نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp + آموزش ویدیویی

نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp
نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp

امروزه با گسترش استفاده مردم از اینترنت ، طراحی سایتهای اینترنتی هم به طور چشمگیری افزایش یافته است که یکی از کاربردی ترین ابزارها برای طراحی سایت ، سیستم مدیریت محتوای وردپرس است. با استفاده از وردپرس کاربران میتوانند به راحتی یک سایت جذاب و کاربرپسند راه اندازی کنند یکی از مزایای ویژه وردپرس امکان طراحی اولیه سایت روی سیستم کاربر یا همان لوکال هاست است که به کاربران اجازه میدهد ابتدا سایت خود را روی لوکال هاست ایجاد و تست کنند و بعد از اتمام مراحل طراحی و رفع همه خطاها و مشکلات احتمالی سایت ، آن را به هاست و دامنه اصلی سایت منتقل کنند که ما در این محتوا در ادامه مجموعه محتواهای آموزش وردپرس سایت همیار وردپرس در مورد نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp با شما عزیزان صحبت خواهیم کرد.

در ادامه محتوای نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp در مورد هر یک از بخشهای زیر به صورت جداگانه صحبت خواهیم کرد.

 • نرم افزار XAMPP چیست؟
 • مزایای نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp و استفاده از آن
 • مراحل نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp

نرم افزار XAMPP چیست؟

برای ایجاد و راه اندازی یک سایت وردپرسی روی سیستم لوکال کاربر ، نیاز به سه ابزار زبان برنامه نویسی php ، پایگاه داده mysql و وب سرور Appache است که باید هر سه این موارد روی سیستم کاربر نصب شود تا کاربر بتواند از سیستم خود به عنوان یک سرور مجازی برای راه اندازی سایت  با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده کند.

نصب جداگانه هر یک از این ابزارها و راه اندازی آنها قطعا برای کاربران مبتدی کار دشوار و پیچیده ای است ولی با استفاده از برنامه XAMPP دیگری نیازی به این کار نیست.

برنامه XAMPP در واقع یک نرم افزار است که هر سه این ابزارها را در خود دارد و کاربر با استفاده از آن به راحتی میتواند از سیستم خود به عنوان یک سرور مجازی استفاده کند و به راحتی روی لوکال هاست با استفاده از وردپرس ، سایت خود را راه اندازی کند و  سپس آن را به هاست اصلی منتقل کند.

نرم افزار XAMPP چیست؟

مزایای نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp و استفاده از آن

شاید برای شما این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که اصلا چه نیازی به نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp داریم که برای پاسخ به این سوال باید در مورد مزایای استفاده از لوکال هاست در وردپرس بیشتر بدانید.

از جمله مهمترین مزایای نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp  و استفاده از آن توسط کاربران میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 • وقتی شما یک تازه کار در حوزه وردپرس باشید با استفاده از نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp و بدون نیاز به خرید هاست و دامنه ، به راحتی میتوانید روی سیستم خودتان یا همان لوکال هاست ، بخشهای مختلف وردپرس را بررسی و تست کنید و با آزمون و خطا مهارت خود در حوزه وردپرس را افزایش دهید.
 • با استفاده از نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp میتوانید به راحتی سایت خود را روی لوکال هاست یا همان سیستم محلی خودتان راه اندازی کنید و بعد از تکمیل و رفع تمام ایرادات و نواقص آن ، سایت خود را به هاست اصلی سایت خود منتقل کنید.
 • با طراحی سایت خود روی لوکال هاست در واقع یک نسخه بک آپ از سایت روی سیستم خود خواهید داشت که میتوانید در صورت نیاز از آن استفاده کنید مثلا در مواقعی که سایت دچار مشکلی شد و حل کردن آن باگ برای شما مقدور نبود میتوانید از این نسخه پشتیبان استفاده کنید یا در مواردی که میخواهید یک پلاگین یا هر چیز دیگری را به سایت خود اضافه کنید میتوانید ابتدا آن تغییر را روی سایت خود در لوکال هاست اجرا کنید و بعد از اطمینان از عملکرد مناسب آن ، ویژگی مورد نظر را روی سایت اصلی خود در هاست هم اعمال کنید.

مراحل نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp

در این بخش مراحل نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp  را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد که برای این کار باید مراحل زیر را گام به گام اجرا کنید.

 1. نصب برنامه xampp روی
 2. نصب و راه اندازی وردپرس روی سیستم لوکال xampp

گام اول : نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

در اولین مرحله برای نصب برنامه xampp روی سیستم خود باید آخرین نسخه این نرم افزار را از سایت اصلی آن به نشانی www.apachefriends.com دانلود کنید.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

پس از دانلود برنامه xampp باید فرآیند نصب آن را شروع کنید برای این منظور روی دکمه install کلیک کنید تا مراحل نصب این برنامه آغاز شود.

