ساخت برگه های سفارشی با ویژوال کامپوزر

ساخت برگه های سفارشی با ویژوال کامپوزر
ساخت برگه های سفارشی با ویژوال کامپوزر

چند سالی‌ست که وردپرس برای ساخت صفحات داخلی از صفحه‌سازهای گرافیکی کمک می‌گیرد تا ظاهری جذاب و زیبا را خلق کند. یکی از معروف‌ترین صفحه‌سازها visual composer در وردپرس است که همه ما با آن آشنا هستیم. تقریبا هر قالبی که می‌خریم با این صفحه‌ساز گرافیکی سازگار است و کار می‌کند. درست است که این روزها المنتور روی کار آمده و به مراتب کار را برای کاربران راحت کرده اما قدرت ویژوال کامپوزر را نمی‌توان نادیده گرفت. زیرا تا مدت‌ها بسیاری از قالب‌ها با کمک این صفحه‌ساز صفحات سفارشی خود را می‌ساختند. اگر هنوز با این صفحه ساز کار می‌کنید پس حتما نسخه بروز شده این مقاله را حتما مطالعه کنید تا بتوانید به راحتی ساخت برگه های سفارشی با ویژوال کامپوزر  را انجام دهید.

ساخت برگه های سفارشی با ویژوال کامپوزر

ما برای اینکه بتوانیم طرحی را به سایت خود اختصاص دهیم معمولا به دنبال یک قالب وردپرس در حوزه فعالیتی خود می‌گردیم. پس تا اینجای کار بدون دانش برنامه‌نویسی قالب را انتخاب کرده و نصب می‌کنیم. اما برای ساخت و طراحی صفحات به دلخواه خود باز نیازمند یک برنامه‌نویس هستیم ولی راه دیگری هم وجود دارد. صفحه‌سازهایی مانند المنتور و visual composer در وردپرس، تقریبا کار یک برنامه‌نویس را برایمان انجام می‌دهد. اما چطور ساخت برگه های سفارشی با ویژوال کامپوزر امکان‌پذیر است؟

visual composer در وردپرس

افزونه visual composer قدرتی دارد که واقعا وصف‌نا‌پذیر است. فقط کافیست کار با آن را بلد باشید تا بتوانید بهترین صفحات گرافیکی را با آن خلق کنید. البته باید این نکته را به شما بگویم که این صفحه‌ساز را بصورت تنها نیز می‌توانید دریافت کرده و برای قالب‌هایی که به شکل پیش‌فرض آن را ندارند، نصب کرده و استفاده کنید. هیچ ممانعتی ندارد، خیالتان راحت.

در این آموزش چه چیزهایی می‌آموزید؟

ما سعی کردیم در این آموزش تمامی قسمت‌های visual composer در وردپرس را بررسی کرده و به آن بپردازیم. این بخش‌های آموزشی شامل موارد زیر است:

 • تنظیمات عمومی
 • نقش مدیر
 • استفاده از شورت‌کد
 • سازنده شبکه‌بندی
 • معرفی المان‌های ویژوال کامپوزر
 • افزودن المان‌ها در صفحه مورد نظر

برای اینکه بتوانید به خوبی با ویژوال کامپوزر کار کنید حتما باید تمامی این بخش‌ها را بیاموزید و بدانید چگونه با آن کار کنید.

تنظیمات عمومی

تنظبمات عمومی- آموزش حرفه ای ویژوال کامپوزر
تنظیمات عمومی ویژوال کامپوزر

غیرفعالسازی المان های محتوای ریسپانسیو: با علامت زدن این گزینه می‌توانید این افزونه را برای دستگاه‌های هوشمند مانند موبایل غیرفعال کنید.
زیرمجموعه های فونت های گوگل: می‌توانید فونت مشخصی را برای المان‌های visual composer در وردپرس انتخاب کنید. گزینه پیش‌فرض روی latin است.
الگو پیش فرض برای انواع نوشته: این بخش به شما اجازه می‌دهد تا یکی از صفحات از قبل طراحی شده را به عنوان الگوی اصلی انتخاب کنید. البته اگر می‌خواهید!

همچنین دکمه ریست را می‌بینید. هر زمان که بخواهید با کلیک کردن روی این دکمه می‌توانید تنظیمات ویژوال کامپوزر را به حالت پیش‌فرض بازگردانید.

نقش مدیر

admin role- نقش کاربری
تعیین نقش‌های مدیر در ویژوال کامپوزر

در این بخش فهرست‌های کشویی مختلفی وجود دارد که در هر کدام تنظیمات به خصوصی گنجانده شده است. با هم به بررسی هر بخش آن در ساخت برگه های سفارشی با ویژوال کامپوزر می‌پردازیم.

