نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp + آموزش ویدیویی

نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp
نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp

امروزه با گسترش استفاده مردم از اینترنت ، طراحی سایتهای اینترنتی هم به طور چشمگیری افزایش یافته است که یکی از کاربردی ترین ابزارها برای طراحی سایت ، سیستم مدیریت محتوای وردپرس است. با استفاده از وردپرس کاربران میتوانند به راحتی یک سایت جذاب و کاربرپسند راه اندازی کنند یکی از مزایای ویژه وردپرس امکان طراحی اولیه سایت روی سیستم کاربر یا همان لوکال هاست است که به کاربران اجازه میدهد ابتدا سایت خود را روی لوکال هاست ایجاد و تست کنند و بعد از اتمام مراحل طراحی و رفع همه خطاها و مشکلات احتمالی سایت ، آن را به هاست و دامنه اصلی سایت منتقل کنند که ما در این محتوا در ادامه مجموعه محتواهای آموزش وردپرس سایت همیار وردپرس در مورد نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp با شما عزیزان صحبت خواهیم کرد.

در ادامه محتوای نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp در مورد هر یک از بخشهای زیر به صورت جداگانه صحبت خواهیم کرد.

 • نرم افزار XAMPP چیست؟
 • مزایای نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp و استفاده از آن
 • مراحل نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp

نرم افزار XAMPP چیست؟

برای ایجاد و راه اندازی یک سایت وردپرسی روی سیستم لوکال کاربر ، نیاز به سه ابزار زبان برنامه نویسی php ، پایگاه داده mysql و وب سرور Appache است که باید هر سه این موارد روی سیستم کاربر نصب شود تا کاربر بتواند از سیستم خود به عنوان یک سرور مجازی برای راه اندازی سایت  با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده کند.

نصب جداگانه هر یک از این ابزارها و راه اندازی آنها قطعا برای کاربران مبتدی کار دشوار و پیچیده ای است ولی با استفاده از برنامه XAMPP دیگری نیازی به این کار نیست.

برنامه XAMPP در واقع یک نرم افزار است که هر سه این ابزارها را در خود دارد و کاربر با استفاده از آن به راحتی میتواند از سیستم خود به عنوان یک سرور مجازی استفاده کند و به راحتی روی لوکال هاست با استفاده از وردپرس ، سایت خود را راه اندازی کند و  سپس آن را به هاست اصلی منتقل کند.

نرم افزار XAMPP چیست؟

مزایای نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp و استفاده از آن

شاید برای شما این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که اصلا چه نیازی به نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp داریم که برای پاسخ به این سوال باید در مورد مزایای استفاده از لوکال هاست در وردپرس بیشتر بدانید.

از جمله مهمترین مزایای نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp  و استفاده از آن توسط کاربران میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 • وقتی شما یک تازه کار در حوزه وردپرس باشید با استفاده از نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp و بدون نیاز به خرید هاست و دامنه ، به راحتی میتوانید روی سیستم خودتان یا همان لوکال هاست ، بخشهای مختلف وردپرس را بررسی و تست کنید و با آزمون و خطا مهارت خود در حوزه وردپرس را افزایش دهید.
 • با استفاده از نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp میتوانید به راحتی سایت خود را روی لوکال هاست یا همان سیستم محلی خودتان راه اندازی کنید و بعد از تکمیل و رفع تمام ایرادات و نواقص آن ، سایت خود را به هاست اصلی سایت خود منتقل کنید.
 • با طراحی سایت خود روی لوکال هاست در واقع یک نسخه بک آپ از سایت روی سیستم خود خواهید داشت که میتوانید در صورت نیاز از آن استفاده کنید مثلا در مواقعی که سایت دچار مشکلی شد و حل کردن آن باگ برای شما مقدور نبود میتوانید از این نسخه پشتیبان استفاده کنید یا در مواردی که میخواهید یک پلاگین یا هر چیز دیگری را به سایت خود اضافه کنید میتوانید ابتدا آن تغییر را روی سایت خود در لوکال هاست اجرا کنید و بعد از اطمینان از عملکرد مناسب آن ، ویژگی مورد نظر را روی سایت اصلی خود در هاست هم اعمال کنید.

مراحل نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp

در این بخش مراحل نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp  را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد که برای این کار باید مراحل زیر را گام به گام اجرا کنید.

 1. نصب برنامه xampp روی
 2. نصب و راه اندازی وردپرس روی سیستم لوکال xampp

گام اول : نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

در اولین مرحله برای نصب برنامه xampp روی سیستم خود باید آخرین نسخه این نرم افزار را از سایت اصلی آن به نشانی www.apachefriends.com دانلود کنید.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

پس از دانلود برنامه xampp باید فرآیند نصب آن را شروع کنید برای این منظور روی دکمه install کلیک کنید تا مراحل نصب این برنامه آغاز شود.

در اولین گام از فرآیند نصب xampp با صفحه ای مشابه تصویر زیر روبه رو خواهید شد که باید روی دکمه next کلیک کنید.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

در گام بعدی نصب برنامهXAMPP هم ، محل نصب این نرم افزار و بخشهای مورد نظر برای نصب را باید انتخاب کنید که در این مرحله همان تنظیمات پیشفرض نصب را بدون تغییر دنبال کنید و با زدن دکمه next ، فرآیند نصب را به اتمام برسانید تا با تصویری مطابق شکل زیر روبه رو شوید.

