نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp + آموزش ویدیویی

راه اندازی وردپرس روی Xampp نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp

امروزه با گسترش استفاده مردم از اینترنت ، طراحی سایتهای اینترنتی هم به طور چشمگیری افزایش یافته است که یکی از کاربردی ترین ابزارها برای طراحی سایت ، سیستم مدیریت محتوای وردپرس است. با استفاده از وردپرس کاربران میتوانند به راحتی یک سایت جذاب و کاربرپسند راه اندازی کنند یکی از مزایای ویژه وردپرس امکان طراحی اولیه سایت روی سیستم کاربر یا همان لوکال هاست است که به کاربران اجازه میدهد ابتدا سایت خود را روی لوکال هاست ایجاد و تست کنند و بعد از اتمام مراحل طراحی و رفع همه خطاها و مشکلات احتمالی سایت ، آن را به هاست و دامنه اصلی سایت منتقل کنند که ما در این محتوا در ادامه مجموعه محتواهای آموزش وردپرس سایت همیار وردپرس در مورد نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp با شما عزیزان صحبت خواهیم کرد.

در ادامه محتوای نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp در مورد هر یک از بخشهای زیر به صورت جداگانه صحبت خواهیم کرد.

 • نرم افزار XAMPP چیست؟
 • مزایای نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp و استفاده از آن
 • مراحل نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp

نرم افزار XAMPP چیست؟

برای ایجاد و راه اندازی یک سایت وردپرسی روی سیستم لوکال کاربر ، نیاز به سه ابزار زبان برنامه نویسی php ، پایگاه داده mysql و وب سرور Appache است که باید هر سه این موارد روی سیستم کاربر نصب شود تا کاربر بتواند از سیستم خود به عنوان یک سرور مجازی برای راه اندازی سایت  با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده کند.

نصب جداگانه هر یک از این ابزارها و راه اندازی آنها قطعا برای کاربران مبتدی کار دشوار و پیچیده ای است ولی با استفاده از برنامه XAMPP دیگری نیازی به این کار نیست.

برنامه XAMPP در واقع یک نرم افزار است که هر سه این ابزارها را در خود دارد و کاربر با استفاده از آن به راحتی میتواند از سیستم خود به عنوان یک سرور مجازی استفاده کند و به راحتی روی لوکال هاست با استفاده از وردپرس ، سایت خود را راه اندازی کند و  سپس آن را به هاست اصلی منتقل کند.

نرم افزار XAMPP چیست؟

مزایای نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp و استفاده از آن

شاید برای شما این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که اصلا چه نیازی به نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp داریم که برای پاسخ به این سوال باید در مورد مزایای استفاده از لوکال هاست در وردپرس بیشتر بدانید.

از جمله مهمترین مزایای نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp  و استفاده از آن توسط کاربران میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 • وقتی شما یک تازه کار در حوزه وردپرس باشید با استفاده از نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp و بدون نیاز به خرید هاست و دامنه ، به راحتی میتوانید روی سیستم خودتان یا همان لوکال هاست ، بخشهای مختلف وردپرس را بررسی و تست کنید و با آزمون و خطا مهارت خود در حوزه وردپرس را افزایش دهید.
 • با استفاده از نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp میتوانید به راحتی سایت خود را روی لوکال هاست یا همان سیستم محلی خودتان راه اندازی کنید و بعد از تکمیل و رفع تمام ایرادات و نواقص آن ، سایت خود را به هاست اصلی سایت خود منتقل کنید.
 • با طراحی سایت خود روی لوکال هاست در واقع یک نسخه بک آپ از سایت روی سیستم خود خواهید داشت که میتوانید در صورت نیاز از آن استفاده کنید مثلا در مواقعی که سایت دچار مشکلی شد و حل کردن آن باگ برای شما مقدور نبود میتوانید از این نسخه پشتیبان استفاده کنید یا در مواردی که میخواهید یک پلاگین یا هر چیز دیگری را به سایت خود اضافه کنید میتوانید ابتدا آن تغییر را روی سایت خود در لوکال هاست اجرا کنید و بعد از اطمینان از عملکرد مناسب آن ، ویژگی مورد نظر را روی سایت اصلی خود در هاست هم اعمال کنید.

