پینترست (Pinterest) چیست؟

پینترست

ما شبکه‌های اجتماعی زیادی داریم که هر کدام با امکاناتی که دارند اتفاقات خوبی را در مبحث دیجیتال مارکتینگ برایمان رقم می‌زنند. یکی از شبکه‌های اجتماعی که شاید کمتر از آن استفاده می‌شود پینترست است. Pinterest یک موتور جستجوی تصویری برای یافتن ایده‌هایی عالی است. افراد از تمام جهان تصاویر خود را درون این سایت بارگذاری کرده و شما می‌توانید با جستجو در هر حوزه‌ای تصویر مناسب خود را بیابید. در این پست تصمیم گرفتیم درباره Pinterest و عملکرد آن صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

پینترست چیست؟

با میلیاردها پین در پینترست، همیشه ایده‌هایی برای الهام گرفتن پیدا می‌کنیم. وقتی پین‌هایی را که دوست دارید کشف کردید، آن‌ها را در پروفایل خود ذخیره کنید تا ایده‌های خود را مرتب نگه داشته و به راحتی پیدا کنید. همچنین می‌توانید پین ایجاد کنید تا ایده‌های خود را با افراد دیگر در Pinterest به اشتراک بگذارید. حال کمی درباره پیشینه پینترست بدانیم…

تاریخچه Pinterest

Pinterest از یک برنامه قبلی ایجاد شده توسط Ben Silbermann و Paul Sciarra به نام Tote پدید آمد که به عنوان یک جایگزین مجازی برای کاتالوگ‌های کاغذی عمل می‌کرد. Tote به عنوان یک تجارت، به طور قابل توجهی به دلیل مشکلات با پرداخت‌های تلفن همراه، با مشکل مواجه شد. در آن زمان، فناوری پرداخت موبایلی به اندازه کافی پیچیده نبود که بتواند تراکنش‌های آسان در حال اجرا را فعال کند و کاربران را از خریدهای زیادی از طریق برنامه بازدارد. با این حال کاربران Tote در حال جمع آوری مجموعه‌های بزرگی از آیتم‌های مورد علاقه و به اشتراک‌گذاری آنها با سایر کاربران بودند. این رفتار سیلبرمن را تحت تأثیر قرار داد و او شرکت را به سمت ساخت پینترست سوق داد که به کاربران اجازه می‌داد مجموعه‌هایی از آیتم‌های مختلف ایجاد کنند و آنها را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

توسعه Pinterest در دسامبر ۲۰۰۹ آغاز شد و این سایت نمونه اولیه را به عنوان نسخه بتا در مارس 2010 راه اندازی کرد. نه ماه پس از راه اندازی، وب سایت ۱۰۰۰۰ کاربر داشت. سیلبرمن گفت که به ۵۰۰۰ کاربر اول ایمیل فرستاد و شماره تلفن خود را ارائه داد و حتی با برخی از آنها ملاقات کرد. راه‌اندازی یک برنامه آیفون در اوایل مارس ۲۰۱۱ بیش از آنچه انتظار می‌رفت دانلود شد. پس از آن یک برنامه iPad و Pinterest Mobile، نسخه‌ای از وب‌سایت برای کاربران غیرآیفون دنبال شد. سیلبرمن و چند برنامه نویس این سایت را از یک آپارتمان کوچک تا تابستان ۲۰۱۱ اداره می‌کردند.

مزایای پینترست

استفاده از این پلتفرم شبکه اجتماعی مزایای زیادی داشته و بهتر است قبل از استفاده حتما از آن مطلع شوید.

افزایش ترافیک

یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از Pinterest برای بازاریابی، پتانسیل افزایش ترافیک به وبسایت شما است. پینترست یک پلتفرم بصری است که به کسب و کارها اجازه می‌دهد محصولات خود را خلاقانه و جذاب به نمایش بگذارند.
وقتی کاربران محصولی را که دوست دارند و در پینترست می‌بینند، می‌توانند روی تصویر کلیک کنند تا مستقیماً به وبسایت کسب و کار برده شود. این مسئله می‌تواند منجر به افزایش ترافیک وبسایت و فروش بیشتر شود.
شما باید پین‌هایی با کیفیت بالا و از نظر بصری جذاب ایجاد کنید که به وبسایت شما پیوند داده شود تا پتانسیل ترافیک را با آن به حداکثر برسانید.