بعد از اتمام مراحل نصب در شکل زیر روی دکمه finish کلیک کنید تا فرآیند نصب کامل شود.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

بعد از نصب برنامه xampp روی سیستم خود ، باید این برنامه را اجرا کنید و در صفحه ای که مطابق شکل زیر خواهد بود دو بخش Appache و Mysql را با زدن دکمه start راه اندازی کنید.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

بعد از کلیک روی دکمه start ، دو بخش Appache و Mysql باید راه اندازی شود ولی اگر فایروال سیستم شما روشن باشد احتمالا از شما برای اجازه دسترسی برنامه xampp مطابق شکل زیر سوال خواهد کرد که با کلیک روی دکمه Allow Access ، این اجازه را به این نرم افزار دهید تا بتواند دو بخش Appache و Mysql را راه اندازی کند.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

پس از راه اندازی دو بخش Appache و Mysql ، در پنجره برنامه xampp این دو بخش مطابق شکل زیر به رنگ سبز در خواهند آمد.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

بعد از راه اندازی دو بخش Appache و Mysql برنامه xampp ، اگر در مرورگر خود عبارت localhost را وارد کنید با صفحه ای مطابق شکل زیر رو به رو خواهید شد که صفحه مربوط به برنامه xampp است.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

گام دوم : نصب و راه اندازی وردپرس روی سیستم لوکال xampp

برای نصب وردپرس روی سیستم لوکال   xampp باید مراحل زیر را گام به گام دنبال کنید.

مرحله اول : دانلود فایل وردپرس

برای نصب وردپرس روی سیستم لوکال xampp در اولین گام باید آخرین نسخه وردپرس را مطابق شکل زیر از سایت wordpress.org دانلود کنید.

دانلود فایل وردپرس

فایلی که از سایت اصلی وردپرس دانلود میکنید به صورت فرمت فشرده یا زیپ است که در بعد از دانلود باید آن را از حالت فشرده خارج کنید.

گام دوم : انتقال فایل وردپرس به xampp

در گام بعدی باید فایل وردپرس را به داخل پوشه مناسب در برنامه xampp که پوشه htdocs است منتقل کنید.

در سیستم عامل ویندوز باید این فایل را در مسیر C:/Program Files/XAMPP/htdocs و یا C:/Xampp/htdocs منتقل کنید.

در سیستم عامل مک هم باید این فایل را در داخل پوشه Applications/XAMPP/htdocs کپی کنید.

بعد از انتقال فایل وردپرس به پوشه htdocs در داخل برنامه xampp ، بهتر است نام پوشه آن را به نام سایتی که میخواهید طراحی کنید تغییر دهید به عنوان مثال اگر میخواهید سایتی برای همیاروردپرس طراحی کنید میتوانید نام این پوشه را به hamyarwp تغییر دهید.

ما در این محتوا همانطور که در شکل زیر میبینید نام پوشه را بدون تغییر ، همان wordpress قرار میدهیم.

انتقال فایل وردپرس به xampp

مرحله سوم : راه اندازی وردپرس در مرورگر

در این مرحله باید نام پوشه وردپرس که در داخل فایل htdocs برنامه xampp کپی کرده اید را به همراه کلمه localhost در مرورگر خود وارد کنید به عنوان مثال اگر نام پوشه را website1 قرار داده اید باید آدرس زیر را در مرورگر خود وارد کنید.

https://localhost/website1/

بعد از وارد کردن نام پوشه در داخل مرورگر وارد تنظیمات راه اندازی وردپرس میشوید.

در اولین مرحله با صفحه ای مطابق شکل زیر مواجه خواهید شد که باید زبان سایت خود را انتخاب کنید اگر میخواهید یک سایت فارسی راه اندازی کنید زبان سایت را فارسی انتخاب کنید تا هم زبان سایت فارسی شود و هم سایت به صورت راستچین تنظیم شود.

بعد از انتخاب زبان فارسی روی دکمه ادامه یا همان continue کلیک کنید تا وارد مرحله بعدی شوید.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

در گام بعدی با صفحه ای مشابه تصویر زیر روبه رو خواهید شد که به شما میگوید برای راه اندازی وردپرس باید نام پایگاه داده ، نام کاربری ، رمز عبور و اطلاعات مربوط به هاست نیاز است پس باید این موارد را ایجاد کنید که در ادامه نحوه ایجاد پایگاه داده را بیان خواهیم کرد.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

در این مرحله باید یک پایگاه داده برای سایت خود ایجاد کنید برای این منظور میتوانید آدرس https://localhost/phpmyadmin/ را در مرورگر خود وارد کنید و یا در پنجره xampp مطابق شکل زیر روی دکمه Admin بخش Mysql کلیک کنید تا به بخش phpmyadmin برنامه xampp که مربوط به پایگاه داده های سایت لوکال است منتقل شوید.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

در بخش phpmyadmin برنامه xampp در تب مربوط به پایگاه داده یا همان database مطابق شکل زیر روی دکمه new کلیک کنید تا به بخش ایجاد یک پایگاه داده جدید وارد شوید.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

اگر میخواهید یک سایت فارسی راه اندازی کنید باید فرمت پایگاه داده آن هم با زبان فارسی سازگار باشد پس در صفحه ایجاد پایگاه داده جدید حالت پایگه داده را utf8_persian_ci انتخاب کنید و بعد از انتخاب نام پایگاه داده ، مطابق شکل زیر روی دکمه create کلیک کنید تا پایگاه داده شما ایجاد شود.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

بعد از ایجاد پایگاه داده به برگه مرورگر خود که آدرس localhost/website1/   را وارد کرده اید بروید و روی دکمه “بزن بریم!” یا همان “Lets go!” کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

در مرحله بعدی همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید اطلاعات مربوط به پایگاه داده ای که برای سایت خود ایجاد کردید مورد نیاز است.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

نام پایگاه داده را برابر نامی که برای پایگاه داده خود در مرحله قبلی انتخاب کردید قرار دهید.

 نام کاربری را هم مطابق شکل زیر برابر root قرار دهید و رمز عبور را خالی بگذارید و دو فیلد بعدی یعنی میزبان پایگاه داده و پیشوند جدول را تغییری ندهید و روی دکمه فرستادن یا همان submit کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

بعد از کلیک روی دکمه ارسال یا همان submit اطلاعات مربوط به پایگاه داده شما در داخل فایل wp-config.php ایجاد و ذخیره میشود که این فایل در بین فایلهای مربوط به وردپرس در داخل پوشه htdods برنامه xampp قرار دارد.