در اولین گام از فرآیند نصب xampp با صفحه ای مشابه تصویر زیر روبه رو خواهید شد که باید روی دکمه next کلیک کنید.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

در گام بعدی نصب برنامهXAMPP هم ، محل نصب این نرم افزار و بخشهای مورد نظر برای نصب را باید انتخاب کنید که در این مرحله همان تنظیمات پیشفرض نصب را بدون تغییر دنبال کنید و با زدن دکمه next ، فرآیند نصب را به اتمام برسانید تا با تصویری مطابق شکل زیر روبه رو شوید.

بعد از اتمام مراحل نصب در شکل زیر روی دکمه finish کلیک کنید تا فرآیند نصب کامل شود.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

بعد از نصب برنامه xampp روی سیستم خود ، باید این برنامه را اجرا کنید و در صفحه ای که مطابق شکل زیر خواهد بود دو بخش Appache و Mysql را با زدن دکمه start راه اندازی کنید.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

بعد از کلیک روی دکمه start ، دو بخش Appache و Mysql باید راه اندازی شود ولی اگر فایروال سیستم شما روشن باشد احتمالا از شما برای اجازه دسترسی برنامه xampp مطابق شکل زیر سوال خواهد کرد که با کلیک روی دکمه Allow Access ، این اجازه را به این نرم افزار دهید تا بتواند دو بخش Appache و Mysql را راه اندازی کند.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

پس از راه اندازی دو بخش Appache و Mysql ، در پنجره برنامه xampp این دو بخش مطابق شکل زیر به رنگ سبز در خواهند آمد.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

بعد از راه اندازی دو بخش Appache و Mysql برنامه xampp ، اگر در مرورگر خود عبارت localhost را وارد کنید با صفحه ای مطابق شکل زیر رو به رو خواهید شد که صفحه مربوط به برنامه xampp است.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

گام دوم : نصب و راه اندازی وردپرس روی سیستم لوکال xampp

برای نصب وردپرس روی سیستم لوکال   xampp باید مراحل زیر را گام به گام دنبال کنید.

مرحله اول : دانلود فایل وردپرس

برای نصب وردپرس روی سیستم لوکال xampp در اولین گام باید آخرین نسخه وردپرس را مطابق شکل زیر از سایت wordpress.org دانلود کنید.

  افزونه تبدیل کلمات کلیدی به لینک + آموزش ویدیویی

دانلود فایل وردپرس

فایلی که از سایت اصلی وردپرس دانلود میکنید به صورت فرمت فشرده یا زیپ است که در بعد از دانلود باید آن را از حالت فشرده خارج کنید.

گام دوم : انتقال فایل وردپرس به xampp

در گام بعدی باید فایل وردپرس را به داخل پوشه مناسب در برنامه xampp که پوشه htdocs است منتقل کنید.

در سیستم عامل ویندوز باید این فایل را در مسیر C:/Program Files/XAMPP/htdocs و یا C:/Xampp/htdocs منتقل کنید.

در سیستم عامل مک هم باید این فایل را در داخل پوشه Applications/XAMPP/htdocs کپی کنید.

بعد از انتقال فایل وردپرس به پوشه htdocs در داخل برنامه xampp ، بهتر است نام پوشه آن را به نام سایتی که میخواهید طراحی کنید تغییر دهید به عنوان مثال اگر میخواهید سایتی برای همیاروردپرس طراحی کنید میتوانید نام این پوشه را به hamyarwp تغییر دهید.

ما در این محتوا همانطور که در شکل زیر میبینید نام پوشه را بدون تغییر ، همان wordpress قرار میدهیم.

انتقال فایل وردپرس به xampp

مرحله سوم : راه اندازی وردپرس در مرورگر

در این مرحله باید نام پوشه وردپرس که در داخل فایل htdocs برنامه xampp کپی کرده اید را به همراه کلمه localhost در مرورگر خود وارد کنید به عنوان مثال اگر نام پوشه را website1 قرار داده اید باید آدرس زیر را در مرورگر خود وارد کنید.

https://localhost/website1/

بعد از وارد کردن نام پوشه در داخل مرورگر وارد تنظیمات راه اندازی وردپرس میشوید.

در اولین مرحله با صفحه ای مطابق شکل زیر مواجه خواهید شد که باید زبان سایت خود را انتخاب کنید اگر میخواهید یک سایت فارسی راه اندازی کنید زبان سایت را فارسی انتخاب کنید تا هم زبان سایت فارسی شود و هم سایت به صورت راستچین تنظیم شود.