مدیر کل

نقش مدیریت- ساخت برگه های سفارشی با ویژوال کامپوزر
تعیین وظایف نقش مدیریت

پست تایپ‌ها: با کمک این گزینه می‌توانید ویژوال کامپوزر را برای بخش‌های مورد نظر فعال کنید. مثلا فقط برای برگه‌ها
ویرایشگر پیشرفته: می‌توانید در این بخش ویرایشگر پیشرفته مربوط به visual composer را فعال کنید و همچنین بصورت کامل ویرایشگر کلاسیک را غیرفعال نمایید.
ویرایشگر زنده: با کمک این نوع از ویرایشگر می‌توان تغییراتی را که ایجاد می‌کنید در عین واحد مشاهده کنید.
تنظیمات صفحه: می‌توانید تنظیمات صفحه‌ای که ویرایشگر ویژوال کامپوزر در آن فعال است را فعال یا غیرفعال کنید.

گزینه های تنظیمات: اگر می‌خواهید این گزینه فعال یا غیرفعال شود، می‌توانید از این بخش آن را تعیین کنید.
الگوها: در این قسمت می‌توان تعیین کرد که چه کسانی به الگوها دسترسی داشته باشند.
المنت ها: دوست دارید چه کسانی به عناصر صفحه‌ساز visual composer در وردپرس دسترسی داشته باشند. از این بخش آن را مشخص کنید.
سازنده شبکه بندی: چنانچه می‌خواهید امکان دسترسی به عنصر شبکه‌ساز وجود داشته باشد می‌توانید این گزینه را فعال کنید.
پیش تنظیمات المان: عناصر هر کدام تنظیماتی دارند که با کمک این گزینه می‌توانید برای افراد صاحب دسترسی در سایت آن‌ها را فعال یا غیر فعال کنید.
Drag and Drop: المان‌های موجود قابلیت درگ و دراپ کردن (کشیدن و رها کردن) دارند. اگر می‌خواهید می‌توانید آن‌ها را فعال یا غیرفعال کنید.

  دانلود قالب خبری وردپرس Suit Mag فارسی

ویرایشگر

editor- تعیین وظایف نقش ویرایشگر
تعیین وظایف نقش ویرایشگر

همان‌طور که می‌بینید تمامی تنظیماتی که در بخش ادمین وجود داشت در این بخش نیز موجود است. سایر تب‌ها نیز به همین صورت هستند. به همین دلیل سخن را کوتاه می‌کنیم تا حوصله شما سر نرود.

قرار دهنده کد کوتاه

shortcode- ساخت برگه های سفارشی با ویژوال کامپوزر
قرار دادن شورت‌کد در برگه‌ها

اگر افزونه‌ای را نصب می‌کنید که مربوط به ویرایشگر است و شورت‌کدی دارد که می‌خواهید در المان‌های visual composer در وردپرس نمایش داده شود، می‌توانید شورت‌کدهای آن را در این بخش اضافه کنید.

سازنده شبکه‌بندی

grid editor- سازنده شبکه‌بندی‌ها
تعیین شبکه‌بندی‌ها و ساختن هر بخش

شما می‌توانید با کمک این قسمت، بخش‌های شبکه‌ای را بصورت مجزا و خارج از محیط اصلی ویرایشگر بسازید و سپس در صورت نیاز آن را انتخاب کنید. همچنین هر شخصی که دسترسی به این بخش داشته باشد می‌تواند از آن استفاده کند.
حال وقت چیست؟ بله درست فکر می‌کنید، وقت آن است که به بخش ویرایشگر برویم و به ساخت برگه های سفارشی با ویژوال کامپوزر بپردازیم.

ویژوال کامپوزر در سمت برگه‌ها و نوشته‌ها

دکمه آبی رنگی در بالای ویرایشگر وردپرس ظاهر شده که مربوط به ویژوال کامپوزر است. در تصویر زیر آن را مشاهده می‌کنید:

visual composer button- دکمه ویرایشگر
دکمه مربوط به ویرایشگر ویژوال کامپوزر

همان‌طور که مشاهده می‌کنید دو دکمه آبی رنگ ویرایشگر پیشرفته و Frontend Editor را مشاهده می‌کنیم. هر کدام وضعیت ویرایشگر را به چه صورت تغییر می‌دهد؟ با هم ببینیم

ویرایشگر پیشرفته

advance editor- ویرایشگر پیشرفته
ویرایشگر پیشرفته

همان‌طور که مشاهده می‌کنید ویرایشگر معمولی وردپرس به حالت ویرایشگر پیشرفته که دارای همان عناصر ویژوال کامپوزر برای ساخت صفحات گرافیکی است، تغییر حالت می‌دهد.

Frontend Editor

Frontend Editor- ویژوال کامپوزر وردپرس
مشاهده تغییرات بصورت زنده

در این بخش شما در حین اینکه می‌توانید صفحه را بصورت زنده ببینید، می‌توانید تغییرات خود را در آن پیاده‌سازی کنید. جالب است نه؟ خیلی امکان فوق‌العاده‌ایست.