امکان برندسازی

Pinterest یک پلتفرم عالی برای کسب و کارهایی است که به دنبال برندسازی هستند. با توانایی ایجاد برد اختصاصی برای محصولات خود، می‌توانید شخصیت و سبک برند خود را به مشتریان بالقوه نشان دهید. این مسئله می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند تا از رقبا متمایز شود و شانس جذب مشتریان جدید را افزایش دهد. برای برندسازی، بسیار مهم است که با برند خود سازگار باشید و اطمینان حاصل کنید که پین‌های شما ارزش‌های شما را منعکس می‌کند. با انجام این کار، می‌توانید یک هویت برند قابل تشخیص ایجاد کنید که با مخاطب هدف شما طنین انداز شود.

تبلیغات هدفمند

پینترست فرصتی برای ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی هدفمند به مشاغل ارائه می‌دهد. شما می‌توانید براساس علایق، رفتارها و جمعیت آنها به مخاطبان خاصی برسید. با ایجاد تبلیغات هدفمند، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که محصولات شما توسط کسانی که به احتمال زیاد به آنها علاقه مند هستند، دیده می‌شوند. برای ایجاد تبلیغات هدفمند مؤثر، درک خوبی از مخاطبان هدف خود ضروری است. با درک علایق، رفتارها و جمعیت آنها، می‌توانید تبلیغاتی ایجاد کنید که با آنها طنین انداز شده و شانس تبدیل آنها به مشتری را افزایش دهید.

افزایش فروش

Pinterest همچنین به کسب و کارها کمک می‌کند تا فروش خود را افزایش دهند. با نمایش محصولات خود بر روی سیستم عامل و پیوند مستقیم آنها به وبسایت خود، می‌توانید خرید محصولات را برای مشتریان بالقوه آسان کنید. علاوه بر این، با ایجاد بردهای اختصاص داده شده به محصولات خاص یا دسته بندی محصولات، می‌توانید جستجوی مشتریان را ساده سازید. ایجاد پین‌های محصول با کیفیت بالا که محصولات شما را در بهترین حالت ممکن به نمایش بگذارد برای افزایش فروش مهم است. با ارائه اطلاعات دقیق در مورد محصولات خود و خرید آنها برای مشتریان، می‌توانید شانس تبدیل مشتریان بالقوه را به مشتریان واقعی افزایش دهید.

امکان تجزیه و تحلیل

سرانجام، Pinterest تجزیه و تحلیل‌های مشخصی را در اختیار مشاغل قرار می‌دهد که به آنها در بهبود استراتژی‌های بازاریابی کمک می‌کند. این پلتفرم داده‌هایی در مورد تعامل، دسترسی و جمعیت‌شناختی مخاطب ارائه می‌کند که می‌تواند به کسب‌وکارها کمک کند تا بفهمند محتوایشان چگونه است و مخاطبان هدفشان چه کسانی هستند. با تجزیه و تحلیل این داده‌ها، مشاغل می‌توانند آنچه را که کار می‌کند و چه چیزی کار نمی‌کند شناسایی کنند و استراتژی‌های بازاریابی خود را بر این اساس تنظیم کنند. این مسئله منجر به کمپین‌های بازاریابی مؤثرتر، افزایش تعامل و فروش بیشتر شود.

نحوه ساخت حساب بیزنسی پینترست

هنگامی که می‌خواهید به کسب و کار خود فکر کنید می‌توانید یک حساب کاربری بیزینسی باز کنید. یک حساب تجاری به شما کمک می‌کند تا از نظر قانونی یک حساب باز کنید. همچنین مزایایی را برای مشتریان و کارمندان شما فراهم می‌کند.