بعد از انتخاب زبان فارسی روی دکمه ادامه یا همان continue کلیک کنید تا وارد مرحله بعدی شوید.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

در گام بعدی با صفحه ای مشابه تصویر زیر روبه رو خواهید شد که به شما میگوید برای راه اندازی وردپرس باید نام پایگاه داده ، نام کاربری ، رمز عبور و اطلاعات مربوط به هاست نیاز است پس باید این موارد را ایجاد کنید که در ادامه نحوه ایجاد پایگاه داده را بیان خواهیم کرد.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

در این مرحله باید یک پایگاه داده برای سایت خود ایجاد کنید برای این منظور میتوانید آدرس https://localhost/phpmyadmin/ را در مرورگر خود وارد کنید و یا در پنجره xampp مطابق شکل زیر روی دکمه Admin بخش Mysql کلیک کنید تا به بخش phpmyadmin برنامه xampp که مربوط به پایگاه داده های سایت لوکال است منتقل شوید.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

در بخش phpmyadmin برنامه xampp در تب مربوط به پایگاه داده یا همان database مطابق شکل زیر روی دکمه new کلیک کنید تا به بخش ایجاد یک پایگاه داده جدید وارد شوید.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

اگر میخواهید یک سایت فارسی راه اندازی کنید باید فرمت پایگاه داده آن هم با زبان فارسی سازگار باشد پس در صفحه ایجاد پایگاه داده جدید حالت پایگه داده را utf8_persian_ci انتخاب کنید و بعد از انتخاب نام پایگاه داده ، مطابق شکل زیر روی دکمه create کلیک کنید تا پایگاه داده شما ایجاد شود.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

بعد از ایجاد پایگاه داده به برگه مرورگر خود که آدرس localhost/website1/   را وارد کرده اید بروید و روی دکمه “بزن بریم!” یا همان “Lets go!” کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

در مرحله بعدی همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید اطلاعات مربوط به پایگاه داده ای که برای سایت خود ایجاد کردید مورد نیاز است.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

نام پایگاه داده را برابر نامی که برای پایگاه داده خود در مرحله قبلی انتخاب کردید قرار دهید.

 نام کاربری را هم مطابق شکل زیر برابر root قرار دهید و رمز عبور را خالی بگذارید و دو فیلد بعدی یعنی میزبان پایگاه داده و پیشوند جدول را تغییری ندهید و روی دکمه فرستادن یا همان submit کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

بعد از کلیک روی دکمه ارسال یا همان submit اطلاعات مربوط به پایگاه داده شما در داخل فایل wp-config.php ایجاد و ذخیره میشود که این فایل در بین فایلهای مربوط به وردپرس در داخل پوشه htdods برنامه xampp قرار دارد.

بعد از وارد کردن اطلاعات مربوط به پایگاه داده و کلیک روی دکمه ارسال ، وارد مرحله بعدی میشوید که در آن در صفحه ای مطابق شکل زیر اطلاعات کلی مربوط به سایت از شما خواسته میشود.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

در بخش عنوان سایت یا همان site title ، عنوان دلخواه خود را برای سایت خود انتخاب کنید.

در بخش نام کاربری یا همان user name ، نام کاربری خود و در بخش رمز عبور یا همان password هم رمز عبور مورد نظر خود برای ورود به پنل مدیریت وردپرس سایت روی لوکال تعیین کنید.

در بخش ایمیل یا همان email هم ایمیل خود را وارد کنید.

اگر تیک مربوط به چک باکس پایین این صفحه را بزنید موتورهای جستجو مثل گوگل صفحات سایت شما را ایندکس نمیکنند و در واقع سایت شما در صفحه نتایج موتورهای جستجو یا در اصطلاح تخصصی همان SERP نمایش داده نمیشود که ما توصیه میکنیم تیک این بخش را نزنید تا سایت شما در هنگام آپلود روی هاست در صفحه نتایج موتورهای جستجو هم ظاهر شود و در واقع بتوانید از طریق موتورهای جستجو هم برای سایت خود ترافیک باکیفیت جذب کنید.

بعد از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز در این صفحه روی دکمه راه اندازی وردپرس یا همان Install WordPress کلیک کنید تا وردپرس روی سیستم لوکال شما با موفقیت نصب شود.

برای ورود به داشبورد وردپرس روی لوکال سیستم خود میتوانید در مرورگر خود نام فایلی که در داخل پوشه htdocs برنامه xampp قرار دادید  در مرورگر خود وارد کنید تا به صفحه لاگین یا همان صفحه ورود به پنل مدیریت وردپرس هدایت شوید  به عنوان مثال اگر نام فایل را hamyarwp قرار داده اید باید آدرس زیر را در مرورگر خود وارد کنید.

Localhost/ hamyarwp/wp-admin

که با وارد کردن این آدرس در مرورگر خود به صفحه لاگین داشبورد وردپرس مطابق شکل زیر منتقل خواهید شد.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

که برای ورود به پنل مدیریت وردپرس باید نام کاربری و رمز عبوری که در مراحل راه اندازی وردپرس روی لوکال تعیین کردید را وارد کنید و وارد داشبورد وردپرس سایت خود روی لوکال شوید.

با اجرای گام به گام مراحلی که در این بخش گفتیم به راحتی میتوانید اقدام به نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp کنید.

نتیجه گیری

در این محتوا در ادامه مجموعه محتواهای آموزش وردپرس سایت همیاروردپرس ، ضمن معرفی برنامه بسیار کاربردی  xampp و مزایای استفاده از آن ، نحوه نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp را به شما عزیزان آموزش دادیم.