معرفی المان‌های visual composer

visual composer در وردپرس دارای عناصر یا المان‌هایی است که به کمک آن می‌توانیم یک صفحه دلخواه طراحی کنیم. برای کار با این صفحه‌ساز سه بخش را باید در نظر بگیریم. افزودن المان، اضافه کردن الگو، اضافه کردن بلاک متن. برای افزودن آن‌ها باید اول با المان‌ها و کارایی هر کدام آشنا شویم.

visual composer elements- المان‌های ویژوال کامپوزر
المان‌های ویژوال کامپوزر

با کلیک روی گزینه افزودن المان، صفحه‌ای مانند تصویر بالا برایتان باز می‌شود که دارای امکانات زیادی است. در سربرگ آن دسته‌ها را مشاهده می‌کنید که شامل همه المان‌ها، المان‌های مربوط به محتوا، شبکه‌های اجتماعی، ساختار، ابزارک‌های وردپرس، Custom shortcode، ووکامرس (در صورت استفاده از ووکامرس) و منسوخ شده است. روی هر کدام از المان‌ها کلیک کنید به صفحه اضافه شده و می‌توانید طبق نیازهای خود اطلاعاتی را در آن وارد کنید.

ساخت صفحه نمونه به کمک ویژوال کامپوزر

مثلا می‌خواهیم اول ردیفی را در ویرایشگر ایجاد کنیم باید به بخش افزودن المان‌ها رفته و روی گزینه “ردیف” کلیک کنیم تا اضافه شود.

add row- افزودن ردیف
افزودن ردیف با کمک ویژوال کامپوزر

هر المانی را که بخواهید در یک صفحه اضافه کنید بهتر است یک ردیف جداگانه برایش تعریف کنید. این ردیف‌ها باعث ایجاد فاصله منطقی در صفحه می‌شوند. با افزودن ردیف با تصویر زیر رو به رو می‌شوید:

row- مشاهده ردیف اضافه شده
مشاهده ردیف اضافه شده

در بالای ردیف ایجاد شده توسط visual composer در وردپرس، چند آیکون مشاهده می‌کنید. آیکونی که بصورت چند خط است به شما امکان تعریف چند ستونه کردن این ردیف را می‌دهد.

culomn- اضافه شدن ستون ها
به اندازه دلخواه ستون اضافه کنید

مثلا من تمایل دارم یک ردیف 4 ستونه درست کنم که مربوط به اطلاعات آماری سایت باشد. پس در نتیجه روی گزینه 4 ستونه کلیک می‌کنم و در نهایت به دنبال المانی برای این منظور می‌گردم.

counter element- اضافه کردن ستون‌های آماری
وارد کردن اطلاعات در هر کدام از ستون‌ها

رو علامت + هر بخش که کلیک کنیم می‌توانیم المان مورد نظر خود را به آن اضافه کنیم و سپس مشغول تکمیل اطلاعات آن باشیم. حال صفحه‌ای را که بطور کامل با ویژوال کامپوزر ایجاد کردیم را می‌توانید ببینید:

ساخت صفحه نمونه با ویژوال کامپوزر
ساخت صفحه نمونه با ویژوال کامپوزر

همان‌طور که مشاهده می‌کنید به راحتی می‌توان با کمک visual composer در وردپرس یک صفحه اختصاصی و زیبا طراحی کرد.

تداخل ویرایشگر گوتنبرگ با ویژوال کامپوزر

از وقتی وردپرس 5 روی کار آمده، با وجود گوتنبرگ، صفحه‌ساز ویژوال کامپوزر برای بعضی کاربران دچار ناسازگاری و مشکل شد. جای نگرانی نیست! لطفا وردپرس خود را به نسخه 5.0.2 به بالا ارتقا دهید. در این نسخه مشکل ناسازگاری گوتنبرگ با این افزونه و بسیاری افزونه‌های دیگر برطرف شده است.
اگر قالبی که استفاده می‌کنید این ویرایشگر را ندارد و تمایل دارید از آن استفاده کنید می‌توانید از ژاکت دریافت کنید.

دریافت نسخه حرفه‌ای افزونه

آموزش ویدئویی

ویدئو تهیه شده توسط پویا دارائی
مشاوره آموزشی رایگان
شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه همیار آکادمی استفاده نمائید.
 
مشاوران آموزشی
همیار آکادمی
پاسخگوی شما هستند
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 5 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام
  وقت بخیر
  میخواستم بدونم آیا توی ویژوال کامپوزر امکان این هست که از یه رابط مثل المنتور یه افزونشو به صورت کد قرار بدیم نوی بخض ویژوال کاپوزر؟
  سایت من این هست
  successfactory-official.ir
  بالای سایتم توی قسمت موبایل و دسکتاپ یکجور نمایش داده نمیشه کادرش و فکر میکنم مشکل از کامپوزرم باشه
  باتشکر از سایت خوبتون

 2. 8 ماه عضو همیار وردپرس

  با سلام چطوری الگو هارو ذخیره کنیم که برای تمام صفحه ها یا همان نوشته ها تکرار بشه؟؟

 3. 6 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر ببخشید من چندتا ستون المان شخص ایجاد کردم واسه بخش کارشناس های سایتم میخوام حالت افقی حرکت کننن تو یه ردیف ولی این المان تو ویژال کامپوزر ثابته
  میشه راهنماییم کنید با تشکر

 4. 7 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام آیا می توان با این افزونه باکس دانلود هم ساخت؟

