فشرده سازی تصاویر در وردپرس با ShortPixel Image Optimizer

فشرده سازی تصاویر در وردپرس فشرده سازی تصاویر در وردپرس با ShortPixel Image Optimizer

همه ما می­‌دانیم که سرعت وبسایت برای موفقیت در بهبود سئوی سایت، بسیار مهم است. همانطور که حتی چیزی به اندازه 1 ثانیه تا 3 ثانیه زمان بارگذاری صفحه افزایش یابد، می­‌تواند سرعت سایت شما را با رنک بیشتر از 32٪ افزایش دهد. اما افزایش سرعت سایت، همیشه بسیار پیچیده به نظر می‌­رسد. در حقیقت، یکی از عواملی که بزرگترین تأثیرات را در سرعت سایت شما دارد، عکس­‌های موجود در سایت است. چرا؟ زیرا تصاویر به طور متوسط ​​تا 60٪  از فضای صفحه وبسایت را تشکیل می­‌دهند. بنابراین، پیداکردن راهی برای حل تأثیر تصاویر در سرعت بارگذاری ویسایت، بسیار ضروری است. شما به عنوان یک وبمستر وردپرس گزینه­‌های گسترده‌­ای در دست دارید که می­‌توان به افزونه‌­های فشرده سازی تصاویر در وردپرس اشاره کرد.

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • چه زمانی به افزونه فشرده سازی تصاویر در وردپرس نیاز داریم؟
 • ShortPixel Image Optimizer چیست؟
 • ویژگی‌های افزونه ShortPixel Image Optimizer
 • چگونه می­‌توان ShortPixel را تنظیم و پیکربندی کرد؟
 • نحوه فشرده سازی تصاویر در وردپرس با افزونه ShortPixel
 • چه تعداد عکس را می‌­توان با استفاده از ShortPixel فشرده سازی کرد؟

چه زمانی به افزونه فشرده سازی تصاویر در وردپرس نیاز داریم؟

تصاویر فضای بیشتری نسبت به متن ساده اشغال می‌کنند، این بدان معناست که بارگذاری آن­‌ها بیشتر طول می‌­کشد و می­‌توانند وبسایت شما را کند کنند. با این حال، احتمالاً این جمله را شنیده‌­اید که “یک تصویر هزار کلمه دارد”. تصاویر، محتوای شما را جذاب­‌تر و تعاملی‌­تر می­‌کنند. برای بهبود سرعت وبسایت وردپرسی خود، باید تصاویر خود را برای وب بهینه کنید. بهترین روش برای این کار با استفاده از Photoshop یا یک نرم افزار ویرایش تصویر دیگر قبل از آپلود تصویر در وردپرس است. این امر کنترل بیشتری در کیفیت تصاویر در وبسایت به شما می­‌دهد. با این حال، همه کاربران به راحتی نمی­‌توانند با برنامه ویرایش تصویر کار ­کنند. برخی از بهینه سازی تک تک عکس­‌ها، صدمات زیادی را برای سایت به بار می‌­آورند. خوشبختانه، چندین افزونه فشرده سازی تصویر در وردپرس وجود دارد که می­‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند. اما در این مقاله به افزونه ShortPixel Image Optimizer می­‌پردازیم.

ShortPixel Image Optimizer چیست؟

فشرده سازی تصاویر در وردپرس با ShortPixel Image Optimizer
فشرده سازی تصاویر در وردپرس با ShortPixel Image Optimizer

ShortPixel یکی از چندین افزونه وردپرس است که در زمینه بهینه کردن تصاویر در وردپرس نقش مهمی ایفا می‌کند و طیف وسیعی از ابزارهای فشرده سازی تصاویر در وردپرس را ارائه می‌­دهد. این افزونه به طراحان وبسایت کمک می­‌کند تا تصاویر خود را بهینه کنند. بنابراین آن­‌ها می‌­توانند وبسایت­‌های خود را سریع‌­تر بارگذاری کنند. این کار ShortPixel است که بتوانید با کمک آن، اندازه فایل تصویر خود را تا حد ممکن کوچک کنید، با کمترین درصد میزان از دست دادن کیفیت تصویر!
افزونه ShortPixel کار ساده‌­ای در این فرآیند انجام می­‌دهد. به­‌ علاوه این افزونه فوق العاده مقرون به صرفه­، از جمله برنامه‌­های رایگان محسوب می‌­شود. با بهینه کردن تصاویر در وردپرس یا فایل PDF در وبسایت خود، رتبه بندی سئوی وبسایت، تعداد بازدیدکنندگان و در نهایت فروش خود را افزایش دهید.