آموزش ویدیویی نصب وردپرس روی Xampp

راه حل نهایی برای کسب و کار های آنلاین
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من یک سایت رو میخوام روی xampp اجرا کنم. فایلها رو در فولدر htdocs در یک فولدر مشخص کپی کردم و پایگاه داده رو هم در phpmyadmin بارگذاری کردم. اما در هنگام اجرای سایت ارور “خطا در برقراری ارتباط با پایگاه‌داده” رو نمایش میده.
  میشه لطفا راهنمایی کتید.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   پایگاه داده رو بارگذاری کردید یعنی چی؟ باید نام کاربری و پسورد بسازید و وارد کنید.

 2. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر
  دوتا سوال داشتم
  حتما در بخش ایجاد پایگاه جدید باید utf8_persian_ci را انتخاب کنیم؟
  منظورم این است که من میخوام انگلیسی کار کنم
  به روش دیگه ای باید نصب کنم؟ یا جایی از نصبش با این روشی که شما توضیح دادیدتفاوتی دارد ؟
  ممنون میشم کمکم کنید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خیر لزومی نداره کاری کنید. فقط وردپرس انگلیسی نصب کنید.

 3. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر
  چطور میشه چند نفر به محتوای وردپرس که منتشر نشده دسترسی پیدا کنن ؟یعنی همه بتونن تو طراحی سایت دخالت کنن

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   به شرط اینکه دسترسی داشته باشن. مثلا دسترسی نویسنده یا ویرایشگر

  • 3 سال عضو همیار وردپرس

   سلام سوالی داشتم
   من نرم افزار bitnami رو دانلود کردم و وردپرس رو به صورت خودکار نصب کرد دیگه نیازی به ساخت دیتابیس و نصب نرم افزارهایی مثل زمپ نبود الان من میخوام فایل نصبی آسان قالب وردپرس رو روی لوکال هاست نصب کنم اما الان که دارم از bitnami استفاده میکنم نمیدونم چجوری این کارو کنم چون همه آموزش ها درباره زمپ و ساخت دیتابیس هست خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید

 4. 3 سال عضو همیار وردپرس

  درود و سپاس از مقاله ارزشمندتون. بعد از ورود اطلاعات پایگاه داده و زدن دکمه بفرست متاسفانه با اروری مواجه میشم که میگه ” یک خطای مهم در وب سایت شما رخ داده است” . ولی من نمی دونم این خطا چه چیزی می تونه باشه. آیا پیشنهادی دارید؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   قبلا وردپرس روی همین لوکال نصب نکردید؟ اگه از قبل نصب کردید و حال پاک کردید باید کاملا پایگاه داده جدیدی ایجاد کرده و وردپرس رو مجدد نصب کنید.

 5. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر. این خطا چه جوری بر طرف میشه!؟!

  Object not found!

  The requested URL was not found on this server. If you entered the URL manually please check your spelling and try again.

  If you think this is a server error, please contact the webmaster.
  Error 404
  localhost
  Apache/2.4.41 (Win64) OpenSSL/1.1.1c PHP/7.3.12

 6. 5 سال عضو همیار وردپرس

  ممنون

 7. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته باشید این پیام میاره Your server is running PHP version 5.6.14 but WordPress 5.2.4 requires at least 5.6.20. میشه کمک کنید لطفا جواب بدید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   نسخه پی اچ پی شما پایینه و باید ارتقا داده بشه

  • 3 سال عضو همیار وردپرس

   ببخشید چطور باید php رو آپدیتش کنیم؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در پنل هاست امکاناتی برای این منظور تعبیه شده ولی اگه نیست حتما به پشتیبان سرور اطلاع بدید

  • 3 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   وقتی چنین پیغامی میاد
   Your server is running PHP version 5.6.3 but WordPress 5.3.2 requires at least 5.6.20.
   چطوری باید php رو آپدیتش کنیم؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   نسخه php کمه و باید افزایش داده بشه.

 8. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید من طلق امورش جلو رفتنم ولی این خطا رو برام ارسال میکنه

  احتمالاً نام کاربری یا رمز عبور شما در پرونده‌ی wp-config.php اشتباه است یا ارتباط با پایگاه‌داده به هر دلیلی در localhost برقرار نیست. ممکن است پایگاه‌داده شما در دسترس نباشد.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   به نام پایگاه داده
   نام کاربری: root
   پسورد: (خالی)
   دقت کنید.

 9. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  اگر من یک سایت داشته باشم و بخواهم تغییرات ظاهری همراه با مطالب و تصاویری که قبلا ایجاد کرده ام را روی لوکال هاست انجام دهم و بعد از اعمال تغییرات سایت با ظاهر جدید را آپلود کنم باید چه جوری این مراحل را انجام دهم؟

 10. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  ببخشید من تمام مراحل رو مطابق توضیحات متن و فیلم آموزشی پیش رفتم. فقط تفاوتش این بود که پس از انتقال فایل های ورد پرس به htdoc به قسمت wp-config رفتم و و نام دیتابیس و رمز و … رو اونجا تنظیم کردم ( مطابق توضیحات متن) . ولی هر چی بعدش localhost رو سرچ می کنم صفحه ی درج مشخصات سایت نمیاد و به جاش داشبورد لوکال هاست ظاهر میشه!!!!
  میشه لطفاراهنماییم کنین؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   باید آدرس لوکال هاست رو به همراه نام پایگاه داده ای که ایجاد کردید در نوار آدرس وارد کنید. به عنوان مثال:
   http://localhost/db name

  • 3 سال عضو همیار وردپرس

   ببخشید این کار را هم انجام دادم ولی باز هم نشد. این بار ارور |URL می ده و میگه این URL روی این سرور یافت نشد !!!!