مزایای حساب بیزینسی

به محض اینکه شروع به پذیرش ساخت حساب کاربری در pintrest را کشیدید، باید یک حساب تجاری باز کنید. حساب‌های تجاری رایج شامل حساب جاری، حساب پس‌انداز، حساب کارت اعتباری و حساب خدمات بازرگانی است. حساب‌های خدمات بازرگانی به شما امکان می‌دهند معاملات کارت اعتباری و بدهی را از مشتریان خود بپذیرید. پس از بدست آوردن EIN فدرال خود، می‌توانید یک حساب بانکی تجاری باز کنید. اکثر حساب‌های تجاری، مزایایی را ارائه می‌کنند که با یک حساب شخصی استاندارد فرق دارد. این تفاوت‌ها در زیر آمده است:

 • امنیت: بانکداری تجاری با جدا نگه داشتن وجوه تجاری شما از وجوه شخصی، محافظت از مسئولیت شخصی محدودی را ارائه می‌دهد. خدمات بازرگانی همچنین محافظت از خرید را برای مشتریان شما ارائه می‌دهد و اطمینان می‌دهد که اطلاعات شخصی آنها ایمن است.
 • حرفه‌ای بودن: مشتریان می‌توانند با کارت‌های اعتباری به شما پول پرداخت کنند و به جای اینکه مستقیماً به شما مراجعه کنند، کسب‌وکارتان را چک کنند. بعلاوه، می‌توانید به کارمندان اجازه دهید تا وظایف بانکی روزانه را از طرف کسب‌وکار انجام دهند.
 • قدرت خرید: حساب‌های اعتباری می‌توانند به کسب و کار شما کمک کنند تا خریدهای بزرگ راه اندازی کرده و به ایجاد سابقه اعتباری برای کسب و کار شما کمک کند.

آموزش ساخت اکانت بیزینسی در پینترست

راه اندازی یک حساب کاربری در پینترست بسیار آسان است. شما می‌توانید آن را تنها در چند دقیقه انجام دهید.

  • برای راه‌اندازی یک حساب تجاری جدید بدون لینک دادن آن به حساب فعلی Pinterest، مطمئن شوید که حساب شخصی شما از Pinterest خارج شده است.
  • به صفحه ایجاد حساب تجاری پینترست بروید. یا، «Create a business account» را از صفحه ورود به سیستم استاندارد Pinterest از طریق وب یا موبایل انتخاب کنید.
  • آدرس ایمیل، سن خود را وارد کنید و رمز عبور ایجاد کنید.
  • روی “Create account” کلیک کنید.
  • نام کسب و کار، وب سایت، کشور و زبان خود را در صفحه بعدی وارد کنید.
  نحوه تولید محتوای با کیفیت در اینستاگرام

شروع ساخت اکانت بیزینسی

پس از آن، تمرکز کسب و کار خود، نوع آن و اینکه آیا می‌خواهید در این زمان تبلیغات داشته باشید یا نه را انتخاب می‌کنید.
آخرین منو گزینه‌هایی برای ایجاد یک پین، رشد مخاطبان هدف یا نمایش نام تجاری در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر در حال حاضر نمی‌خواهید کاری انجام دهید، می‌توانید روی لغو کلیک کنید تا داشبورد کسب و کار Pinterest خود را ببینید.
اگر می‌خواهید حساب شخصی خود را به نمایه تجاری تغییر دهید، می‌توانید این کار را به راحتی در تنظیمات انجام دهید.
پس از راه‌اندازی پروفایل کسب‌وکار پینترست، باید وب‌سایت خود را با افزودن متاتگ یا فایل HTML به وب‌سایت خود متصل کنید. Pinterest دستورالعمل‌ها را در برگه «Claim» در داخل تنظیمات ارائه می‌کند.

پذیرفتن Claimها

همچنین می‌توانید حساب‌های اینستاگرام، Etsy، YouTube و Shopify کسب‌وکار خود را متصل کنید. نتیجه این است که نام و تصویر پروفایل شما با هر یک از محتوای شما که در بردهای Pinterest بارگذاری شده است، ظاهر می‌شود، خواه کسی باشید که آن را بارگذاری کرده‌اید یا نه. پینترست به شما امکان می‌دهد پین‌های غنی را فعال کنید، که اطلاعات بیشتری در مورد محصول/کسب و کار شما در اختیار کاربر قرار دهد.