ShortPixel یک افزونه بهینه، سبک، و دارای نصب آسان است. نکته قابل ذکر در مورد این افزونه این است که می­‌تواند تمام تصاویر و فایل­‌های PDF وبسایت شما را با یک کلیک فشرده کند. تصاویر جدید به صورت خودکار در پس زمینه تغییر اندازه داده و ذخیره و بهینه می­‌شوند. همچنین با هر افزونه گالری، اسلایدر­ها یا بستر فروشگاهی نیز سازگار است.

ShortPixel Image Optimizer از حداقل منابع برای کار خود استفاده می­‌کند و به خوبی با هر نوع میزبانی مشترک، cloud ، VPS یا میزبانی وب اختصاصی کار می­‌کند. این افزونه می‌­تواند هر نوع تصویری را که در وبسایت خود قرار داده‌­اید، حتی تصاویری که در کتابخانه رسانه­‌ها در وردپرس ذکر نشده‌­اند مانند تصاویر موجود در گالری­‌هایی مانند NextGEN ، Modula یا به طور مستقیم از طریق FTP اضافه کند!
تصاویر بهینه شده به معنای تجربه کاربری بهتر، نتایج بهتر در PageSpeed ​​Insights یا GTmetrix، Google PageRank دارند و در نتیجه و بازدیدکنندگان بیشتر برای سایت شما به دنبال خواهند داشت.

ویژگی های افزونه ShortPixel Image Optimizer

افزونه ShortPixel دارای چندین ویژگی مرتبط با بهینه کردن تصاویر در وردپرس و همچنین وبسایت­‌های php است. این افزونه همه ویژگی­‌های اساسی را دارد و  ویژگی­‌های جدید را در بروزرسانی­‌ها اضافه می‌­کند.

 • بهینه سازی خودکار تصاویر

بر خلاف سایر ابزارهای فشرده سازی تصویر موجود در وردپرس، لازم نیست همه تصاویری را که در سایت خود استفاده می­‌کنید
فشرده سازی و بهینه سازی کنید. ShortPixel کار را برای شما آسان کرده است. این افزونه به شما کمک می­‌کند به طور خودکار تصاویر را در وبسایت خود بهینه کنید. این می­‌تواند باعث صرفه جویی در وقت و تلاش شما شود و به همین ترتیب، می­‌توانید به جای تمرکز بر تصاویر خود، زمان بیشتری برای تمرکز روی محتوای خود صرف کنید.

 • مراقبت از فرمت­‌های مختلف تصویر

بهترین چیز در مورد ShortPixel این است که از فرمت­‌های تصاویر شما مراقبت خواهد کرد. هیچ محدودیتی در اندازه فایل­‌ها در ShortPixel وجود ندارد و می­‌تواند هر نوع تصویر موجود را پردازش کند. به عنوان مثال، می‌­توانید با فرمت PNG ، GIF و غیره فرمت بندی را پیش ببرید تا مطمئن شوید که سایت شما خوب کار می‌­کند یا نه. شما حتی می­‌توانید یک پوشه دلخواه را برای تصاویری که دوست دارید فشرده شوند، ایجاد کنید. ShortPixel تصاویری را که در پوشه شما وجود دارد، فشرده می­‌کند.

 • از بین نرفتن کیفیت تصاویر

یک مورد که افزونه­‌های دیگر منجر به آن خواهند بود، این است که کیفیت تصویر حین فشرده سازی به خطر می‌افتد، اما در مورد ShortPixel همچین اتفاق نمی­‌افتد و نگرانی پیش نخواهد آمد. ShortPixel یک کمپرسور تصویری فوق العاده است که تمام تصاویر را بدون هیچ گونه دردسری و با کیفیت بهینه می­‌کند. این افزونه واقعاً بسیار کارآمد است زیرا می­‌تواند اندازه تصویر را کاهش دهد، بدون اینکه عکس را از بین ببرد و یا تصویر، کیفیت خود را از دست بدهد.

 • فشرده سازی چندگانه در یک زمان

بهترین چیز در مورد این افزونه، مقدار فشرده سازی زیادی است که شما در یک زمان واحد دریافت خواهید کرد. سه نوع فشرده سازی تصاویر در وردپرس وجود دارد که می‌­توانید در زیر آن­ها را ببینید.