   ممنونم از لطف و راهنماییتون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   شما wp-sample.config.php رو تغییر نام دادید یا اینکه به همون صورت اطلاعات دیتابیس رو وارد کردید؟

  • 3 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   من فایل wp_sample رو تغییرنام دادم،واژه ی سمپل رو ازش حذف کردم و بعد در ویرایشگر متنی،نام دیتا بیس، روت و پسورد هم که باید خالی باشه اعمال کردم ولی بازم جوابی نگرفتم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   لزومی نداره حتما اینکارو انجام بدید. این فایل سرجای خودش باشه و بعد ساخت دیتابیس آدرس رو بزنید تا بتونید مراحل نصب رو انجام بدید

  • 3 سال عضو همیار وردپرس

   ممنونم از راهنماییتون

 11. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام. دیروز طبق آموزش ،وردپرس را روی لوکال هاست نصب کردم و وارد وردپرس شدم و حتی نوشته هم اضافه کردم و همه چی خوب بود.اما امروز که آدرس را وارد می کنم وارد پنل کاربری نمی شود و پیغام This site cant be reached
  Localhost refused to connect می دهد.لطف کنید راهنمایی کنید.
  البته دیروز هم همینجوری شد فکر کردم در نصب اشکا ل داشته که دوباره پاکردم و مجدد نصب کردم اما امروز باز هم باز نمی کنه.

 12. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام آموزش شما فوق العاده بود تا این مرحله که من خیلی راحت وردپرس نصب کردم با این که اولین بارم بود می خوام با سایت ساختن آشنا بشم

 13. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام روز بخیر
  یه سوال فوری: من با زمپ کار میکردم و مشکلی نبود بعد از چند روز که کلا استفاده ای نکردم الان اصلا وارد نمیشه و آدرس رو هر جوری وارد میکنم ارور میده. لطفا خیلی سریع راهنمایی کنید اعصاب برام نمونده

  Object not found!
  The requested URL was not found on this server. If you entered the URL manually please check your spelling and try again.

  If you think this is a server error, please contact the webmaster.

  Error 404
  localhost
  Apache/2.4.39 (Win64) OpenSSL/1.1.1b PHP/7.3.5

 14. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من هر چقدر آدرس سایتی که روی لوکال هاست نصب کردم رو میزنم، برام بالا نمیاره اسم سایتم اینه icecreamoribookgxth fil ;l; ;kdn

 15. 4 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  من در حال حاضر نسخه 5.1.1 وردپرس فارسی رو روی لوکال هاست نصب کردم اما چرا ویرایشگر متن من و برخی از پیام ها وقسمت های اون انگلیسی هست؟!

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در قدم اول هنگام نصب زبان فارسی رو انتخاب کردید؟

 16. 8 سال عضو همیار وردپرس

  بسیار عالی بود خسته نباشید

 17. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام کاش بیشتر آموزش میدادید بعد از تکمیل سایت بخواهیم آن را به هاست منتقل کنیم باید چطوری این کار را انجام دهیم ایا میشود سایت را کامل طراحی کنیم همراه با نوشته برگه و غیره مثل مثلا همیار وردپرس بعد اونوقت آن را به هاست ارسال کنیم که کاربرا وارد سایت شدند سایت کامل باشد چطوری باید این کار را انجام دهیم کاش میگفتید لطفا اگه امکان داره این دیدگاه را پاسخ دهید ممنون 🙂

 18. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  وقتتون بخیر
  من وقتی یه جمله انگلیسی مینویسم اخرش نقطه میذارم تو سایت نقطه ها میان اول جمله

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   منظورتون داخل ویرایشگره ؟
   قلم رو روی حالت از چپ به راست تنظیم کنید.

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   فقط چپ چین راست چین و وسط چین داره. اون گزینه های ورد رو اینجا نداره ک برای نوشتن از چپ به راست یا برعکس تنظیم بشه

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در تصویر زیر مشاهده کنید:
   چپ چین

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   از این عکسی ک میگین برا من فقط ردیف اول رو داره. ردیف دومو اصلا ندارم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام

 19. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  تا مرحله آخر رسیدم. نام کاربری admin رو حفظ کردم و پسوردی که سیستم داده بود رو ذخیره کردم.
  منتها اجازه لاگین نمیده و میگه یوزر و پس همخوانی نداره. ایمیل رو هم به عنوان نام کاربری وارد کردم و نشد.
  سوال اولم اینه چطور میشه پسورد رو بازیابی کرد یا تغییر داد و
  سوال دوم چطور میشه همه چیز رو به حالت اول برگردوند و دوباره لوکال هاست رو مطابق درس شما راه انداخت.
  سپاس بسیار

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   به phpmyadmin مراجعه کرده و از قسمت wp-users پسورد ادمین را مجدد تغییر دهید. حالت را برای ویرایش روی MD5 قرار دهید.