 5. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر

  اموزش نحوه نمایش محصولات وردپرس رو داخلش نداره

  فایلی ندارید بزار واسه دانلود فیلم یا کتاب

  من میخوام -موضوع لباس ورزشی در سایت نشون بدم
  موضوعات مختاف دیگهی رو جدا جدا

  واسه هر کدوم یه ردیف جدا جدا داشته باشه

  هر ردیف 5 ستون داشته باشهو ردیف هاش 4 تا 5 تا باشن

  بتونم به دل بخواه کم یا اضافه کنم

  با تشکر

 6. 7 ماه عضو همیار وردپرس

  با سلام
  چجوری میتونم تو المان “جداکننده با متن” تگ html المان رو از h4 به h2 تغییر بدم؟

 7. 8 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر
  با این افزونه می توان برگهی محصولات افزونه EDD نیز طراحی کرد

 8. 9 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر
  ببخشید یه سوال دارم
  راهی هست که برگه ای که میسازیم و به عنوان صفحه ی نخست قرار میدیم به جای اینکه تصویر شاخصش فقط نشون داده بشه کل صفحه به عنوان صفحه ی نخست قالب قرار بگیره؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید خیلی ذهنم رو درگیر کرده

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دقیقا باید برگه موردنظرتون به عنوان صفحه نخست باشه و همون رو با صفحه‌ساز تغییر بدید و روش کار کنید. اگه قالب آماده هستش پس حتما صفحه نخست مخصوص به خودش رو داره و میتونید تغییراتتون رو انجام بدید.
   شما هر برگه‌ای رو با صفحه ساز بسازید و در بخش اون برگه به عنوان صفحه نخست قرار بدید میاد روو صفحه اصلی قرار میگیره

 9. 9 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام.ببخشید میشه یه چند نمونه سایت بزارید که با این افزونه تهیه شده؟مرسی

 10. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام ببخشید همچین باکس های رو چطور میشه ساخت تو متن یه برگه؟

  s7.picofile.com/file/8383863418/1.JPG

 11. 1 سال عضو همیار وردپرس

  ببخشید این حالتی که با کلیک بر روی اون باز و بسته میشه رو چطور میشه اضاف کرد ؟

  s6.picofile.com/file/8379545134/Captur555e.JPG

 12. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و خسته نباشید

  چطور میتونم قسمتی از متن های مطالبم رو مثل این نمونه داخل پاراگراف شیک بزارم؟

  s6.picofile.com/file/8376414792/b5.JPG

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این بخش بصورت نقل قول هست و امکانش داخل ویرایشگر برای شما تعبیه شده. فقط نحوه نمایش آن بستگی به نوع قالب و طراحی اون داره.

  • 1 سال عضو همیار وردپرس

   تو این قسمت هرچی میبینم نقل قول رو پیدا نمیکنم

   s7.picofile.com/file/8377248876/77.JPG

   میشه راهنمایی کنید

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در ویرایشگر وردپرس موجوده. همین بخش هم تب محتوا رو بزنید ببینید هست یا خیر

  • 1 سال عضو همیار وردپرس

   پیداش کردم تو گزینه های ویرایشگر بود نه ویژال کامپوزر

   s6.picofile.com/file/8377249142/54.JPG

   ولی مال ما خیلی سادست چطور میتونم یکم خوشگل تر و شبیه ارزدیجیتالش کنم ؟

   شما با دریافت هزینه انجام میدین ؟ اگر نه جایی رو بهم معرفی کنید انجام بدن مرسی

 13. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام. چطور میتونم این افزونه رو تهیه کنم؟

 14. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام…
  تو صفحه اصلی قالب سایت تون…در بخش جدیدترین مقالات….زیر باکس ها یه سایه ریز وجود داره…این سایه رو با چه افزونه ای میشه داد؟ با افزونه المانتور میشه؟

 15. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  روزتون بخیر
  هرجا سر میزنم میگند visual composer با wpbakery یکی هست. درحالیکه توی خود سایت تولید کننده نشان میده که چه تفاوت های بسیاری بین این دو وجود دارد. visual composer بسیار حرفه ای تر است از wpbakery. از تصاویر نشان داده شما هم برداشت میشود که شما روی افزونه wpbakery کار کرده اید.
  آیا همینطور نیست؟
  این سوال رو پرسیدم چون قصد خرید دارم

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   نسخه رسمی و استاندارد visual composer هستش دوست عزیز.