مراحل نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp

در این بخش مراحل نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp  را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد که برای این کار باید مراحل زیر را گام به گام اجرا کنید.

 1. نصب برنامه xampp روی
 2. نصب و راه اندازی وردپرس روی سیستم لوکال xampp

گام اول : نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

در اولین مرحله برای نصب برنامه xampp روی سیستم خود باید آخرین نسخه این نرم افزار را از سایت اصلی آن به نشانی www.apachefriends.com دانلود کنید.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

پس از دانلود برنامه xampp باید فرآیند نصب آن را شروع کنید برای این منظور روی دکمه install کلیک کنید تا مراحل نصب این برنامه آغاز شود.

در اولین گام از فرآیند نصب xampp با صفحه ای مشابه تصویر زیر روبه رو خواهید شد که باید روی دکمه next کلیک کنید.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

در گام بعدی نصب برنامهXAMPP هم ، محل نصب این نرم افزار و بخشهای مورد نظر برای نصب را باید انتخاب کنید که در این مرحله همان تنظیمات پیشفرض نصب را بدون تغییر دنبال کنید و با زدن دکمه next ، فرآیند نصب را به اتمام برسانید تا با تصویری مطابق شکل زیر روبه رو شوید.

بعد از اتمام مراحل نصب در شکل زیر روی دکمه finish کلیک کنید تا فرآیند نصب کامل شود.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

بعد از نصب برنامه xampp روی سیستم خود ، باید این برنامه را اجرا کنید و در صفحه ای که مطابق شکل زیر خواهد بود دو بخش Appache و Mysql را با زدن دکمه start راه اندازی کنید.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

بعد از کلیک روی دکمه start ، دو بخش Appache و Mysql باید راه اندازی شود ولی اگر فایروال سیستم شما روشن باشد احتمالا از شما برای اجازه دسترسی برنامه xampp مطابق شکل زیر سوال خواهد کرد که با کلیک روی دکمه Allow Access ، این اجازه را به این نرم افزار دهید تا بتواند دو بخش Appache و Mysql را راه اندازی کند.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

پس از راه اندازی دو بخش Appache و Mysql ، در پنجره برنامه xampp این دو بخش مطابق شکل زیر به رنگ سبز در خواهند آمد.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

بعد از راه اندازی دو بخش Appache و Mysql برنامه xampp ، اگر در مرورگر خود عبارت localhost را وارد کنید با صفحه ای مطابق شکل زیر رو به رو خواهید شد که صفحه مربوط به برنامه xampp است.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

گام دوم : نصب و راه اندازی وردپرس روی سیستم لوکال xampp

برای نصب وردپرس روی سیستم لوکال   xampp باید مراحل زیر را گام به گام دنبال کنید.

مرحله اول : دانلود فایل وردپرس

برای نصب وردپرس روی سیستم لوکال xampp در اولین گام باید آخرین نسخه وردپرس را مطابق شکل زیر از سایت wordpress.org دانلود کنید.

  خطای Reset کلمه عبور در وردپرس + راه حل آن

دانلود فایل وردپرس

فایلی که از سایت اصلی وردپرس دانلود میکنید به صورت فرمت فشرده یا زیپ است که در بعد از دانلود باید آن را از حالت فشرده خارج کنید.

گام دوم : انتقال فایل وردپرس به xampp

در گام بعدی باید فایل وردپرس را به داخل پوشه مناسب در برنامه xampp که پوشه htdocs است منتقل کنید.

در سیستم عامل ویندوز باید این فایل را در مسیر C:/Program Files/XAMPP/htdocs و یا C:/Xampp/htdocs منتقل کنید.

در سیستم عامل مک هم باید این فایل را در داخل پوشه Applications/XAMPP/htdocs کپی کنید.