 20. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خدمت خانم کوهستانی
  سوالی داشتم از خدمتتان ، من تمامی مراحل نصب وورد پرس روی لوکال هاست به درستی انجام دادم فقط الان که می خواهم وارد صفحه وورد پرس فارسی بشوم رمز عبور و کلمه عبور قبول نمی کند درخواست بازیابی رمز عبور می دهم پیام خطا می دهد که ایمیل ارسال نمی شود.
  ممنون می شوم راهنمایی کنید چطور رمز بازیابی کنم
  باتشکر.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بهتره از بخش phpmyadmin و جدول user اطلاعات پسورد رو تغییر بدید.

 21. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشبد
  من برای نصب وردپرس روی لوکال هاست دچار ی مشکل شدم
  اینکه زمپ رو نصب کردم اپاچی رو هم فعال کردم (با تغییر پورت)
  وقتی روی وب میزنم لوکال هاست برای باز شدن نیاز ب برنامه جدیدی داره که انگار توی سیستمم نیست
  خواستم بپرسم با چ برنامه ای باز میشه لوکال هاست ک بگیرم برای سیستم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   نیاز به پیش نیاز نداره و با نصبش کامل اجرا میشه

 22. 4 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام ،وکال هاست نصب و راه اندازی کردم باروش که آموزش داده ، ولی صفحه وردپرس ( خطا) نشان میدهد، علت چیه؟

 23. 5 سال عضو همیار وردپرس

  من سایتمو روی لوکال ساختم و فروشگاه دانلود فایل هست که حجمش خیلی زیاده
  حدود 300 گیگ
  چطور فایلامو بریزم روی هاستی که خریدم
  منظورم به خاطر سرعت اینترنت هست!
  سریع ترین و کم هزینه ترین راهی که پیشنهاد میکنید چیه؟

 24. سلام
  اولین باره دارم با وردپرس کار میکنم
  قبلا جوملا کار میکردم
  الان یه مشکل خیلی ساده ولی اعصاب خورد کن برخوردم
  سایت رو روی لوکال بالا میارم ولی نمیتونم وارد اکانت مدیریت بشم
  با اینکه در مراحل نصب خودم نام کاربری و پسورد رو انتخاب کردم ولی ارور عدم صحیح بودن پسورد میده و نمیتونم وارد مدیریت بشم تا بتونم اصلاحات رو انجام بدم و بعد انلاینش کنم
  مشکل چیه؟
  ممنون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   مجدد بازیابی رمز رو بزنید تا به ایمیلتون بیاد. عوض کنید ببینید مشکل حل میشه

 25. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام روز بخیر
  من مشکلم اینه که میخوام قالب جدیدی که خریدم رو بر روی بکاپم تست کنم و قالب دی کالا رو غیرفعال کنم

  ولی وقتی بکاپم رو روی زمپ میریزم به خاطر کدشدن و لایسنس قالب دی کالا و افزونه شگفت انگیز سایت رو روی لوکال هاست بالا نمیاره، البته مشکل قالب دی کالا رو حل کردم ولی حالا به خاطر کدشدن افزونه شگفت انگیز اجازه دسترسی نمیده من چند روزه درگیرم

  من نرم افزارهای مربوط رم نصب کردم از جمله ionencoder loader و .. و مراحل رو مو به مو درست رفتم حتی فولدر افزونه رم rename و پاک هم کردم ولی مشکل پابرجاس
  امکان داره لطف کنین راهنماییم بفرمایین
  چند روزه درگیرم

 26. واقعا ممنون. موفق و پایدار باشید

 27. سلام خانم کوهستانی
  من هرچی گشتم نمیدونستم کجا باید سوالم رو بپرسم
  من یک سایت دارم و میخوام براش گالری ایجاد کنم، نحوه ساخت گالری رو مشکل ندارم و کاملا مسلط هستم
  ولی یک مشکل اسای و فاجعه بار برای من پیش اومده
  این یکی از پست های سایت من هست
  http://projehs.ir/792/%d8%af%d8%a7%d8%af%d9%87-%da%a9%d8%a7%d9%88%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%a8%d8%a7%d9%86%da%a9%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d9%84%da%a9%d8%aa%d8%b1%d9%88%d9%86%db%8c%da%a9%db%8c

  تا اینجای کار هیچ مشکلی نیست
  مشکل وقتی به وجود میاد که متوجه شدم سایتم یکسری صفحه اضافه درست میکنه برای هر عکس که من بعنوان گالری درست کردم
  مانند این
  http://projehs.ir/10007-1
  http://projehs.ir/10007-2
  http://projehs.ir/10007-3

  لطفا راهنمایی کنید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   مطمئن هستید که گالری رو به درستی ایجاد کردید؟ نباید چنین اتفاقی بیفته! بارگذاری تصویر اصلا ربطی به بخش برگه و نوشته نداره.
   از چه افزونه ای استفاده می کنید؟