  • 2 سال عضو همیار وردپرس

   درسته خیلی مدت ازین کامنت میگذره ولی برای دانش بقیه افرادی که این مطلب رو میبینن:
   بله این دو افزونه کاملا از هم متفاوت هستند. در وبسایت های ایرانی اصلا افزونه Visual Composer Website Builder رو پیدا نمیکنید فقط افزونه WP Bakery Page Builder که قبلا اسمش Visual Composer Page Builder بوده هست. و فقط در یک وبسایت ایرانی به تفاوت این دو اشاره شده!
   افزونه wp bakery یا همون ویژوال کامپوزر ایرانیا فقط قابلیت های صفحه سازی داره ولی افزونه VC Website Builder مثل امنتور قابلیت ساخت قالب هم داره طبق گفته خودشون.
   متاسفانه تو ایران مخصوصا مارکت های وردپرسی یه سری باورهای غلط رو ایجاد میکنند.
   منبع: visualcomposer.com/visual-composer-vs-wpbakery-review

 16. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام.
  یه سوال بنیادی داشتم. من یه پوسته ساختم ولی ویژوا کامپوزر توش کار نمی کنه. یعنی تو وردپرسمیاد و طراحیم می کنم. ولی سایت که بالا میاد ساده نمایش میده.
  باید چی کار کنم؟
  ممنون.

 17. سلام مطالب خوبی میزارید با اجازه با ذکر منبع و لینک به پست تون در سایت خودم کپی میکنم

 18. سلام
  اگر من بخوام این افزونه رو روی قالبی که خودم از صفر درست کردم، ست کنم باید چیکار کنم؟ یعنی میخوام مثلا هر المان رو دیزاین کنم و …
  باید داخل کدهای خود افزونه را ویرایش کنم یا باید فایل جدیدی خودم بسازم ( اگر خودم باید فایل بسازم و … با چه اسم و id ها و class هایی باید این کار ها را بکنم ) ؟ اگر میشه لطف کنید کمی در این باره توضیح بدید .
  ممنون

 19. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من میخوام
  صفحه ساز گرافیکی پیشرفته ویژال کامپوزر | Visual Composer بخرم لطفا راهنمایی ام کنید

 20. باسلام.
  ببخشید موقع اضافه کردن المان ها وقتی در صفحه موبایل نگاه می کنیم از چپ به راست زیر هم قرار می گیرن ولی در موقع مشاهده با صفحه مانیتور همونجوری که اضافه کردیم هستش. چجوری تغییر بدیم؟

 21. با عرض سلام و خسته نباشید. اگر من تمام قسمت های سایتمو با ویژوال کامپوزر بسازم ولی بخوام اسلایدر رو از یکی از افزونه های معرفی شده از سایت شما درست کنم، چجوری باید این کارو بکنم؟ اصلا میشه یه قسمتی رو با ویژوال کامپوزر ساخت یک قسمتی رو با افزونه؟

 22. سلام ببخشید من نصبش کردم
  موقع که میخای تعییراتو ذخیره کنی نمیشه
  هر چی روی ذخیره نعییرات میزنی هیچ اتفاقی نمیوفته
  مشکل از کجاس

 23. 3 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و احترام
  ماژول WPBakery Page Builder فعال و تا دیروز داشتم باهاش کار میکردم منتها امروز برام باز نمیشه و وقتی میخوام برم تو تنظیماتش میگه متاسفانه دسترسی ندارید
  میشه لطفا راهنمایی بفرمایید مشکل کار از کجاست؟

 24. با سلام.من ی مشکلی که دارم اینه که کامپوزر من اصن المان اضافه نمیکنه..با هر نسخه ای هم امتحان کردم روی هر تم هم امتحان کردم.نشد که نشد. تازه از نسخه تجاری هم استفاده میکنم.اصن موضوع عجیبیه.راهنمایی میکنید.

 25. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من استفاده کردم قبلا کامل کار میکرد اما الان روی یه وردپرس ورژن جدید و قالب جدید که خودم ساختم تست کردم کار می کنه اما کافی به صفحه اسلایدر یا اسلاید پستی اضافه کنم کلا صفحه نمایش برگه خطای ؛ The connection was reset؛ روی میده هیچی نشون نمی تا دوباره اون اسلایدر رو از تو صفحه پاک نکنم .درضمن با ومپ کار می کنم ماژول rewrite هم فعال کردم .حتی پوسته ۲۰۱۷ روهم تست کردم با اونم همین مشکل رو داره . اگه لطف کنید راهنمایی بکنید ممنون میشم
  باتشکر

  • 3 سال عضو همیار وردپرس

   مشکل رو پیدا کردم این طوری حل شد میزارم شاید به کار دوستان بیاد بعدا :

   در سرور لینوکسی اگر گاها در مرورگر با خطای the connection was reset مواجه شدید مشکل از تنظیمات آپاچی می باشد

   درصورتیکه موردی را تغییر دادید به حالت قبل بازگردانید ، اگر موردی را تغییر نداده اید خط زیر را به انتهای فایل httpd.conf اضافه کنید

   ThreadStackSize 8388608

   برگرفته از انجمن پارسی(حق کپی رایت هم رعایت بشه بهتر)

 26. سلام من این افزونه رو دارم روی وب سایتم ولی چندتا افزونه مثل سئو نسب کردم ایتمهای که داخل صفحه بود که می تونستم عکس و ایکون هر چیزی رو تغییر بدم تبدیل به کد شدن باید چیکار کنم برگردن و یا توی تنظیمانتش باید تغییراتی اعمال کنم