بعد از وارد کردن اطلاعات مربوط به پایگاه داده و کلیک روی دکمه ارسال ، وارد مرحله بعدی میشوید که در آن در صفحه ای مطابق شکل زیر اطلاعات کلی مربوط به سایت از شما خواسته میشود.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

در بخش عنوان سایت یا همان site title ، عنوان دلخواه خود را برای سایت خود انتخاب کنید.

در بخش نام کاربری یا همان user name ، نام کاربری خود و در بخش رمز عبور یا همان password هم رمز عبور مورد نظر خود برای ورود به پنل مدیریت وردپرس سایت روی لوکال تعیین کنید.

در بخش ایمیل یا همان email هم ایمیل خود را وارد کنید.

اگر تیک مربوط به چک باکس پایین این صفحه را بزنید موتورهای جستجو مثل گوگل صفحات سایت شما را ایندکس نمیکنند و در واقع سایت شما در صفحه نتایج موتورهای جستجو یا در اصطلاح تخصصی همان SERP نمایش داده نمیشود که ما توصیه میکنیم تیک این بخش را نزنید تا سایت شما در هنگام آپلود روی هاست در صفحه نتایج موتورهای جستجو هم ظاهر شود و در واقع بتوانید از طریق موتورهای جستجو هم برای سایت خود ترافیک باکیفیت جذب کنید.

بعد از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز در این صفحه روی دکمه راه اندازی وردپرس یا همان Install WordPress کلیک کنید تا وردپرس روی سیستم لوکال شما با موفقیت نصب شود.

برای ورود به داشبورد وردپرس روی لوکال سیستم خود میتوانید در مرورگر خود نام فایلی که در داخل پوشه htdocs برنامه xampp قرار دادید  در مرورگر خود وارد کنید تا به صفحه لاگین یا همان صفحه ورود به پنل مدیریت وردپرس هدایت شوید  به عنوان مثال اگر نام فایل را hamyarwp قرار داده اید باید آدرس زیر را در مرورگر خود وارد کنید.

Localhost/ hamyarwp/wp-admin

که با وارد کردن این آدرس در مرورگر خود به صفحه لاگین داشبورد وردپرس مطابق شکل زیر منتقل خواهید شد.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

که برای ورود به پنل مدیریت وردپرس باید نام کاربری و رمز عبوری که در مراحل راه اندازی وردپرس روی لوکال تعیین کردید را وارد کنید و وارد داشبورد وردپرس سایت خود روی لوکال شوید.

با اجرای گام به گام مراحلی که در این بخش گفتیم به راحتی میتوانید اقدام به نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp کنید.

نتیجه گیری

در این محتوا در ادامه مجموعه محتواهای آموزش وردپرس سایت همیاروردپرس ، ضمن معرفی برنامه بسیار کاربردی  xampp و مزایای استفاده از آن ، نحوه نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp را به شما عزیزان آموزش دادیم.

آموزش ویدیویی نصب وردپرس روی Xampp

خرید محصولات حرفه ای وردپرس
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

443,660 نفر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. SALAM MERCI AZ JAVAB MANZOR MAN DASHBORD BOD KE KHTA DAR SHABAKE MEZANE

 2. با سلام و عرض خسته نباشید

  اما از این روش یا با نرم افزاری دیگر میشودهاست و یا دامنه تشکیل داد باتشکر

 3. سلام
  یه سوال ازتون داشتم من طبق گفته های شما عمل کردم اما وقتی میخواستم LOCALHOSTM رو از مرورگر ببینم واجرا کنم ارور 404 آورد و URL منو پیدانکرد.
  مشکل چیه؟ ممنون میشم بهم بگید
  باتشکر

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز در پی اچ پی مای ادمین پایگاه داده ایجاد کردید ؟

  • سلام
   بله تو پی اچ پی ادمین ساختم ولی عمل نمیکنه

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   آدرس رو درست میزنید ؟

 4. سلام من وردپرس تو لوکال هایت نصب کردم اما بالا نمی آد در آدرس- لطفا بکید آدرس رو چجوری وارد کنم www/wordpress/wp-config.php

 5. محیط جهانی وب؟
  باید چ کنم تا تا توسط بازدید کنندگان دیده شه؟
  ی روشی در بالا نوشته انتقال وردپرس از لوکال ب هاست اگه اینکارو بکنم ایا در محیط جهانی وب قرار میگیره؟

 6. سلام من وردپرس نصب کردم اما حدود یک هفته اس که کسی ب سایتم سر نزده در ضمن من روی لوکال قرار دادم چرا کسی نمیتونه پیدا کنه من با ایکس زمپ وارد میشم اما کاربرانی که میخواهند وارد سایتم بشن اونا باید چه کنن؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   سایتی که روی لوکال هاست نصب میشه بر روی کامپیوتر شماست و کسی نمیتونه ببینه.
   سایت شما زمانی توسط بازدید کنندگان دیده میشه که در محیط جهانی وب قرار بگیره

 7. سلام
  میخواستم بپرسم من اینجا تمام تغییرات رو ایجاد کنم بعد چجوری انتقالش بدم به هاستی که خریداری میکنم ؟ یا باید از اول اونجا همین کار هارو انجام بدم ؟
  ممنون

 8. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من ورد پرس را نصب کردم روی لوکال هاست هم اجرا کردم ، همه چیز هم خوب و روان است اما وقتی دکمه مشاهده سایت شما رو از پیشخوان میزنم و میخوام ببینم که چی ساختم نمیتونم ببینمش و به localhost/dashboard میره و صفحه Xampp میاد
  لطفا کمکم کنید
  با تشکر

 9. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من تونستم با موفقیت وردپرس رو روی لوکال هاست نصب کنم
  اما یه مشکلی دارم
  نمیتونم افزونه نصب کنم
  افزونه را موقعی که نصب میکنم این ارور رو میده
  PCLZIP_ERR_BAD_FORMAT (-10) : Unable to find End of Central Dir Record signature

 10. من همه مراحل بالا را انجام دادم ولی بعد از دادن ادرس localhost/wordpress یک صفحه بازمی شود که حاوی این پیام است : nothing found
  It seems we can’t find what you’re looking for. Perhaps searching can help.