 28. سلام خانم کوهستانی، ببخشید من موقع نصب بسته قالب وردپرس روی زمپ همه مراحل رو انجام بدم ولی اخر که میخوام localhost/poshe nasb رو روی مرورگر بزنم که اجرا بشه با خطای زیر مواجه میشم لطفا میشه راهنمایی کنین
  Fatal error: Cannot unset $this in C:\xampp\htdocs\kivi\wp-content\plugins\upme\modules\social\lib\linkedin\linkedin_3.2.0.class.php on line 175

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بسته نصبی قالبتون به همراه وردپرس هستش؟ بسته نصب آسان؟
   اگه اینطوره مراحل نصب متفاوت میشه.

  • بله بسته نصب به همراه ورد پرس هستش,امکانش هس راهنمایی بفرمایید ممنون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   باید فقط اینستالر رو روی هاست بارگذاری کنید + فایل زیپ شده کامل قالب.

 29. سلام.
  وقت تون بخیر
  من مراحل میرم برایم این خطا نمایش میده؟
  Fatal error: require() [function.require]: Failed opening required ‘C:wampwwwwordpress/wp-includes/load.php’ (include_path=’.;C:phppear’) in C:wampwwwwordpresswp-settings.php on line 19

 30. سلام، من هر چقدر می خوام گزینه های Apache و mysql رو فعال کنم آپاچی قرمز میمونه ولی مای اس کیو ال سبز میشه چن روز کلافه شدم از بس امتحان کردم نمیدونم مشکل از کجاست لطفا کمک کنید.

 31. سلام میشه لطفا بگید چطور وارد MySql بشم بجای MariaDB

 32. بسیار خوب و راه گشا بود
  ممنون

 33. سلام
  دمتون گرم از آموزش عالیتون. عالی بود
  میشه نصب قالبهای که مثل صحیفه واسمون سخته رو آموزش بدید؟

 34. سلام من در هاست دیتابیس ایجاد می کنم و اطلاعات رو هم درست وارد می کنم اما ادرس سایت رو که وارد می کنم چیزی از وردپرس نمیاد علت چیه؟

 35. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من تمامی مراجل را به ترتیب طی کردم منتهی در آخر با این مشکل مواجه شدم
  خواهشا راهنمایی کنید خیلی واجبه برام
  http://s8.picofile.com/file/8318795526/Screenshot_95_.png

 36. سلام خسته نباشید
  وقتی میخوام پوشه وردپرس رو داخل xamp بریزم برروی گزینهvp_confing _sample_php
  نام آن راvp_config.phتغییردادم ویرایشگری به نامnotpad ندارد.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   روی فایل مورد نظر کلیک راست کنید و داخل ویرایشگر نوت پد باز کنید.

 37. سلام
  من قبلا از طریق لوکال هاست وردپرس رو اجرا کرده و قالبی رو روش نصب کردم. اما حالا نمی دونم چه طور می تونم به بخش تنظیمات برم و وارد پنل وردپرسم توی لوکال هاست بشم
  متشکر میشه اگر کمک کنید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   یعنی نظام کاربردی و رمز رو فراموش کردید?

  • فقط سوال سختارو جواب میدین؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   سوالاتی که خارج از توضیحات محتوا هست پاسخ داده میشه. سوالتون رو بفرمایید

 38. سلام یعنی نمیشه یه سایت واقعی از طریق زمپ راه انداخت و بشه همه استفاده کنن ؟ فقط برای شبیه سازیه ؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خیر نمیشه. چون روی کامپیوتر شما فقط قابل مشاهده هستش.

 39. سپاس ار راهنمایی هاتون فایروالم خاموش کردم همه چی حل شد
  ولی یه ارور موقع نصب توجه منو به خودش جلب کرده ولی هیچ مشکلی پیش نیاورده کنجکاوم بدونم چیه :
  http://s8.picofile.com/file/8315320976/1.png

 40. سلام من در زمان نصب xampp و حتی زمان هر بار اجرا کردن ان ارور xampp access denied میاره که فک کنم میگه دسترسی ناممکن و در زمان فعال کردن Apache هم ارور میاره
  لطفا راهنمایی کنید

 41. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من وردپرس رو با زمپ روی لوکال هاست بالا آوردم ولی تو سیستم های دیگه که منو میبینن سایت من رو ناقص و بهم ریخته میبینن مشکل کجاس ؟

 42. ممنون از راهنمایت خیلی مفید بود .

 43. سلام
  هر کاری کردم فقط ارور 404 میده
  اصلا بالا نمیاد

 44. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید
  من مک دارم و زمان نصب تم از من درخواست اطلاعات ftp میکنه و هرکار کردم درست نشد
  لطفاْ راهنمایی کنید.
  ممنون

 45. سلام و تشکر
  من همه مراحل رو خوب پیش رفتم ولی در اخر مرحله نصب ورد پرس در لوکال هاست این خطا رو داد میشه لطفا راهنمایی کنید مشکل چیه
  خطای مربوطه:
  (با عرض پوزش، جهت شروع کار به پرونده‌ی wp-config-sample.php نیاز است. لطفاً دوباره این پرونده را بارگذاری کنید)

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بررسی کنید که این فایل رو اشتباها حذف نکرده باشید یا تغییر نام نداده باشید.