  رفع مشکل ارسال ایمیل در وردپرس با افزونه smtp mailer

Lossy: این مورد یک نوع فشرده سازی است که با بهبود اندازه تصویر برای شما ایجاد می­‌شود. بنابراین ممکن است وقتی می­‌خواهید سرعت وبسایت را افزایش دهید به این نوع فشرده‌سازی، نیاز داشته باشید.

Glossy : این یک حالت فشرده سازی عالی است که می‌­توانید کیفیت تصویر را حفظ کرده و در عین حال، آن را به اندازه درست بهینه کنید. این مورد، یک حالت مفید برای تمام وبلاگ‌­های در نظر گرفته شده برای عکاسی است.

Lossless: این مورد برای پیکسل به پیکسل تغییر شکل تصویر شما استفاده می­‌شود. شما می­‌توانید این حالت را داشته باشید تا در کیفیت تصویر اصلی خلل ایجاد نشود و بتوانید آن را بهینه‌­تر کنید.

 • سرعت بهتر

سرویس‌های زیادی برای فشرده سازی تصویر وجود دارند اما ShortPixel کاملا برعکس آن­ها عمل می­‌کند. این افزونه می­‌تواند خیلی سریع روی تصاویری که در سایت شما قرار دارند، کار کند. به محض بارگذاری تصویر، فشرده سازی به صورت gify انجام می‌­شود.

چگونه می­‌توان ShortPixel را تنظیم و پیکربندی کرد؟

افزونه ShortPixel را با رفتن به قسمت افزونه­‌ها در وردپرس، به صورت رایگان نصب و فعال کنید. بعد به قسمت تنظیمات و سپس به ShortPixel بروید. ایمیل خود را در کادر درخواست یک کلید API وارد کنید و روی کلید درخواست (کلیک) کلیک کنید تا به ایمیل شما ارسال گردد:

send email- ارسال ایمیل در ثبت نام
ارسال ایمیل در ثبت نام

پس از انجام این کار، صفحه باید بارگذاری مجدد شود و ShortPixel به طور خودکار کلید API شما را در تنظیمات افزونه اضافه می­‌کند:

API Key- کلید ای پی آی
تنظیم و ارسال کلید ای پی آی

همچنین در صورت نیاز به استفاده از این افزونه در چندین سایت، یک ایمیل با کلید API خود نیز دریافت خواهید کرد. همچنین می­‌توانید برای دریافت رایگان کلید API برای ShortPixel، به صورت دستی ثبت نام کرده و آن را ایجاد کنید.

تنظیمات در افزونه ShortPixel

پس از افزودن کلید API ، قبل از شروع استفاده از این افزونه، باید چند تنظیم را پیکربندی کنید. ابتدا مهم است که نوع فشرده سازی خود را انتخاب کنید. این اقدام به شما امکان می­‌دهد تا به ShortPixel بگویید که چقدر می­‌خواهید از این افزونه برای فشرده سازی تصاویر در وردپرس استفاده کنید. در بیشتر اوقات می‌­توانید از تنظیمات پیش فرض یعنی Lossy استفاده کنید.
اما اگر پست­‌هایی را در سایت خود نمایش می­‌دهید که داشتن تصاویر با کیفیت، ضروری است (مانند یک سایت عکاسی)، ممکن است بخواهید یکی از گزینه‌­های دیگر را انتخاب کنید:

kind of compress- انتخاب نوع فشرده سازی
انتخاب نوع فشرده سازی

در قسمت زیر می‌­توانید انتخاب­‌های دیگری نیز انجام دهید:

choose another- بهینه کردن تصاویر در وردپرس
انتخاب روش دیگری برای فشرده سازی

Also include thumbnails: به افزونه می‌­گوید که آیا باید تصاویر کوچک را فشرده کند یا خیر. با این کار سهمیه تصویری استفاده از این افزونه سریع‌تر می­‌شود (بعداً در مورد سهمیه تصویر خواهیم گفت ). در صورت امکان، توصیه می­‌کنیم این تنظیم را فعال کنید. اما اگر
می­‌خواهید این سهمیه را پس انداز کنید، می‌­توانید آن را غیرفعال کنید.
Image backup: وقتی این کادر را بررسی م‌ی­کنید، افزونه تصویر اصلی، فشرده سازی نشده و همچنین نسخه بهینه شده را ذخیره
می‌­کند. توصیه می­‌کنیم که این تنظیمات را نیز فعال کنید، مگر اینکه در فضای میزبان خود فضای ذخیره محدودی داشته باشید.

