نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp + آموزش ویدیویی

نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp
نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp

امروزه با گسترش استفاده مردم از اینترنت ، طراحی سایتهای اینترنتی هم به طور چشمگیری افزایش یافته است که یکی از کاربردی ترین ابزارها برای طراحی سایت ، سیستم مدیریت محتوای وردپرس است. با استفاده از وردپرس کاربران میتوانند به راحتی یک سایت جذاب و کاربرپسند راه اندازی کنند یکی از مزایای ویژه وردپرس امکان طراحی اولیه سایت روی سیستم کاربر یا همان لوکال هاست است که به کاربران اجازه میدهد ابتدا سایت خود را روی لوکال هاست ایجاد و تست کنند و بعد از اتمام مراحل طراحی و رفع همه خطاها و مشکلات احتمالی سایت ، آن را به هاست و دامنه اصلی سایت منتقل کنند که ما در این محتوا در ادامه مجموعه محتواهای آموزش وردپرس سایت همیار وردپرس در مورد نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp با شما عزیزان صحبت خواهیم کرد.

در ادامه محتوای نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp در مورد هر یک از بخشهای زیر به صورت جداگانه صحبت خواهیم کرد.

 • نرم افزار XAMPP چیست؟
 • مزایای نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp و استفاده از آن
 • مراحل نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp

نرم افزار XAMPP چیست؟

برای ایجاد و راه اندازی یک سایت وردپرسی روی سیستم لوکال کاربر ، نیاز به سه ابزار زبان برنامه نویسی php ، پایگاه داده mysql و وب سرور Appache است که باید هر سه این موارد روی سیستم کاربر نصب شود تا کاربر بتواند از سیستم خود به عنوان یک سرور مجازی برای راه اندازی سایت  با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده کند.

نصب جداگانه هر یک از این ابزارها و راه اندازی آنها قطعا برای کاربران مبتدی کار دشوار و پیچیده ای است ولی با استفاده از برنامه XAMPP دیگری نیازی به این کار نیست.

برنامه XAMPP در واقع یک نرم افزار است که هر سه این ابزارها را در خود دارد و کاربر با استفاده از آن به راحتی میتواند از سیستم خود به عنوان یک سرور مجازی استفاده کند و به راحتی روی لوکال هاست با استفاده از وردپرس ، سایت خود را راه اندازی کند و  سپس آن را به هاست اصلی منتقل کند.

نرم افزار XAMPP چیست؟

مزایای نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp و استفاده از آن

شاید برای شما این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که اصلا چه نیازی به نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp داریم که برای پاسخ به این سوال باید در مورد مزایای استفاده از لوکال هاست در وردپرس بیشتر بدانید.

از جمله مهمترین مزایای نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp  و استفاده از آن توسط کاربران میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 • وقتی شما یک تازه کار در حوزه وردپرس باشید با استفاده از نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp و بدون نیاز به خرید هاست و دامنه ، به راحتی میتوانید روی سیستم خودتان یا همان لوکال هاست ، بخشهای مختلف وردپرس را بررسی و تست کنید و با آزمون و خطا مهارت خود در حوزه وردپرس را افزایش دهید.
 • با استفاده از نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp میتوانید به راحتی سایت خود را روی لوکال هاست یا همان سیستم محلی خودتان راه اندازی کنید و بعد از تکمیل و رفع تمام ایرادات و نواقص آن ، سایت خود را به هاست اصلی سایت خود منتقل کنید.
 • با طراحی سایت خود روی لوکال هاست در واقع یک نسخه بک آپ از سایت روی سیستم خود خواهید داشت که میتوانید در صورت نیاز از آن استفاده کنید مثلا در مواقعی که سایت دچار مشکلی شد و حل کردن آن باگ برای شما مقدور نبود میتوانید از این نسخه پشتیبان استفاده کنید یا در مواردی که میخواهید یک پلاگین یا هر چیز دیگری را به سایت خود اضافه کنید میتوانید ابتدا آن تغییر را روی سایت خود در لوکال هاست اجرا کنید و بعد از اطمینان از عملکرد مناسب آن ، ویژگی مورد نظر را روی سایت اصلی خود در هاست هم اعمال کنید.

مراحل نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp

در این بخش مراحل نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp  را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد که برای این کار باید مراحل زیر را گام به گام اجرا کنید.

 1. نصب برنامه xampp روی
 2. نصب و راه اندازی وردپرس روی سیستم لوکال xampp

گام اول : نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

در اولین مرحله برای نصب برنامه xampp روی سیستم خود باید آخرین نسخه این نرم افزار را از سایت اصلی آن به نشانی www.apachefriends.com دانلود کنید.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

پس از دانلود برنامه xampp باید فرآیند نصب آن را شروع کنید برای این منظور روی دکمه install کلیک کنید تا مراحل نصب این برنامه آغاز شود.