 46. سلام خسته نباشید اقا من تمام مرحل رو میرم از اموزشتون..اما ارور میده بعد اینکه نام پایگا داده رو وارد میکنم نکست میرنم ارور میده…ک تلاش دوباره کنی…

 47. 5 سال عضو همیار وردپرس

  چرا با لوکال هاست نمیشه مثل هاست سی پنل یا دایرکت ادمین کار کرد تو لوکال هاست موقع نصب قالب و خیلی چیزای دییگه ارور میده :/

 48. سلام من وقتی با ومپ ورد پرس رو نصب میکنم تو قسمت پیشخوان وقتی نمایش سایت را میزنم نشون میده
  ولی با زمپ نشون نمیده اگه میشه راهنمایی کنید . ممنون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   یعنی وردپرس روی زمپ نصب میکنید اما نمیتونید سایتو ببینید؟
   تمامی اتصالات برقرار میشه ؟

 49. سلام ، من وقتی sample رو از اسم فایل داخل محتوای ورد پرس برمیدارم ارور میده
  و وقتی که دوباره اسم sample رو اضافه میکنم جواب میده
  اصلا دلیل حذف سشئحمث چی هست؟
  ممنون

 50. سلام من ورد پرس رابرروی localhost نصب کردم الان میش بگین بایدچکارکنم

 51. سلام
  درقسمت کنترل xampp اپاچی فعال نمی شد با کمک سایت های دیگر متوجه شدم که باید در فایل conf فایل httpd را بازم کنم و یک سری عدد بود که من اون ها رو به عدد 81 تغیر دادم که یکی از اون ها لوکال هاست بود و عدد جلوی اون را به 81 تغیر دادم و از اون به بعد برای وارد کردن لوکال هاست باید این عبارت رو می نویشتم localhost:81// حال طبق این اموزش در سایتون کار های لازم را برای انجام دادم وقتی می خوام اسم دیتابیسم رو انبخاب کنم وقتی این لوکال هاست رو وارد می کنم وارد نمی شودو این ارور رو میده Error establishing a database connection

 52. عالی بود واقعا کیف کردم
  آموزشتون بینظیره

 53. سلام
  من یه localhost ساختم و یه پست هم داخلش نوشتم. ولی امروز میخام وارد بشم بازش نمیکنه.
  این آدرس رو میزنم http://localhost/wp-admin/options-general.php
  راهنمایی می فرمایید.

 54. سلام من دقیقا همین کار رو کردم ولی بازم نمی دونم مشکل چیه که بازم صفحه ووردپرسم باز نمیشه.
  ماهنوز توی نصبش مونیدم امان از ادامه راه!!!

 55. درود بر همگی
  دوستان من میخوام وررد پرس رو شروع کنم. ونمیدونم از کجا شروع بکنم لطفا راهنماییم کنید. یا جایی هست که بتونم بیام و حضوری صحبت کنم و بعنوان کار اموز اونجا مشغول بشم؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   برای شروع میتوانید از اموشهای وردپرس در سایت استفاده کنید

 56. سلام
  یک سوال فوری
  محتویات wwwroot یک سایت وردپرس کامل رو دانلود و در فولدر htdocs ریختم اما همون تمی که خریداری کردم رو بدون هیچ محتوایی نشون میده در حالی که سایت اصلی کلی محتوا داره و من دقیقا همونارو کپی کردم، ممنون اگر راهنمایی کنید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این روش درست نیست! چون جداول پایگاه داده منتقل نمیشن که.
   شما باید از روش بک آپ و بازگردانی استفاده کنید. با این کار تنها قالب خام منتقل میشه. اونم با یک سری مشکلات

 57. درود بر شما
  فوق العاده بود
  یک دنیا تشکر و سپاس

 58. سلام
  من این برنامه را روی سرور مجازی ویندوز نصب کردم. آیا درست است که میگویند امنیت پایینی دارد؟ و اینکه اگر مثبت است راهکاری برای بالا بردن امنیت آن وجود دارد ؟
  با تشکر

 59. سلام. همه مراحل رو طبق دستورالعمل انجام دادم ولی اصلا لوکال هاست داخل مرورگرم باز نمیشه. هیچ پیغامی هم نمیده. فقط یه صفحه سفید. چکار باید بکنم؟

 60. با سلام خدمت همه
  من همه مراحل رو اجرا کردم و روی لوکال هاست تقریبا به خوبی اجرا میشه اما زمانی که از بیرون از سازمان آدرس سایت رو میزنم پیغام “Youdo not have permission to view this directory or page. ” میده. مشکل از کجاست ؟؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   باید فولدر مربوط به دیتا بیستون رو فول پرمیژن کنید

مطالب زیر را حتما بخوانید