 11. با عرض سلام
  بنده تمام مراحل جلسه 4 روبا موفقیت انجام دادم .کامپیوتر رو خاموش کردم چند ساعت بعد که روشن کردم و دوباره آپاچی و مای اس کیو ال رو فعال میکنم ولی نمیتونم لوکال هاست رو باز کنم.ارور ارتباط قطع شده میده
  This webpage is not available

  ERR_CONNECTION_REFUSED
  لطفا راهنمایی کنید.
  باتشکر.

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از ویندوز 10 استفاده می کنید ؟ این ویندوز این مشکل رو ایجاد میکنه

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام نه از ویندوز 7 استفاده میکنم ممنون میشم بگید علت چیه؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اگه پورت ها رو تغییر بدید باید مشکل حل بشه.
   راه دیگه ای نیست

 12. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من یه مشکلی تو کوکال هاست دارم اونم اینه اون مراحلی که شماگفتید پیش رفتم والش که از مرورگر به کوکال هاست رفت خوب بود هیچ خطایی یا اروری نمیداد بعد که دورباره خواستم برم رو کوکال هاست یه ارور تو مرورگر میده این رو هم بگم آپاچی هم فعال هستش اما به http://localhost/wordpress/ که میزنم نمیره ممنون میشم بگید علت این چیه چکار کنم درست بشه لطفا راهنمایی بفرمایید؟

 13. 7 سال عضو همیار وردپرس

  حل شد ممنون

 14. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خستخ نباشین، ممنون از آموزش خوبتون
  من تا مراحل آخر درست پیش رفتم ولی تو قسمت پر کردن اطلاعات wp-config-sample.php اون فیلدهایی که شما گفتین اصلا نیستن.اینم عکسش http://uupload.ir/files/orba_wp-config.png
  ممنون میشم زود کمکم کنین

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   با نرم افزار notepad++ باز کنید تا خط به خط مشخص باشه.

 15. سلام
  من مراحل را تا فعال سازی آپاچی انجام دادم ، اما نمی تونم لوکال هاست رو در هیچ مرورگری فراخوانی کنم ، مرور گرم ارور می ده . لطفا راهنمایی بفرمایید .

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   چه اروری؟

  • This webpage is not available
   ERR_CONNECTION_REFUSED
   البته قبلا از ومپ سرور استفاده می کردم ، اما الان حذفش کردم و زمپ رو نصب کردم .

  • الان در کنترل پنل زمپ این عبارت رو هم که با رنگ قرمز مشخص شده بود دیدم :

   10:51:19 PM [Tomcat] Problem detected!
   10:51:19 PM [Tomcat] Port 8080 in use by “c:\xampp\apache\bin\httpd.exe”!
   10:51:19 PM [Tomcat] Tomcat WILL NOT start without the configured ports free!
   10:51:19 PM [Tomcat] You need to uninstall/disable/reconfigure the blocking application
   10:51:19 PM [Tomcat] or reconfigure Tomcat and the Control Panel to listen on a different port

 16. عالی بود ممنون

 17. سلام .درست از این صفحه به بعد مشکل شروع میشه ….یوزر نیم پس رو قبول نمیکنه .حتی اگه forget pass رو بزنیم ایمیلی که دادیم رو پیدا نمیکنه که بهش لینک بده .

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از چه صفحه ای شروع میشه ؟
   میشه واضح توضیح بدید ؟

 18. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من تازه كار بودم و هيچي از وردپرس نميدونستم تا اين كه با سايت بسيار خوب شما آشنا شدم و وردپرس رو ياد گرفتم(التبه تا اين جا)
  اگر ميشه لينك دانلود xampp 64 بيت رو برام بگذاريد.
  هر چي ميزنم برام 32 بيت مياد.
  ببخشيد كه به زحمت افتاديد.
  باز هم ممنون.

 19. سلام
  این سوالم یکم بی ربط به اینجاست
  من از صبح دارم با این خطا مواجح میشم لطفا کمکم کنید
  Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(C:\Inetpub\vhosts\abpaksazan.ir\httpdocs/wp-content/plugins/C:\Inetpub\vhosts\abpaksazan.ir\httpdocs\wp-content\plugins\daily-stat/locale/dailystat-fa_IR.mo) is not within the allowed path(s): (C:/Inetpub/vhosts//abpaksazan.ir\;C:\Windows\Temp\) in C:\Inetpub\vhosts\abpaksazan.ir\httpdocs\wp-includes\l10n.php on line 554
  البته من روی هاست دارم کار میکنم

 20. سلام خسته نباشید من از سیستم محتوای xampp وردپرس وهمه مراحلی تو سایتتون که گفته پیش رفتم اما چندساعت که رایانه ام خاموش بود و الان که روشن کردم xampp رو فعال کردم و تو مرورگر که http://localhost/wordpress/ رو که نوشتم وصل نشد حتی به دیتابیس هم وصل نشد علت از چیه میتونه باشه ممنون میشم جواب بدید؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   برای ویندوز هست
   بسیاری از دوستان این مشکل رو دارند باید بررسی بشه

 21. سلام
  این آموزش به من خیلی کمک کرد .

  متشکرم

 22. سلام
  من نمیتونم سایتی ک میسازم رو ببینم و همش سایت زمپ بالا میادچیکار کنم؟

  • فایل وردپرسو توی پوشه httdocs کپی کن …احتمالا محتواشو کپی کردی

 23. سلام.
  میشه به من بگید که این ارور برای چیه و چیرو باید درست کنم؟
  خطای RSS: WP HTTP Error: نشانی معتبر نیست.