بعد از انتقال فایل وردپرس به پوشه htdocs در داخل برنامه xampp ، بهتر است نام پوشه آن را به نام سایتی که میخواهید طراحی کنید تغییر دهید به عنوان مثال اگر میخواهید سایتی برای همیاروردپرس طراحی کنید میتوانید نام این پوشه را به hamyarwp تغییر دهید.

ما در این محتوا همانطور که در شکل زیر میبینید نام پوشه را بدون تغییر ، همان wordpress قرار میدهیم.

انتقال فایل وردپرس به xampp

مرحله سوم : راه اندازی وردپرس در مرورگر

در این مرحله باید نام پوشه وردپرس که در داخل فایل htdocs برنامه xampp کپی کرده اید را به همراه کلمه localhost در مرورگر خود وارد کنید به عنوان مثال اگر نام پوشه را website1 قرار داده اید باید آدرس زیر را در مرورگر خود وارد کنید.

https://localhost/website1/

بعد از وارد کردن نام پوشه در داخل مرورگر وارد تنظیمات راه اندازی وردپرس میشوید.

در اولین مرحله با صفحه ای مطابق شکل زیر مواجه خواهید شد که باید زبان سایت خود را انتخاب کنید اگر میخواهید یک سایت فارسی راه اندازی کنید زبان سایت را فارسی انتخاب کنید تا هم زبان سایت فارسی شود و هم سایت به صورت راستچین تنظیم شود.

بعد از انتخاب زبان فارسی روی دکمه ادامه یا همان continue کلیک کنید تا وارد مرحله بعدی شوید.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

در گام بعدی با صفحه ای مشابه تصویر زیر روبه رو خواهید شد که به شما میگوید برای راه اندازی وردپرس باید نام پایگاه داده ، نام کاربری ، رمز عبور و اطلاعات مربوط به هاست نیاز است پس باید این موارد را ایجاد کنید که در ادامه نحوه ایجاد پایگاه داده را بیان خواهیم کرد.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

در این مرحله باید یک پایگاه داده برای سایت خود ایجاد کنید برای این منظور میتوانید آدرس https://localhost/phpmyadmin/ را در مرورگر خود وارد کنید و یا در پنجره xampp مطابق شکل زیر روی دکمه Admin بخش Mysql کلیک کنید تا به بخش phpmyadmin برنامه xampp که مربوط به پایگاه داده های سایت لوکال است منتقل شوید.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

در بخش phpmyadmin برنامه xampp در تب مربوط به پایگاه داده یا همان database مطابق شکل زیر روی دکمه new کلیک کنید تا به بخش ایجاد یک پایگاه داده جدید وارد شوید.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

اگر میخواهید یک سایت فارسی راه اندازی کنید باید فرمت پایگاه داده آن هم با زبان فارسی سازگار باشد پس در صفحه ایجاد پایگاه داده جدید حالت پایگه داده را utf8_persian_ci انتخاب کنید و بعد از انتخاب نام پایگاه داده ، مطابق شکل زیر روی دکمه create کلیک کنید تا پایگاه داده شما ایجاد شود.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

بعد از ایجاد پایگاه داده به برگه مرورگر خود که آدرس localhost/website1/   را وارد کرده اید بروید و روی دکمه “بزن بریم!” یا همان “Lets go!” کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

در مرحله بعدی همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید اطلاعات مربوط به پایگاه داده ای که برای سایت خود ایجاد کردید مورد نیاز است.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

نام پایگاه داده را برابر نامی که برای پایگاه داده خود در مرحله قبلی انتخاب کردید قرار دهید.

 نام کاربری را هم مطابق شکل زیر برابر root قرار دهید و رمز عبور را خالی بگذارید و دو فیلد بعدی یعنی میزبان پایگاه داده و پیشوند جدول را تغییری ندهید و روی دکمه فرستادن یا همان submit کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

بعد از کلیک روی دکمه ارسال یا همان submit اطلاعات مربوط به پایگاه داده شما در داخل فایل wp-config.php ایجاد و ذخیره میشود که این فایل در بین فایلهای مربوط به وردپرس در داخل پوشه htdods برنامه xampp قرار دارد.