 27. سلام میشه اول سایت رو روی لوکال با این افزونه طراحی کرد بعد روی هاست بارگزاری کرد؟
  این افزونه روی لوکال به خوبی کار میکنه؟

 28. سلام

  من از دانش آموختگان قدیمی همیار ورد پرس هستم و پس از دوره آموزشی هم همیشه از مطالب حرفه ای نویسندگان حرفه ای شما استفاده میکنم. برای طراحی سایت جدیدم نیاز به قالبی با باکسهای استاندارد برای بنرهای تبلیغاتی داشتم به صورتی که کاملا آزادانه بتوانم این باکس ها را Drag & Drop کنم. ایا این افزونه برای بنرهای تبلیغاتی هم فکری کرده است؟

 29. سلام
  بخش extra class name یا “نام کلاس اضافه”
  کار باهاش به چه شکلی هست و کدهای داخل اون رو از کجا باید بگیریم؟

 30. براي فعالس سازي ويژوال كمپرسور راه رايگاني هم وجود داره

 31. 3 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام؛
  ببخشید من می خوام این افزونه رو بخرم.
  1) آیا این افزونه حتماً باید بر روی یک قالب پیشرفته نصب شود و سپس صفحات را ایجاد یا تغییر دهد و یا اینکه می توان بر روی یک قالب ساده نصب شود و کلاً قالب را برای ما بازسازی کند؟
  2) آیا این افزونه قابلیت این را دارد که اجزای قالبهای ساده را دقیقاً به همان نحوی که ما علاقه داریم تغییر داده و یک قالب زیبا برای ما درست کند؟
  3) آیا این افزونه فقط بر روی بعضی از قالبها که قابلیت کار با ویژوال کامپوزر را دارند کار می کند یا سازگاری مهم نیست و این افزونه با همه قالبهای وردپرسی سازگار است؟
  4) آیا مشکلاتی که کاربران درباره نسخه موجود بر روی سایت همیار ذکر کرده اند برطرف شده است؟
  با تشکر

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   1- فرقی نداره. مهم اینه که از قالب شما پشتیبانی کنه
   2- بله
   3- بله سازگاری مهمه
   4- مسلما بروز رسانی شده
   در ژاکت وجود داره میتونید از پشتیبانی ژاکت کمک بگیرید.

 32. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من و همکارم از یه نسخه همزمان رو دوتا سیستم استفاده کردیم
  ولی زبان ویژوال ایشون فارسی و برای من انگلیسیه.
  نسخه وردپرسمون هم یکیه
  مشکل از کجاست؟

 33. سلام
  این افزونه با حالت Strech Row در RTL مشکل داره. راه حل رفع مشکلش رو می دونید؟

  تشکر

 34. آقا من از همین ویژوال کامپوزر خریداری کردم. اما عمل نمیکنه میخاستم ببینم مشکل چیه. صفحه المان هاش میاد بالا اما روی المان که کلیک میکنیم اضافه نمیشه

  • مشکلم حل شد مچکر

  • سلام، منم همین مشکل رو دارم ، چطوری حل شد؟

  • 3 سال عضو همیار وردپرس

   ببین کدهای css داخل قالب مخصوصا قسمت سفارشی سازی مشکل نداره از لحاظ دستوری مثلا ؛ روی فراموش کرده باشی بزاری چون من قبلا برام پیش اومده این مشکل دیدم مشکل از css های قسمت سفارشی سازی بود که به قالب داده بود. شما هم امتحان کنید

 35. سلام.. من از افزونه ویژوال کامپوزر توی این قالب سون مگ استفاده می کنم .. اما نمیدونم چرا ردیف ایجاد نمیکنه .. لطفا من رو راهنمایی کنید خیلی حیاتیه… تمام ورژن های افزونه رو امتحان نمودم اما باز هم فایده ای نداشت..

 36. سلام من میخام این افزونه رو بخرم و روی ورژن قبلی نصب کنم چطور میتونم ورژن قبلی رو پاک کنم بعد این رو نصب کنم ممنونم راهنمایی کنید

 37. سلام من این افزونه قبلا خریداری کردم ولی الان به وردپرس 4.8 ارتقا دادم و دیگه نمیتونم صفحه رو که قبلا ساخته بودم ویرایش کنم
  لطفا کمک کنید

 38. سلام،
  این افزونه بسیار خوبیه
  ولی ی مشکلی من باهاش دارم
  میخواستم ببینم میتونید راهنمایی کنید؟
  وقتی که یک ردیف با بیش از یک ستون ایجاد میکنم ( برای مثال دریف 3 ستونه )
  در هنگام مرورگری با موبایل مطالب موجود در این دریف که برای مثال 3 ستون دارد را از ستون چپ به راست نمایش میدهد و این به دلیل اینکه صفحات موبایل دارای نمایشگر کوچکتری نسبت به لپ تاپ هستند و مطالب رو زیر یکدیگر نشون میدهد مشکل به وجود آورده است

  *توضیح بیشتر:
  برای مثال من در یک ردیف سه ستونی این جمله را نوشته ام
  در ستون اول از سمت راست:امروز هوای
  در ستون دوم از سمت راست: تهران
  در ستون سوم از سمت راست: بارانی است