 24. سلام
  من وردپرس رو نصب کردم را با استفاده از زمپ روی کامپیوتر نصب کردم و یه سایت به صورت امتحانی درست کردم. ولی دوباره میخواستم یه سایت دیگه طراحی کنم، هر کاری میکنم همون اطلاعات سایت قبلی میاد، رفتم از پوشه زمپ htdoc هم وردپرس را پاک کردم ولی باز نشد.
  یه سوال دیگ هم داشتم اون هم این بود که چطوری میشه در یک زمان دو سایت روی یک کامپیوتر طراحی کرد.
  با تشکر

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   وردپرس رو کامل پاک کنید و دوباره دیتابیس بسازید و نصب کنید.
   میشه اما باید چندین پایگاه داده ایجاد کنید و در htdocs پوشه بندی کنید. مثلا سایت اول ، سایت دوم و محتویات رو داخل هر یک قرار بدید.

 25. سلام
  من وردپرس رو روی لوکال هاست زمپ نصب کردم و پورت آپاچی هم 8080قرار دادم. اما وقتی میخوام سایتم رو ببینم همش به صفحه welcome to xammp میره. البته پنل مدیریتی مشکلی نداره
  ممنون

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خب اول باید زبان را انتخاب کنید و بعد از پی اچ پی مای ادمین دیتابیس بسازید تا مراحل نصب وردپرس بیاد.

  • اصلا برای من قسمت انتخاب زبان از اول نیومد و داشبورد زمپ بالا میاد. از قسمت داشبورد با پی اچ پی مای ادمین هم دیتابیس رو ساختم و وردپرس هم نصب کردم ولی برای باز کردن سایت مشکل داره. حتی توی قسمت پیش نمایش در بخش سفارشی سازی قالب هم سایت رو نشون نمیده و همش در حال لودینگه

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   نسخه ای که برای زمپ انتخاب کردید با کامپیوتر شما هماهنگه؟

 26. ba salam va khaste nabashiid.
  bande dar be rooz resanie wordpress moshkel daram va dar hamoon noskhe 4.3 baghi moonde va be rooz nemiishe.emkan dare moshkel az sq bashe k nasb niisto kar nemikone?

  • Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in C:\xampp\htdocs\abpaksazan\wp-includes\class-http.php on line 1597
   در به روز رسانی من به این error برخورد میکنم.
   راه حلش روک بگید ممنون میشم

 27. چطوري پورت از 80 به 8080 در قسمت نصب وردپرس تغيير بديم

 28. سلام من زمپو نصب کردم هیچ مشکلی نداشت روز اولم استفاده کردم سایتی که میخواستمم با وردپرس ساختم ولی روز بعد هرکاری کردم لوکال هاست برام نیامد.فقط مرورگرم ارور داد خواهشا یکی راهنمایی کنه.از دیروز تا امروزم هیچ نرم افزاریو نصب نکردم که تداخل ایجاد کنه.ویندوزمم 8 64bit خیلی ممنون میشم یکی کمک کنه

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   چه آدرسی رو وارد می کنید ؟ http://localhost و اگه داخل پوشه ای وردپرس خودتون رو بارگذاری کردید باید نام پوشه را در انتهای آدرس لوکال هاست اضافه کنید.

 29. 6 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  بعد از نصب زمپ،کلید adminمقابل apachi کلا خاموش است.وبه همین خاطر apachi استارت نمی کند
  ولی mysqlمشکلی ندارد.
  در ضمن اون قسمت آموزشی رفع خطا رو انجام دادم.

 30. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من در قسمت درون ریزی نمیتونم فایل XML رو آپلود کنم

  Sorry, there has been an error.
  پرونده فرستاده شده نمی‌تواند به wp-content/uploads/2015/12 برود.

  این پیغامو میده بهم

  در برنامه smartFTP وقتی کلیک راست میکنم رو فولرد و تو پراپرتی میرم و تو تب permission تو قسمت لاگ همچین چیزی میده
  [09:58:33] 1>550 Access is denied.
  [09:58:33] 1>Access is denied.

 31. سلام من از نرم افزار wamp استفاده میکنم مشکلی پیش میاد؟

 32. سلام
  این بار سوال نداشتم فقط میخواستم صمیمانه ازتون تشکر کنم بابت پاسخ گویی سریع
  کاشکی همه مثل شما بودند.
  متشکرم

 33. سلام
  خانم کوهستانی چطوری بکاپ بگیرم ازش؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   تمامی فایل وردپرس موجود در پوشه ی htdocs رو زیپ کنید و نگه دارید.

 34. سلام
  من مشکلم با راهنمایی های شما با اپاچی حل شد .
  اما mysql کار نمیکنه اینو چیکارش کنم؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   1- از XAMPP بطور کامل خارج شوید
   2- به محل نصب برنامه و پوشه XAMPP بروید و وارد پوشه MySQL بشید
   3- وارد پوشه data بشید
   4- حالا فایل ibdata1 را حذف کنید (حتما یه Backup بگیرید از این فایل که اگر موثر نبود فایل رو سر جاش برگردونید)
   5- XAMPP رو دوباره اجرا کنید

  • موثر نبود این کار بازم کار نمیکنه

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   پس حتما با نرم افزارهای ویندوز شما تداخلی داره.

 35. سلام
  ببخشید در بخش اموزش وردپرس از جلسه یازدهم شروع شده است من میخواهم از جلسه اول شروع کنم باید چیکارکنم
  جلسات اول تا11 کجاست؟؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز به علت بروز رسانی جلسات اولیه در پایین لیست اضافه شده است.

 36. من xampp رو نصب کردم روز آول به خوبی با اون کار کردم ولی از روز دوم وقتی آدرس http://localhost/wp-admin/ وارد میکنم ارور 500 میده/متن ارور اینه
  Server error!