بعد از وارد کردن اطلاعات مربوط به پایگاه داده و کلیک روی دکمه ارسال ، وارد مرحله بعدی میشوید که در آن در صفحه ای مطابق شکل زیر اطلاعات کلی مربوط به سایت از شما خواسته میشود.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

در بخش عنوان سایت یا همان site title ، عنوان دلخواه خود را برای سایت خود انتخاب کنید.

در بخش نام کاربری یا همان user name ، نام کاربری خود و در بخش رمز عبور یا همان password هم رمز عبور مورد نظر خود برای ورود به پنل مدیریت وردپرس سایت روی لوکال تعیین کنید.

در بخش ایمیل یا همان email هم ایمیل خود را وارد کنید.

اگر تیک مربوط به چک باکس پایین این صفحه را بزنید موتورهای جستجو مثل گوگل صفحات سایت شما را ایندکس نمیکنند و در واقع سایت شما در صفحه نتایج موتورهای جستجو یا در اصطلاح تخصصی همان SERP نمایش داده نمیشود که ما توصیه میکنیم تیک این بخش را نزنید تا سایت شما در هنگام آپلود روی هاست در صفحه نتایج موتورهای جستجو هم ظاهر شود و در واقع بتوانید از طریق موتورهای جستجو هم برای سایت خود ترافیک باکیفیت جذب کنید.

بعد از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز در این صفحه روی دکمه راه اندازی وردپرس یا همان Install WordPress کلیک کنید تا وردپرس روی سیستم لوکال شما با موفقیت نصب شود.

برای ورود به داشبورد وردپرس روی لوکال سیستم خود میتوانید در مرورگر خود نام فایلی که در داخل پوشه htdocs برنامه xampp قرار دادید  در مرورگر خود وارد کنید تا به صفحه لاگین یا همان صفحه ورود به پنل مدیریت وردپرس هدایت شوید  به عنوان مثال اگر نام فایل را hamyarwp قرار داده اید باید آدرس زیر را در مرورگر خود وارد کنید.

Localhost/ hamyarwp/wp-admin

که با وارد کردن این آدرس در مرورگر خود به صفحه لاگین داشبورد وردپرس مطابق شکل زیر منتقل خواهید شد.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

که برای ورود به پنل مدیریت وردپرس باید نام کاربری و رمز عبوری که در مراحل راه اندازی وردپرس روی لوکال تعیین کردید را وارد کنید و وارد داشبورد وردپرس سایت خود روی لوکال شوید.

با اجرای گام به گام مراحلی که در این بخش گفتیم به راحتی میتوانید اقدام به نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp کنید.

نتیجه گیری

در این محتوا در ادامه مجموعه محتواهای آموزش وردپرس سایت همیاروردپرس ، ضمن معرفی برنامه بسیار کاربردی  xampp و مزایای استفاده از آن ، نحوه نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp را به شما عزیزان آموزش دادیم.

آموزش ویدیویی نصب وردپرس روی Xampp

سوالات متداول

برای ایجاد و راه اندازی یک سایت وردپرسی روی سیستم لوکال کاربر ، نیاز به سه ابزار زبان برنامه نویسی php ، پایگاه داده mysql و وب سرور Appache است که باید هر سه این موارد روی سیستم کاربر نصب شود تا کاربر بتواند از سیستم خود به عنوان یک سرور مجازی برای راه اندازی سایت استفاده کند. نرم افزار Xampp این موارد را داراست.
نصب وردپرس روی Xampp برای افراد مبتدی گزینه خوبیست. از طرفی می‌توان از این روش برای تست قبل از رونمایی استفاده کرد.
نصب برنامه xampp روی کامپیوتر فعال کردن وب سرورهای آپاچی و Mysql نصب و راه اندازی وردپرس روی سیستم لوکال xampp
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشین من بعد یکی دو روز کار کردن امرو ز تو برنامه زمپ my sql استارت نمیشع