Remove the EXIF tag of the image: هنگامی که بررسی شد، افزونه ابداعات پشت صحنه را از تصویر حذف می­‌کند. توصیه می­‌کنیم این تنظیم را نیز فعال کنید.
Resize large images: این گزینه به شما امکان می­‌دهد تا به صورت خودکار از ابعاد واقعی تصاویر آپلود شده تغییر سایز دهید. توصیه
می­‌کنیم حداقل 25٪ بزرگتر از حداکثر عرض تصویر نمایش داده شده توسط پوسته سایت خود، تنظیم کنید (در صورتی که بعداً مضامین وردپرس را تغییر دهید، بافر به شما داده خواهد شد).

به عنوان مثال، اگر پوسته شما تصاویر را با حداکثر عرض 800 پیکسل نشان می­‌دهد، توصیه می­‌کنیم حداکثر  1000px را برای حداکثر عرض وارد کنید. ShortPixel به شما دستورالعمل می­‌دهد تا مطمئن شوید که مقادیر را خیلی کم نمی‌­کنید.

تنظیمات پیشرفته ShortPixel

اگر می­‌خواهید از برخی از ویژگی­‌های پیشرفته­‌تر که به صورت کاملا اختیاری ShortPixel است استفاده کنید، می­‌توانید به تب Advanced بروید.

advanced setting- تنظیمات پیشرفته
بررسی تنظیمات پیشرفته

در اینجا می‌­توانید گزینه­‌هایی را برای انجام کارهایی مانند:

 • تصاویر PNG را به JPEG تبدیل کنید
 • از تصاویر WebP استفاده کنید
 • تصاویر Retina را بهینه کنید
 • به طور خودکار تصاویر خاص را از بهینه سازی خارج نکند

همانطور که گفته شد، این تنظیمات در فشرده سازی تصاویر در وردپرس کاملاً اختیاری است. اما تصاویر WebP می­توانند 25٪ کوچکتر از سایر انواع تصویر باشند، بنابراین دسترسی به این ویژگی­‌ها برای سایت شما خوشایند خواهد بود.

نحوه فشرده سازی تصاویر در وردپرس با ShortPixel Image Optimizer

پس از پایان پیکربندی افزونه، ShortPixel به طور خودکار شروع بهینه سازی تصاویر جدیدی که در کتابخانه رسانه خود بعدا بارگذاری می‌­کنید، خواهد کرد. اما اگر می­‌خواهید تصاویر قدیمی‌­تر را در سایت خود بهینه کنید، می‌­توانید ابتدا به رسانه‌­ها و سپس به  Bulk ShortPixel بروید.

Bulk ShortPixel- بهینه سازی تصاویر قدیمی
بهینه سازی تصاویر قدیمی

سپس بر روی دکمه “Start Optimizing” کلیک کنید تا فشرده سازی تمام تصاویر قدیمی در سایت شما شروع شود:

start optimization- شروع فرآیند بهینه سازی
شروع فرآیند بهینه سازی

همچنین شما می‌­توانید با مراجعه به کتابخانه رسانه وردپرس خود، تصاویر را به صورت دستی بهینه کنید:

manual optimize- بهینه سازی دستی
بهینه سازی دستی

چه تعداد عکس را می‌­توان با استفاده از ShortPixel فشرده سازی کرد؟

افزونه ShortPixel Image Optimizer به شما امکان می­‌دهد 200 تصویر در ماه را به صورت رایگان و بدون محدودیت در اندازه فایل، بهینه و فشرده سازی کنید. اگر شما نیاز به بهینه سازی بیش از 200 تصویر را دارید، باید از یکی از برنامه­‌های پولی ShortPixel استفاده کنید.

نکات پایانی فشرده سازی تصاویر در وردپرس با ShortPixel Image Optimizer

فشرده سازی تصاویر در وردپرس، گزینه‌­ای ساده و بی‌اهمیت نیست بلکه جنبه مهم آن، بارگذاری سریع‌­تر سایت است. علاوه بر این، هنگامی که تصاویر را فشرده می­‌کنید، پهنای باند میزبان خود را نیز ذخیره می­‌کنید که برای هر کسی که از فضای کم میزبانی وب خود رنج می­‌برند، بسیار عالی است.
ShortPixel به وضوح در بین افزونه­‌های دیگر فشرده سازی، متمایز است. بعد از نصب و پیکربندی افزونه ShortPixel ، همه چیز به صورت خودکار انجام می­‌شود و نیاز به چک کردن­‌های متوالی نیست.

دانلود افزونه ShortPixel Image Optimizer

دانلود افزونه shortpixel image optimizer

صفحه افزونه

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.