  چون ستون های یک ردیف در حالت مرورگری با موبایل زیر هم نشان داده می شود و این افزونه ستون های یک ردیف را از چپ به راست نشان میدهد این مشکل به وجود می آید و این جمله را به این صورت نشان میدهد: بارانی است تهران امروز هوای
  *

  اما هنگام مرورگری با لپ تاپ و نمایشگر های بزرگ چون ستون ها سر جای خودشان نشان داده می شوند هیچ مشکلی وجود ندارد

 39. سلام و عرض ادب
  خیلی ممنون بابت آموزش و مطالب مفیدتون

  من با استفاده از visual composer برگه دلخواه رو میسازم و در فسمت frontend editor هم هیچ مشکلی نیست و دقیقا همون چیزیه که ساختم ، ولی وقتی که سایت رو باز میکنم ، ابعاد و جایگاه المان ها به هم میریزه و شبیه تنظیمات من نیست

  (لازم به ذکره که بعد از تنظیمات در frontend editor به روز رسانی رو انجام میدم و در قسمت صفات برگه ، قالب به صورت پیش فرض هستش و قالب سایت من هم superstore هست)

  ممنون میشم که بفرمایید چطور این مشکل رو حل کنم

  خیلی ممنون

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   ctrl+ f5 بزنید ببینید تغییری میکنه یا نه!
   ممکنه این افزونه با قالب شما سازگاری نداره

  • نه خیر تغییری نمیکنه
   قالب من superstore هستش و داخل توضیحات قالب نوشته که با این افزونه سازگاره.

   ممنون از شما که پاسخ دادید.

 40. سلام
  میخواستم بدونم این افزونه با قالب تاپ کامرس هماهنگی داره

 41. سلام.میشه بفرمایین امکان تغییر عناصر موجود در صفحه ساز وجود داره یا نه؟ مثلا اسلایدر صفحه ساز swift رو از کجا میتونم با اسلایدری که دوست دارم عوض کنم؟
  اگه نمیشه چطوری میتونم اسلایدر بذارم تو صفحه؟

 42. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام.
  من 10 مدل از افزونه visual compoer را نصب کردم ولی هیچکدام در برگه جدید این لوگوی آبی یا چیز دیگری اضافه نشد. لطفا لینک دانلود این افزونه را بگذارید. اسم کامل انگلیسی افزونه را هم بگذارید کمک میکنه………

  با تشکر

 43. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام.
  لینک دانلود رو هم اگه میشه بذارین

 44. 4 سال عضو همیار وردپرس

  الان آپدیت این افزونه اومده ولی ما لایسنس میخواد من قالبمو از خودتون تهیه کردم و کلا الان از کار افتاده ممنون میشم منو راهنمایی کنید

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   همیار وردپرس فروش قالب ندارد احتمالا از ژاکت خرید کرده‌اید.
   لطفا این مورد را از فروشنده قالب بپرسید.

 45. 5 سال عضو همیار وردپرس

  “در صورتی که این پیج مربوط به صفحه ی اصلی با توجه به قالب آدرس دهی کنید.
  این نکته رو یادآور بشم که اگه قراره این برگه به عنوان صفحه ی اصلی سایت باشه در تب قالب ها در ویرایشگر حتما اون رو به عنوان تمپلیت بارگزاری کنید.”
  سلام میشه در مورد این دو قسمت از توضیحاتتون بیشتر توضیح بدین! من یکی از برگه هایی که با VC ساختم رو میزارم به عنوان صفحه اصلی اصلا درست نشون نمیده! نه بک گراندی که تعبیه کرده بودم، نه کادر جستجو، نه یکی از ابزارکهایی که لازم داشتم، هیچ کدوم نشون داده نمیشن! در حالی که در حالتی که به عنوان صفحه اصلی نیست موارد به درستی نشون داده میشن! من به عنوان قالب هم سیوش کردم اما تفاوتی نکرد! در مورد آدرس دهی که گفتین هم نفهمیدم منظورتون چیه! میشه راهنمایی کنین؟؟ من باید این صفحه رو صفحه اصلی کنم حتما! تشکر میکنم ازتون.

 46. 4 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام. با تم صحیفا سازگاری داره؟

 47. سلام
  من وقتی صفحه ای که دارمو با ویژوال کامپوزر ویرایش میکنم(front end) همه چی درسته
  اما وفتی به داخل صفحه اصلی سایتم میرم همه چی درهمه ! انگار استایلی بهش نداده
  مشکل از کجا میتونه باشه؟ چون تمام فایلهای در هاستم هست .