  حتی پورت sql رو هم از 3306 به 3307 تغییر دادم ولی بازم کار نمیکنه
  ممنون میشم راهنمایی کنین

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   باید عملیات ویرایش فایل my.ini رو تست کنید. داخل درایوی که نرم افزار زمپ نصب شده است به مسیر xampp>mysql>bin بروید و فایل my.ini را با ویرایشگر notepade باز کنید.
   با کلید های ترکیبی CTRL+F میتوانید داخل فایل جستجو کنید.
   دنبال عدد ۳۳۰۶ بگردید و هرجا این عدد را دیدید با ۳۳۰۷ جایگزین کنید و در پایان فایل را ذخیره کرده و ببندید.
   راه حل دوم:
   ویرایش فایل php.ini
   داخل درایوی که نرم افزار زمپ نصب شده است به مسیر xampp>php بروید و فایل php.ini را با ویرایشگر notepade باز کنید.
   با کلید های ترکیبی CTRL+F میتوانید داخل فایل جستجو کنید.
   عبارت mysql.default_port را پیدا کنید، بعد از علامت = پورت 3306 را به 3307 تغییردهید و در نهایت فایل را ذخیره نمایید و ببندید.
   در نهایت سرویس Apache و mysql را یک بار stop و دوباره start نمایید.

 2. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  آیا میشه دوتا سایت وردپرسی رو با این روش توسط یک زمپ بالا آورد؟

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   بله میشه باید برای هر کدوم یه پوشه مجزا درست کنید و وردپرس رو جداگونه داخل اون پوشه ها نصب کنید.

 3. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  چطور میتونم خودم با استفاده از سروری و فضای ذخیره سازی که دارم یک هاست دانلو بسازم و فیلم ها و رسانه ها را روی ان اپلود کنم و بعد وارد سایتشون کنم؟

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   این موضوع از تخصص ما خارجه اما با جستجو داخل گوگل قطعا به نتایج خوبی می‌رسید

 4. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقتتون بخیر
  من قالب رو نصب کردم ولی وقتی محتوای دمو رو نصب میکنم تو قالب تاثیری نمیزاره و وقتی دوباره تلاش میکنم برای درون ریزی میگه با شکست رو به رو شد.
  فقط قالب خالی نصب میشه و هیچ محتوایی روش پیدا نمیشه

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   اول باید ببینید قالب شما بصورت بسته نصبی ساده هستش یا فایل‌های درون‌ریز داره.
   بسته نصبی که وضعیتش مشخصه و اما برای درون ریزی شما باید حتما افزونه one click demo import رو نصب کنید و ساده درون‌ریزی انجام بدید.

 5. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقتتون بخیر. ممنون بابت آموزش خوبی که قرار دادید
  من میخوام سایتی که دارم رو روی لوکال هاست بالا بیارم. وقتی که میخوام دیتابیس رو وارد کنم با خطای زیر برخورد میکنم داخل سی پنل لوکال هاست
  Static analysis:

  1 errors were found during analysis.

  Missing expression. (near “ON” at position 25)
  SQL query: Copy Edit Edit

  SET FOREIGN_KEY_CHECKS = ON;

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   باید تغییرات زیر رو در php.ini اعمال کنید:
   max_execution_time = 600
   max_input_time = 600
   memory_limit = 1024M
   post_max_size = 1024M
   max_allowed_packet = 1024M

  • 2 سال عضو همیار وردپرس

   سلام مرسی از آموزش
   من وقتی میخوام تو وردپرس نام پایگاه را وارد کنم بعد زدن فرستادن مینویسه که
   سرور پایگاه می‌تواند متصل شود ولی پایگاه داده انتخاب نشده است
   مشکل از کجاست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   یعنی میفرمایید پایگاه داده رو وارد نمیکنید؟
   از فایل wp-sample.config.php موجود در کامپیوتر فایل ها رو وارد کنید و مجدد بررسی کنید.