نحوه استفاده از پینترست تجاری

بنابراین، اکنون یک پروفایل تجاری در پینترست دارید. چالش واقعی این است که بازاریابی Pinterest را بهینه کنید تا نوع بازگشت سرمایه مورد نظرتان را بازگردانید. با Pinterest برای حالت تجاری، می‌توانید پین‌های خود را تبلیغ کنید، تبلیغات ایجاد کنید، پین‌های داستانی ایجاد کنید و با استفاده از ابزارهای هدف‌یابی مخاطب Pinterest با مشتریان احتمالی مناسب ارتباط برقرار کنید.

بخش تبلیغات پینترست

Pinterest Story چیست؟

Pinterest Story راه‌های بیشتری را برای اشتراک‌گذاری ایده‌ها با حداکثر ۲۰ صفحه تصویر و متن به افراد می‌دهد. پین‌های استوری در فید صفحه اصلی Pinterest شما نشان داده می‌شوند. آنها را با نماد استوری در سمت چپ بالای تصویر قابل مشاهده هستند.
اساساً، در یک استوری پین، می‌توانید تا ۲۰ صفحه تصویر و متن داشته باشید تا افراد را در هر موردی که می‌خواهید راهنمایی کنید. چه یک دستور غذا، یک پروژه DIY یا مجموعه‌ای از محصولات باشد، شما اکنون بیش از هر زمان دیگری املاک و مستغلات دارید تا تعامل داشته باشید.

چگونه Pinterest Story را ایجاد کنیم؟

قبل از اینکه به نحوه ایجاد پین استوری و انتشار آنها در پینترست بپردازیم، توجه داشته باشید که این ویژگی هنوز در حالت دسترسی اولیه است، بنابراین هنوز برای همه در دسترس نیست. اگر یک حساب تجاری در Pinterest دارید، در اینجا می‌توانید یک Story Pin ایجاد کنید:

پین استوری

  • روی Create در بالای صفحه کلیک کنید و روی “Create Story Pin” کلیک کنید.
  • تصاویر و ویدیوهای خود را آپلود کنید.
  • پین داستانی خود را طراحی کنید! می‌توانید عکس/فیلم روی جلد خود را تنظیم کنید، تصاویر را طوری تنظیم کنید که در مرکز نقطه کانونی قرار گیرند و به هر اسلاید همپوشانی متن اضافه کنید. این قسمت جالب آن است!
  • هر ابزار/مواد لازم برای دستورالعمل یا پروژه را فهرست کنید.
  • انتخاب کنید که می‌خواهید پین استوری را در کدام صفحه ذخیره کنید و حداکثر ۱۰ برچسب موضوع مرتبط اضافه کنید تا افراد با مشاهده پین‌های مشابه بتوانند به پین استوری شما دسترسی پیدا کنند.
  • انتشار را بزنید و آماده هستید!

در اینجا محصولات لیست شده برای Story Pins، مستقیماً از Pinterest آمده است:

اطلاعات استوری پین

تفاوت Pinterest با سایر شبکه های اجتماعی

این تفاوت بستگی دارد. برای موفقیت در پینترست، باید طراحی پین عالی، درک کاملی از کلمات کلیدی و یک استراتژی پین کردن داشته باشید که برای کسب و کار شما مفید باشد. Pinterest بیشتر شبیه یک موتور جستجو کار می‌کند، بنابراین برای رتبه بندی پین‌ها زمان می‌برد. با رسانه‌های اجتماعی، شما هنوز هم باید طراحی تصویر عالی و البته محتوای با ارزش داشته باشید. شما همچنین به یک استراتژی تعاملی نیاز دارید تا به شما کمک کند با مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار کنید. بنابراین از یک طرف داشتن استراتژی کلمه کلیدی در Pinterest مهم است و از طرف دیگر داشتن یک استراتژی تعامل و/یا ایجاد گروه در رسانه‌های اجتماعی مهم است. در کل این شبکه اجتماعی بیشتر تصویری و ویدیویی است که می‌توان در این زمینه هوشمندانه عمل کرد.