  The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Either the server is overloaded or there was an error in a CGI script.

  If you think this is a server error, please contact the webmaster.
  Error 500
  localhost
  Apache/2.4.10 (Win32) OpenSSL/1.0.1i PHP/5.6.3
  ممنون میشم راهنماییم کنید
  در ضمن ویندوزم 64 بیتی هست
  با تشکر از آموزشهای خوبتون

 37. پورت 8080 را براساس آموزشها ست كردم مشكلم اينكه پس از اجراي آپاچي و my sql وقتي ادمين كنار آپاچي را كليك ميكنم به صفحه نصب IIS وارم ميشم در حاليكه بايد وارد صفحه انتخاب زبان زمپ بشم اگه نخوام وارد IIS بشم و بخوام با زمپ وارد شم و c panel را فعال كنم چه كنم در ضمن ويندوزم 10 نسخه 64 بيتي آپگريد شده از سون هست متشكرم

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

  • متشكرم ولي من تمام اين آموزشها رو مو به مو بكاربردم و آدرس دهي كردم آپاچي و ماي اس كيو ال اجرا ميشه ولي تو زمپ نميره نوع آدرس دهي هم كال كردن 8080 بوده و همه چيزو حتي سرور نيم رو هم تغيير دادم ولي بازم كار نكرد البته ميخوام ويندوزم رو برگردونم رو 7 شايد اينطوري كار كنه؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   به هر حال موردی در ویندوز شما هست که مانع میشه. برای اجرا شدن کامل زمپ نیازه که تمامی پورت های مورد نیازش باز باشن و همچنین عوامل موجود در ویندوز سازگار باشند.

 38. سلام خانم کوهستانی .من دامنمو روی یک هاست نصب کردم ولی جواب نداد(ن سایتم بالا اومد ن تونستم وارد پنلم بشم )سایتیی ام ک ازش گرفتم پشتیبانی نمیکنه .میشه همون دامنه رو بریزم رو ی هاست دیگه .یا حتما باید قبلی رو حذف کنم. کمکم کنید ی دنیا ممنون میشم.

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بله میتونید دامنه رو به هر هاستی متصل کنید

 39. سلام
  ممنون بابت زحمتی که کشیدید
  من xamppرو دانلود کردم ولیapachiبه سرور وصل نمیشه کد سر.رشم عوض کردم ولی تغییری نکرد.
  لطفا راهنماییم کنید

 40. با سلام من xamp رو نصب كردم پورت رو هم 8080 كردم والان زمپ اجرا ميشه ولي تو صفحه لوكال هاست نمره و ارور 404 ميده در ضمن ادمين آپاچي رو هم كه كليك ميكنم واردصفحه نصب IIS ميشه نمي دونم كجاي كار ميلنگه ممنوم اگر راهنماييم كنيد.
  بازم تشكر

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   8080 چرا ؟

  • با سلام پورت 8080 واسه این ست کردم که آپاچی اجرا بشه چون قبلا اجرا نمیشد و وقتی 8080 کردم اجرا شد هم آپاچی هم مای اس کیو ال ولی با زدن ادمین که کنار آپاچی هست به جای وارد شدن به صفحه انتخاب زبان زمپ به صفحه فعال کردن IIS وارد میشم و هر کاری میکنم وارد زمپ نمیشه البته تمام تنظیمات لازم را پس از تغیر پورت به 8080 انجام دادم مثلا لوکال هاست را با آدرس 8080 ست کردم و لیستن 443 را به 4499 تغییر دادم البته همه این کارها رو از رفع اشکال تو سایتهای مختلف ازجمله سایت خود شما انجام دادم ولی الان مشکلم باز نشدن صفحه انتخاب زبان زمپ و باز شدن صفحه نصب IIS هست ممنون میشم راهنماییم کنید ویندوز 10 64 بیتی هم نصبه رو کامپیوترم

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در مرورگر دیگری تست کنید . نباید مشکلی باشه.

  • با سلام در چهار مرور گر موزيلا كروم و ادج چك كردم تو همشون ميرم صفحه اتنخاب زبان IIS در حاليكه حسب فرمايشات شما و ديگر رفرنسها بايد وارد صفحه انتخاب زبان زمپ شوم ممكنه مشكل به آپگريد ويندوزم از 7 به 10 مربوط بشه و يا زمپ رو ويندوز 10 فعال نشه آيا شما اينو تست كرديد همه چيز درسته ها آپاچي و ماي اس كيو ال هم فعال ميشه فقط وارد زمپ نميشه ميره تو IIS ممنون ميشم راهنماييم كنيم ديونم كرده اين مشكل

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   زمپ رو از کجا دانلود کردید ؟ از سایت اصلی زمپ نسخه ی مربوط به ویندوز خودتون رو دریافت و نصب کنید.

 41. با سلام من وقتی قالبی در لوکال هاست انتخاب میکنم برای پیش نمایش سایت طزاحی شده باز نمیشود . من را به سایت اولیه ک در مرحله اول ثبت نام زمپ میباشد هدایت میکند.

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   پیشن نمایش چرا! باید فعال کنید

  • منظورتون رو متوجه نشدم، چی کار باید بکنم؟

 42. با سلام واحترام
  خانم کوهستانی من تمام مراحل رو خط به خط انجام دادم اما به error 404 برخورد میکنم
  دلیلش رو نمیفهمم

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   یعنی کجا به این ارور برخورد می کنید ؟ در کدوم مرحله ؟