 6. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقتتون بخیر
  ممنون از آموزش خوبتون
  من با همین آموزش نصب وردپرس روی xampp پیش رفتم
  و می‌خواستم روی سیستم‌های یه مدرسه نصب کنم برای آموزش به بچه‌ها
  یکیش درست اجرا شد و رسید به مرحله‌ای که اسم سایت و این‌ها رو وارد کنیم منتها بقیه‌شون اون صفحه «بزن بریم» اطلاعات پایگاه داده رو که وارد می‌کردم و یوزرنیم و …، بعدش ادامه می‌دادم می‌گفت یک خطای مهم رخ داده و ادامه نمی‌داد
  مشکل از کجا می‌تونه باشه؟
  ممنون میشم راهنمایی کنین

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   نسخه قدیمی‌تر xampp رو نصب کنید. معمولا این خطا به علت ناسازگاری نسخه پی اچ پی وردپرس با زمپ هستش.

 7. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  بنده یه سایت رو لوکال دارم وقتی که به اینترنت متصل هستم (از وقتی که ووکامرس رو نصب کردم رو سایتم) سایت خیلی خیلی کند هستش ولی وقتی به اینترنت متصل نیستم سرعتش اوکیه دلیلش چیه ؟

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   بعد از اینکه وارد درایو C شدید روی پوشه‌‌ی xampp کلیک کنید و وارد آن پوشه شوید.بعد از اینکه وارد پوشه‌‌ی زمپ شدید کلمه‌‌ی Php.ini را سرچ کنید و روی آن راست کلیک کنید و آن را با نوت‌‌پد ویندوز خود باز کنید. بعد از اینکه این فایل را با نوت‌‌پد باز کردید دکمه‌‌های Ctrl +F را از روی کیبورد سیستم خود انتخاب کنید و بعد از آن کلمه‌‌ی memory-limit را سرچ کنید.
   بعد از طی کردن موارد بالا باید عدد آن را به 2048 تغییر دهید. در واقع این عدد میزان رمی است که هر پروسه در لوکال هاست می‌‌تواند از این مقدار رم استفاده کند. 2048 به معنای استفاده هر پروسه تا ۲ گیگابایت از رم سیستم شماست. می‌توانید این مقدار را بسته به میزان رم سیستم خود بیشتر یا کمتر کنید.

   در آخر شما باید رمپ خود را یک بار Stop و Start کنید تا بتوانید تغییرات را مشاهده نمایید.

 8. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید
  ممنون بابت توضیحات
  من هرکاری میکنم نمیتونم مرحله ورود وردپرس به xampp رو انجام بدم. یعنی هروقت localhost رو وارد میکنم برام نمیاره هاست رو و نمیتونم نصب کنم کاملا هم درست راه اندازی کردم و هم sql , apache درست کار میکنه و استارت میشه
  ممنون میشم اگر کمک کنید.

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   حتما نسخه آخر زمپ رو نصب کنید و از ورود فایل‌ها به روت اصلی درایو موردنظر کامپیوتر اطمینان حاصل کنید.

 9. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید. من موقعی روی بزن بریم کلیک می کنم و صفحه ای که باید اطلاعات دیتابیس رو درش قرار بدم رو بالا میارم و اطلاعات رو وارد می کنم بعد روی فرستادن کلیک می کنم ولی این خطا رو میده: یک خطای مهم در وب سایت شما رخ داده است. درمورد اشکال زدایی در ورد پرس بیشتر بدانید. هرکاری هم می کنم اصلا این مشکلش برطرف نمیشه و حتی موقعی هم که اینستال وردپرس رو فراخوانی می کنم بازم فقط یه صفحه ی سفید و خالی رو بهم نمایش میده. واقعا ممنونتون میشم راهنمایی ام کنین خیلی وقته فقط لنگ همینم

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   آخرین نسخه زمپ رو دانلود کنید. این مورد معمولا مربوط به نسخه پی اچ پی هستش

 10. 2 سال عضو همیار وردپرس

  عالیییییییی بود خیلی ممنون

مطالب زیر را حتما بخوانید