چطور با سایر کاربران در تعامل باشیم؟

برای اینکه در pinterest دیده شوید و به موفقیت برسید باید با کاربران و مشتریان خود در تعامل باشید. سه راه مهم در این مسیر وجود دارد که باید درنظر گرفته و انجام دهید:

به کاربرانی که محتوای اصلی شما را دوباره پین می کنند پاسخ دهید

از پنجره کشویی Notifications استفاده کنید تا ببینید چه کسی محتوای شما را دوباره پین می‌کند و با آنها ارتباط برقرار می‌کند. برای کاربرانی که محتوای اصلی شما را به اشتراک گذاشته‌اند، روی نام کاربری یا پین خود در نوتیفیکیشن کلیک کنید. هنگامی که روی پین کلیک می‌کنید، یک عدد در کنار دکمه “Pin It” مشاهده می‌کنید.

پین کردن های مجدد

اگر پین‌های کاربران جدید شما جالب هستند، چند مورد از آنها را به اشتراک بگذارید. می‌توانید از حساب آن‌ها دیدن کنید و انتخاب کنید. اگر می‌خواهید به ایجاد رابطه با کاربران همیشگی خود ادامه دهید، در اینجا ۲ ایده برای درازمدت در تماس بودن وجود دارد:

 • یک سیستم پیگیری راه اندازی کنید:  مشتریان بالقوه خود را شناسایی کنید و سپس زمانی را برای بازدید از حساب‌های آنها یک یا دو بار در هفته برنامه ریزی کنید. تعدادی از پین‌های آنها را مستقیماً به بردهای عمومی خود پین کنید.
 • برای پیگیری ارتباطات جدید از یک برد مخفی (آن را چیزی شبیه “Prospects” نامید) استفاده کنید. این تخته مخفی را به عنوان یک سطل نگهدارنده برای مشتریان برتر و پین‌های آنها در نظر بگیرید. شما چند پین از مشتریان بالقوه خود را در اینجا ذخیره خواهید کرد و بعداً آنها را به اشتراک خواهید گذاشت. ابتدا یک برد مخفی ایجاد کنید. یک برد ایجاد کنید و مطمئن شوید که گزینه “Hide” روی Yes تنظیم شده است.

از افراد برای پیوستن به پینترست دعوت کنید

شما می‌توانید برای موضوعی که با کاربران خود مشترک هستید، یک برد انجمن ایجاد کنید و از آن‌ها دعوت به پیوستن کنید.

چگونه در Pinterest بهتر و بیشتر دیده شویم؟

برای اینکه در پینترست دیده شویم باید حتما مواردی را به عنوان اصول درنظر بگیریم:

 •  آیدی اینستاگرام خود را در برنامه پینترست اعلام و تایید کنید.
 • محتوایی که ایجاد می‌کنید را پین کنید.
 • کیفیت محتوا بسیار مهم‌تر از کمیت است.
 • عنوان خوبی انتخاب کنید.
 • از هشتگ‌های مرتبط و اصولی استفاده کنید.
 • با افراد مرتبط تعامل برقرار کنید.
 • تعامل با آنچه محبوبیت دارد.
 • به گروه‌های مرتبط بپیوندید
 • انتخاب نام برد جذاب و هوشمندانه

جمع بندی نهایی

یکی از ابزارهایی که در امر دیجیتال مارکتینگ اهمیت دارد، استفاده بجا و اصولی از شبکه‌های اجتماعی است. یکی از شبکه‌های اجتماعی تصویری، پینترست است که می‌توان با آن به موفقیت در کسب و کار رسید.

 

سوالات متداول

Pinterest یک موتور جستجوی تصویری برای یافتن ایده‌هایی عالی است. افراد از تمام جهان تصاویر خود را درون این سایت بارگذاری کرده و شما می‌توانید با جستجو در هر حوزه‌ای تصویر مناسب خود را بیابید.
۱- افزایش ترافیک ۲- امکان برندسازی ۳- تبلیغات هدفمند ۴- افزایش فروش ۵- امکان تجزیه و تحلیل
توصیه می‌کنیم مقاله دانلود از پینترست را مطالعه نمایید که در آن تمامی راه های دانلود فیلم و عکس از این پلتفرم را آموزش داده‌ایم.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.