 43. سلام
  بنده مراحل مورد نظر را انجام دادم اما وردپرس نصب نمی شود.مراحل به صورت زیر است:
  1-دانلود و نصب xampp-win32-1-8-3-4-VC11-installer
  2-دانلود wordpress-4.3.1-fa_IR
  3-اجرای xampp و استارت apache و mysql
  4-با تایپ localhost وارد محیط می شوم و phpmyadmin را می زنم و روی گزینه database کلیلک کرده و نام پایگاه داده را به دلخواه خودم best انتخاب کردم.
  5-پوشه wordpress را در پوشه htdocs اکسترکت کردم الان داخل پوشه htdocs ، پوشه ای با نام wordpress دارم که محتویات داخل آن مجموعا 19 فایل و فولدر می باشد.
  6-نام فایل wp-config-sample را به wp-config تغییر دادم.
  7-فایل جدید wp-config را با notepad باز کردم و فیلد بعد از db_name که ‘database_name_here’ بود به نام پایگاه داده خودم یعنی best تغییر دادم. فیلد بعد از DB_USER که username_here بود را به root تغییر دادم و فیلد بعد از DB_PASSWORD را که ‘password_here’ بود به ‘ ‘ تغییر دادم و فایل را save کردم.
  8-ادرس http://localhost/wordpress/wp-admin/install.php را وارد کردم و وارد صفحه معروف نصب 5 دقیقه ای شدم. عنوان سایت،شناسه و رمز را به دلخواه تایپ کردم و ایمیل را نیز پر کردم و دکمه راه اندازی وردپرس را زدم اما مرا به صفحه ای منتقل کرد که ادرسش اینگونه بود http://localhost/wordpress/wp-admin/install.php?step=2 ، صفحه ای خالی بدون هیچ نشانی از نصب شدن و تائید. دوباره ادرس مذکور را refresh کردم پاسخ اینگونه بود: تعدادی از جداول پایگاه‌داده در دسترس نیستند. پایگاه‌داده احتمالاً باید تعمیر شود.طبق دستور خود وردپرس برای تعمیر عمل کردم نتیجه تعمیر اینگونه بود که همه table ها ساللم بودن به جز یک table و پاسخ اینگونه بود: جدول wp_posts سالم نیست. این جدول پیغام خطای زیر را ارسال می‌کند: Table ‘best.wp_posts’ doesn’t exist. وردپرس تلاش می‌کند این جدول را تعمیر کند…
  شکست در تعمیر جدول wp_posts. خطا: Table ‘best.wp_posts’ doesn’t exist
  دوباره به apache و mysql نگاه می کنم سالم سالم است و کار می کند و هیچ مشکلی نیست.
  اما واقعا مانده ام چرا وردپرس نصب نمی شود؟
  ممنون می شوم راهنمایی کنید

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   ” ۵-پوشه wordpress را در پوشه htdocs اکسترکت کردم الان داخل پوشه htdocs ، پوشه ای با نام wordpress دارم که محتویات داخل آن مجموعا ۱۹ فایل و فولدر می باشد.”
   تمامی فایل های موجود در پوشه ی وردپرس را به پوشه ی اصلی htdocs باید منتقل کنید تا با زدن آدرس وارد وردپرس بشید.

  • سلام
   متشکر از راهنمایی شما ولی بنده راهنمایی شما را نیز انجام دادم ولی مثل حالت قبل باز آخر سر، بعد از زدن دکمه راه اندازی پیغام می دهد که جدول wp_posts وجود ندارد واقعا تمامی کارها را با دقت لازم انجام داده ام ، فایروال و آنتی ویروسم را نیز غیرفعال کرده ام ولی نمی دانم مشکلش چیست؟ ممنون می شوم راهنمایی کنید.

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   مگه شما پوشه ی وردپرس رو کامل داخل درایو htdocs نمیذارید ؟ باید تمامی محتوا رو انتقال بدید به این پوشه تا عمل کنه.
   wp_posts یکی از جداول موجود در phpmyadmin هست.

  • متشکر از راهنمایی شما
   بنده تمامی فایلهای وردپرس را طبق دستور شما در htdocs ریختم تمامی مراحل تا نصب مانند قبل درست انجام می شود اما وقتی دکمه نصب را می زنم یک صفحه خالی با هدر وردپرس ظاهر می وشود که می گوید برخی جداول ایجاد نشده است ولی بعد از تعمیر نشان می دهد که تمامی جدول ها سالم هست ولی وردپرس نصب نمی شود که نمی شود ممنون می شوم راهنمایی کنید یک بار قبل هم فرستادم شما تائید نکردید.

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   پایگاه داده را ایجاد کردید ؟
   به جای نام کاربری root و پسورد را خالی بگذارید

 44. صمیمانه ازتون تشکرمیکنم خانم کوهستانی.من برای تغییررمز به ادرسی ک شما گفتید رفتم .متاسفانه مشکلم حل نشد .میشه دقیقتر توضیح بدید.

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   در phpmyadmin دیتابیس ساخته شده را مشخص کنید و بر روی آن کلیک کنید مثلا mydatabase . سپس از بین جداول جدول wp_users را کلیک کنید و سپس بر روی سطر موجود در سمت راست کلیک کنید و وارد محیطی میشوید که می توانید نام کاربری، ایمیل پسورد و… را تغییر دهید.

 45. و یک مشکل دیگه اینکه وقتی این مسیر رو میرم:
  c–>xampp–<htdoce
  باید حتما برم توی فایل wordpress ه قبلا ساختم, یعنی توی فایلی که هم اسم db باشه wp-confing…… نیست
  واقعا عاجزم کرده

 46. سلام وقت به خیر
  من چند تا مشکل دارم ممنون میشم رفعش کنین
  1-یعنی چی نام wp-config-sample.php رو تغیر بدم؟چون من یکی مثل wp-confing.php رو دارم وزمانی که می خوام نامشو تغیر بدم پیغام میده که شاید دیگه قابل استفاده نباشه.
  2-من اگر بخوام 2تا سایت با هم بسازم باید چیکار کنم؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   برای راحتی میگم تغییر بدید، میتونید هیچ تغییری ندید و اطلاعات دیتابیس رو با زدن آدرس سایت وارد کنید.
   2- دو تا سایت روی یک لوکال ؟
   نام های متعددی باید ایجاد کنید >> دو پوشه ی متفاوت در دراو C>> xampp>> htdocs

 47. سلام
  من ی بار ورد پرس رو راه اندازی کردم , الان میخواستم یکی دیگه بسازم اما هر اری می کنم میگه باید قبلی رو پاک کنی .شناسه و رمز قبلی رو هم یادم نیست
  چیکار کنم؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   وردپرس قبلی رو از پوشه ی htdocs زمپ پاک کنید و دوباره از نو بسازید.

