیار وردپرس چرا خودش از این استفاده نکرده؟

 49. سلام آقا دستت درد نکنه اما max CDN پولی شده…جایی سراغ دارید لطفا؟

 50. سلام
  خدمات maxcdn دیگر رایگان نیست آیا سرویس دهنده دیگری را میتوانید معرفی نمائید
  من از cloudflare استفاده کردم بعد از تنظیمات می گوید که باید ns سرور خود را تغییر دهم و می ترسم بعد از تغییر سایت بالا نیاید آیا راهنمایی در این زمینه می توانید انجام دهید ؟
  با آرزوی بهترین ها

 51. maxcdn تو ایران هم کاربرد داره؟
  یعنی وقتی همه بازدید کننده ها از ایران باشند باز هم توی سرعت تاثیر داره؟

 52. آقای محمدی خوبین خسته نباشین
  سایت maxcdn ایی که تو پست بود فکر کنم دیگه خدمات رایگان نمیده
  ثبت نامش پولیه
  در ضمن میخواستم ببینم با خرید پکیجتون میتونیم همچین سایتی بزنیم ؟
  آیا واسه درآمد درآوردن از سی ام اس میتونه رامون بندازه

 53. واقعاً مطلب آموزنده و خوبی بود.
  خیلی وقت بود تو فکرش بودم اما خوب نه وقت میشد نه حوصله 😛
  ممنون بابت آموزش خوب و جامع.
  فقط یک موضوع توی مطلب هست بنظرم نباید باشه (ما اغلب از کاربران درباره ی سرعت بارکردن سایتمان، تعریف می شنویم. ) وقتی مطلب رو ترجمه کردین، بهتره یکم هم تلخیص بکنید. البته پیشنهاده ها و اصلاً قصد کم کردن ارزش کار شما رو ندارم.
  راستی همیار وردپرس چرا خودش از این استفاده نکرده؟

 54. به به علی جان! نه عجب یه پستی گذاشتی!!!!! خسته نباشید!!!! 😛 ولی عالی بود! دمت طلا

 55. سلام ممنون عالی ومفیدبود

 56. سلام ممنون عالی ومفیدبود

 57. به این میگن پست…!
  به نازمت…
  راستی برای اصفهانی ها دوره ندارید؟!

 58. سلام . تو سایت maxcdn نمیشه عضو شد ، باید پول بدیم !

  • سلام می تونید از https://www.cloudflare.com/ استفاده کنید که هم رایگانه و هم امکاناتش عالیه

 59. واقعا عالی بود و حرفه ای خسته نباشی علی جان

 60. چقدر خوب که اینا همش رایگانه…
  ممنون