7 عامل کلیدی برای داشتن یک تیم استارت آپ موفق

داشتن یک تیم استارت آپ موفق

اگر شما یک شرکت یا استارت آپ راه اندازی می کنید  نه تنها باید مالک شرکت باشید بلکه نیاز به یک تیمی موفق دارید. شما به افرادی نیاز دارید که در زمینه فعالیت مربوطه بهترین باشند. چطور شما می توانید این افراد را شناسایی کنید؟ چگونه شما می توانید این افراد را جذب شرکت نمایید؟ هر بار که شما آنها را پیدا می کنید چگونه قادرید در دوره زمانی کوتاه در حد امکان افراد اثر بخش و موثری از آنها بسازید؟ در این مقاله می خواهیم راهکارهای داشتن یک تیم استارت آپ موفق را به شما بگوییم.

داشتن یک تیم استارت آپ موفق

رهبران و مربیان یک تیم نمونه چه کسانی هستند؟
در هرحال یک تیم چیست؟ تیم، گروهی از افراد هستند که با همدیگر با هدف موفقیت در مسابقه رقابت می کنند که این مورد در هر موضوع یا در هر کسب و کار وجود دارد. چگونه روسای شرکتها، تیم پویا و خلاق را برای پیشرفت و ترقی شرکت مدیریت می کنند؟ پاسخ تمامی این سوالات به داشتن یک تیم استارت آپ موفق برمی گردد که در اینجا آنها را با هم بررسی می کنیم.

1-هرکسی باید در ردیف کاری مختص به خود قرار گیرد.

برای یک تیم خدمه کشتی، همه آنها دارای وظایف یکسان می باشند و انتظار می رود هر کس به دنبال کار و وظایف خود باشد و البته توسط شخصی که راهنما می باشد هدایت شوند. او دستورات را بطور صحیح و در صورت لزوم صادر می کند. تمامی شرکت ها نیز به همین شیوه عمل می کنند.
شرکتهایی وجود دارند که کارکنان آن شبیه کارکنان کشتی فعالیت می کنند، کارشان را انجام می دهند و درباره ایده های دیگر هم فکر می کنند. همچنین افرادی هستند که بسیار سخت کار می کنند اما آنها یک تفکر یا ایده روشنی از جایی که کار می کنند ندارند. قرار گرفتن اعضای تیم در ردیف کاری اشتباه می تواند در ارتباطات تیمی بین افراد مشکلات زیادی ایجاد بکند و داشتن یک تیم استارت آپ موفق را غیر ممکن سازد.

2-هدف برنده شدن است.

افراد یک تیم ممکن است وظایف متفاوت داشته باشند اما آنها هدفشان یکسان است. هدف پیروزی است! اگر همگی کارشان را انجام دهند و کار همدیگر را پوشش دهند شانس پیروزی بهتری خواهند داشت. این پیروزی برای اشخاص، تیم ها و شرکت ها یک مزیت بسیار عالی جهت داشتن یک تیم استارت آپ موفق می باشد. البته اگر شما مدیریت روشنی نداشته باشید، در طی مسیر کاری پیشرفت زیادی نخواهید داشت!

3-صرفا برای نمایش نقش بازی نکنید.

اگر شما استعداد عالی دارید اما رفتار و اخلاقتان ضعیف است شما هرگز قهرمان نمی شوید. این مسئله را در کسب و کار می بینید. با جدیت کار کردن در استارت آپ نیازمند تعهد به یک چشم انداز، ذوق و علاقه وافر است. جدی کار کردن به معنی این نیست که شما شاد و منعطف نباشید درواقع در بعضی مواقع وقتی جدی کار می کنید خواهید دید که تیم موفق بوده و کار بزرگی انجام شده است در کنار آن شادی ونشاط بیشتری هم به وجود می آید.

4-اعضای تیم با یکدیگر در تعامل باشند.

بهترین تیم ها همکاری خوبی با هم دارند. مربی یا رهبر تیم دستورات را صادر می کند اما متکی به اجرای آنها در تیم است. مربی با اعضای تیم صحبت می کند. همکاران تیم با یکدیگر در تعامل و مشورت هستند و در مورد انجام وظایف به نحو احسنت با انعطاف لازم کارها صورت می گیرد.

5-پیشرو باشید.

زود و درست تصمیم گرفتن باید جزء برنامه شما باشد. در یک استارت استاپ شما باید وظایف و مسئولیت ها را بعلاوه مهارت ها و توانایی های هر وظیفه را تعریف کنید. افرادی را پیدا کنید که با هوش تر از شما باشند بخصوص در حوزه هایی که خاص و پیشرو هستند. به شبکه های اجتماعی و تجاری خوب سری بزنید. ایده تان را بفروشید زیرا برای ایده های خوب طرفداران زیادی ایجاد می شود.

6-تقویت رویای رسیدن به آرمان های بزرگ

یک بخش بزرگ از وظایف رهبری مشخص کردن چشم انداز و ایجاد ارتباط در نتیجه کار است. بطوریکه افراد بتوانند آن را ببینند و احساس کنند. مشخص کردن چشم اندازها و ارتباطات به روشنی اهداف را برجسته می کنند. بطوریکه هرکسی در شرکت می تواند آن را احساس کند که آنها از داشتن یک تیم استارت آپ موفق برخوردار هستند. یک مشکل بزرگ در خیلی از شرکتها این است که افراد خود را جدا از آن چیزی می بینند که می خواهند به آن برسند و همین امر باعث عقب ماندن آنها از سایرین می شود.

7-هماهنگی در مدیریت

اعضای تیم های ورزشی برای کاری که می خواهند انجام بدهند آموزش می بینند. آنها مطمئن می شوند که برای مسابقات آماده هستند. مربیان فوتبال و بازیکنان با تماشای فیلم های زیادی از رقیب همیشه صحبت می کنند. وقتی بازی انجام می شود حتما مدیریت می شود. بعضی اوقات شرایط بازی،یک وضعیت متفاوتی را از بازی ها به وجود می آورد.
در مورد شرکتها بخصوص استارت استاپ ها یک مقداری شرایط غیر مطمئن و مبهم است. گاهی اوقات طرح شما باید با شرایط و فرصتهای موجود هماهنگی داشته باشد تا به پیش رود. مربیان و رهبران خوب آگاهند چطور این وظیفه را انجام بدهند. در یک شرکت بزرگ با یک تیم خوب،شما چون یک رهبر نیاز دارید با پیش بینی خوبتان بهترین بازیکنان را جذب کنید تا آنها با کارشان به هدف مشترک پیروزی برسند. شما نیاز به هدف والا دارید مانند یک رهبر، شما باید به آنها امیدواری بدهید و به آنها بفهمانید که برای رسیدن به آرمانشان با هم همکاری کنند. اگر شما کار خود را با جدیت بیشتری انجام دهید مطمئنا به پیروزی های خوب و داشتن یک تیم استارت آپ موفق خواهید رسید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.