 48. سلام.من روی لوکال کارمیکنم.رمزورودwpروفراموش کردم.چندبارتلاش کردم ولی پیوندتایید به ایمیلم ارسال نمیشه .باید چیکارکنم؟
  ممنون از کمکتون

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   به قسمت phpmyadmin مراجعه کنید و در WP_user پسورد را تغییر دهید.

 49. سلام من وردپرس رونصب کردم ولی دردرایوcک قرارگرفته ازاونجاب بعد errorمیده لطفاراهنمایم کنین

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   زمپ باید در درایو C باشه و وردپرس رو باید داخل زمپ >>htdocs قرار بدید.

 50. با سلام مجدد
  من دوباره ورد پرس رو از اول نصب کردم نت رو قطع کردم بعد وصل کردم حالا my sql غیر فعال میشه چطور فعالش کنم؟؟؟
  لطفا بهم بگین چجوری my sql رو فعال کنم !!!ممنون

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   من تصور میکنم سیستم کامپیوتر شما مشکل نرم افزاری و ویندوزی داره. mysql با هیچ نرم افزاری تداخل نداره و دلیلی نداره قطع بشه مگه اینکه زمپ به خوبی کار نکنه که حتما هم همینطوره.

 51. میشه بیشتر راهنمایی کنید در مرورگر مینیویسم ولی میاره کارگزار پیدا نشد در ورد پرس میگین یا سایت دیکه

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   هاست و دامنه باید با هم تنظیم بشن. دامنه مقادیری با عنوان DNS داره که باید در پنل هاست تنظیم بشه و بعد 48 ساعت نمایش داده بشه…
   این موارد دانش هاست و دامنه و استفاده از اون هست و شما باید خودتون اطلاعات رو کسب کنید!

 52. سلام من همه ای این مراحل رو رفتم و الان دارم با وردپرس کار میکنم ولی میخاستم بدونم ادرس سایت من الان جیه ؟یک دامنه هم خریدم فقط نمیدونم این دامنه رو باید جیکار کنم دامنه هم فعاله روی ایرنیک هستش /لطفا راهنمایی کنید

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دامه ای که گرفتید رو در بخش آدرس مرورگر وارد کنید. همان آدرس سایت شماست

 53. سلام
  پیوند یکتا رو چجوری باید تنظیم کنم؟
  بله همینطوره که عرض کردم وقتی نت قطع میشه همه چیز خراب میشه مثلا آپاچی غیر فعال میشه باز!!میگن شاید ورژن جدید نصب نکردی اما من از سایتتون دانلود کردم

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بله آپاچی باید غیر فعال بشه! پس از اتمام کار کلا زمپ رو Exit کنید و در هنگام استفاده فعال کنید.
   پیوندهای یکتا در بخش تنظیمات>> پیوندهای یکتا روی هر موردی که میخواهید بذارید مثلا نام نوشته.

 54. سلام. توی وردپرس که با لوکال هاست رفتم هیچ چیز به روز رسانی نمیشه. پلاگین و قالب هم نصب نمیشه و ارور میده. چیکار باید بکنم؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   لوکال هاست کاملا متصل میشه؟

  • بله متصل میشه 🙁

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   فکر نمیکنید ویندوزتون مشکلی داره و زمپ درست اجرا نمیشه ؟

 55. سلام. وقتی دوباره آدرس رو میزنم صفحه ی نصب وردپرس نمیاد. همه ی کارهارم مثل بالا انجام دادم. ممنون میشم جواب بدید.
  با تشکر

 56. با سلام و خسته نباشد ابتدا تشکر میکنم از آموزش خوبتون…
  من تمام مراحل رو رفتم و ورد پرس رو نصب کردم اما با دو تا مشکل مواجه شدم 1:وقتی در محیط ورد پرس کارمیکردم نتایج کارم قابل مشاهده نبود2:زمانی که نت رو قطع میکردم مجبور میشدم دوباره از اول ورد پرس رو نصب کنم
  محض اطلاع ورژن های به کار رفته همونایی هست که شما تو سایت گذاشتید و الان مجبور شدم کل نرم افزارامو از اول پاک کنم ممنون میشم راهنماییم کنید خیلی در گیر شدم!!!

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   برای مورد اول شما باید پیوندهای یکتا رو تنظیم کنید تا نتایج شما قابل مساهده باشند.
   برای مورد دوم صحبت عجیبی میکنید. وقتی سایت یک بار روی زمپ نصب شده دلیلی نداره با قطع اینترنت بهم بریزه. چون در درایو C موجوده.

 57. وقتی وارد phpmyadmin میشم این ارورو میده
  http://up.dtplus.ir/view/917558/Untitled%20picture.png

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   شما همچنان مشکل اتصال در زمپ دارید! بررسی کنید

  • مشکل حل شد

 58. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام. من اگه بخوام دوتا سایت رو همزمان مدیریت کنم باید دوتا پوشه جدا توی htdocs بسازم. بعد چطوری مشخص کنم کدوم دیتابیس واسه هرکدوم ازین سایت ها هست؟

 59. من پورت هم عوض کردم.ولی localhost که میزنم بازش نمی کنه

 60. 8 سال عضو همیار وردپرس

  چطوری بدون افزونه منوی AdminBar رو ویرایش کنیم؟ من هر افزونه ای که واسه این کار هست رو نصب میکنم CPU Load سرور میره روی 100%
  مثلا WordPress All In One Admin Bar رو هم تست کردم.

مطالب زیر را حتما بخوانید