 48. با سلام
  من کامپوزر رو در ادیتور وردپرسم نمیبینم تمام تنظیمات درسته ولی نمایش داده نمیشه . روی دکمه backend هم کلیک میکنم نمایش نمیده در ضمن تمام پلاگین هارو هم غیر فعال کردم تاثیری نداشت

 49. سلام من یک قالب دارم که از ویزوال کاممپوسر در اون استفاده شده در قالب یک المان خارجی به اسم بلاگ ساخته شده که من میتونم اونو در صفحه ام استفاده کنم من میخواهم اون رو ویرایش کنم در زیر پوسته ولی با وجود اینکه تمام دایرکتوری رو به درستی منتقل کردم به پوشه زیر پوسته این اتفاق نمی افته میخواستم بدونم راه خاصی برای این کار وجود داره؟؟؟
  ساختار پوشه بندی
  C:wampwwworganicwp-contentthemesorganicfood-childframeworkshortcodesblogpost
  C:wampwwworganicwp-contentthemesorganicfoodframeworkshortcodesblogpost
  اصلا برای ویرایش المان های صفحه ساز باید چکار کنم

 50. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید دوستان وردپرسی!
  یه سوال داشتم از حضورتون: آیا visual composer باکس جستجو هم داره؟! من یه قالب دانلود کردم از سایتتون که متاسفانه صفحه اصلی اش باکس جستجو نداره، آیا میشه بدون دردسر خاصی و به سادگی با visual composer یک باکس جستجو به صفحه اصلی ام اضافه کنم؟! چون واقعا صفحه اصلی بدون جستجو امکان نداره!! ممنون میشم پاسخ بدید. با تشکر از سایت فوق العادتون.

 51. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و خسته نباشید
  من از قالب GOODNEWS ورژن: 5.8.3 فارسی شده استفاده میکنم
  و از پلاگین Visual Composer ورژن: 4.7.4 استفاده میکنم

  ولی وقتی میخوام صفحه اصلی رو با Visual Composer طراحی کنم
  صفحه جدید که میسازم و و ارد قسمت Page Builder میشم و Add Element رو میزنم هیچ کدوم رو نمیتونم اضافه کنم نمیدونم مشکل از کجا هست

  لطفاً کمک کنید ، تا جایی که فهمیدم بدون این پلاگین نمیشه این کار رو کرد… 🙁

 52. سلام خسته نباشید من از چن تا سایت چندین بار این افزونه رو نصب کردم اما وقتی میرم توfron end edit اینو که میزنم لوگوی کامپوزر میاد تو صفحه میمونه و گیر میکنه چیکار کنم حل شه ؟ همه چی هم اپدیته

 53. 4 سال عضو همیار وردپرس

  این افزونه لایسنس نیاز داره؟
  برای آپدیت باید چکار کرد؟

 54. سلام، من از ویژوال کامپوزر روی قالبم استفاده میکنم و فقط یک مشکل خاص دارم باهاش. سایتم فارسی هست و در حالت عادی المانهای راست و چپ سرجای خودشون نمایش داده میشه. اما وقتی روی موبایل ویو میرم. المانهای چپ اول میاد و بالای المانهای راست قرار میگیره. در واقع نمایش محتوا برعکس میشه توی ردیفها. اولویت با المانهای چپی میشه که اصلا خوب نیست و کسانیکه با موبایل وارد میشن ردیفها رو برعکس میبینند. راهنمایی کنید. چکار کنم. آدرس سایت هم فرستادم خودتون صفحه اول رو در حالت معمولی و موبایل چک کنید متوجه منظورم میشوید.

 55. سلام
  من وقتی میخام از این ادیتور برای پیج « ارتباط با ما » استفاده کنم ، چه در حالت فرانت و چه در حالت بک اند با ارور 404 مواجه میشم
  صفحه موجود هست برای رویت اما وقتی میزنم برای ویرایش 404 رو نشونم میده
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 56. 5 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  من وقتی برگه ای رو با این افزونه طراحی می کنم برگه به صورت تصویر زیر می شود.
  http://s9.picofile.com/file/8272026168/Screenshot_10_24_2016_11_31_55_%D9%82.png
  اگر امکانش هست راهنمایی کنید

 57. سلام دوست من
  من یه برگه طراحی کردم که وقتی کسی روی ادامه مطلب تو صفحه اصلی سایتم کلیک می کنه اون مطلب تو اون برگه باز بشه
  اما نمی دونم چجوری اینکارو بکنم
  الان یه برگه برای صفحه اصلی سایتم طراحی کردم و مشکلی ندارم اما موقع کلیک روی هر مطلب روی قالب پیش فرض باز میشه
  لطفا جوابمو بدین

 58. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام.
  وقتی که میخوام یه برگه جدید با این افزونه بسازم سربرگ و پانوشت قالب تو برگه هست لگه بخوام اینا نیان و قالب تمام صفحه با عرض کامل باشه باید چکار کنم؟

 59. سلام. وقت بخیر.
  آیا امکانش هست که یک دسته ی خاص رو برای نشون دادن به شکل یکی از تمپلیتای پیشنهادی ویژوال کامپوزر انتخاب کرد؟ اگه آره ممنون میشم که بگید چجوری.
  این چیزی که به نظر میرسه انگار فقط میشه یه تعداد خاص از مطالب و عکس ها رو نشون داد و اگه مثلا یه مطلب دیگه بخوایم اضاف کنیم باید بریم و دستی بهش اضاف کنیم.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دوره‌های آموزشی