در اولین گام از فرآیند نصب xampp با صفحه ای مشابه تصویر زیر روبه رو خواهید شد که باید روی دکمه next کلیک کنید.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

در گام بعدی نصب برنامهXAMPP هم ، محل نصب این نرم افزار و بخشهای مورد نظر برای نصب را باید انتخاب کنید که در این مرحله همان تنظیمات پیشفرض نصب را بدون تغییر دنبال کنید و با زدن دکمه next ، فرآیند نصب را به اتمام برسانید تا با تصویری مطابق شکل زیر روبه رو شوید.

بعد از اتمام مراحل نصب در شکل زیر روی دکمه finish کلیک کنید تا فرآیند نصب کامل شود.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

بعد از نصب برنامه xampp روی سیستم خود ، باید این برنامه را اجرا کنید و در صفحه ای که مطابق شکل زیر خواهد بود دو بخش Appache و Mysql را با زدن دکمه start راه اندازی کنید.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

بعد از کلیک روی دکمه start ، دو بخش Appache و Mysql باید راه اندازی شود ولی اگر فایروال سیستم شما روشن باشد احتمالا از شما برای اجازه دسترسی برنامه xampp مطابق شکل زیر سوال خواهد کرد که با کلیک روی دکمه Allow Access ، این اجازه را به این نرم افزار دهید تا بتواند دو بخش Appache و Mysql را راه اندازی کند.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

پس از راه اندازی دو بخش Appache و Mysql ، در پنجره برنامه xampp این دو بخش مطابق شکل زیر به رنگ سبز در خواهند آمد.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

بعد از راه اندازی دو بخش Appache و Mysql برنامه xampp ، اگر در مرورگر خود عبارت localhost را وارد کنید با صفحه ای مطابق شکل زیر رو به رو خواهید شد که صفحه مربوط به برنامه xampp است.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

گام دوم : نصب و راه اندازی وردپرس روی سیستم لوکال xampp

برای نصب وردپرس روی سیستم لوکال   xampp باید مراحل زیر را گام به گام دنبال کنید.

مرحله اول : دانلود فایل وردپرس

برای نصب وردپرس روی سیستم لوکال xampp در اولین گام باید آخرین نسخه وردپرس را مطابق شکل زیر از سایت wordpress.org دانلود کنید.

دانلود فایل وردپرس

فایلی که از سایت اصلی وردپرس دانلود میکنید به صورت فرمت فشرده یا زیپ است که در بعد از دانلود باید آن را از حالت فشرده خارج کنید.

گام دوم : انتقال فایل وردپرس به xampp

در گام بعدی باید فایل وردپرس را به داخل پوشه مناسب در برنامه xampp که پوشه htdocs است منتقل کنید.

در سیستم عامل ویندوز باید این فایل را در مسیر C:/Program Files/XAMPP/htdocs و یا C:/Xampp/htdocs منتقل کنید.

در سیستم عامل مک هم باید این فایل را در داخل پوشه Applications/XAMPP/htdocs کپی کنید.

بعد از انتقال فایل وردپرس به پوشه htdocs در داخل برنامه xampp ، بهتر است نام پوشه آن را به نام سایتی که میخواهید طراحی کنید تغییر دهید به عنوان مثال اگر میخواهید سایتی برای همیاروردپرس طراحی کنید میتوانید نام این پوشه را به hamyarwp تغییر دهید.

ما در این محتوا همانطور که در شکل زیر میبینید نام پوشه را بدون تغییر ، همان wordpress قرار میدهیم.

انتقال فایل وردپرس به xampp

مرحله سوم : راه اندازی وردپرس در مرورگر

در این مرحله باید نام پوشه وردپرس که در داخل فایل htdocs برنامه xampp کپی کرده اید را به همراه کلمه localhost در مرورگر خود وارد کنید به عنوان مثال اگر نام پوشه را website1 قرار داده اید باید آدرس زیر را در مرورگر خود وارد کنید.

https://localhost/website1/

بعد از وارد کردن نام پوشه در داخل مرورگر وارد تنظیمات راه اندازی وردپرس میشوید.

در اولین مرحله با صفحه ای مطابق شکل زیر مواجه خواهید شد که باید زبان سایت خود را انتخاب کنید اگر میخواهید یک سایت فارسی راه اندازی کنید زبان سایت را فارسی انتخاب کنید تا هم زبان سایت فارسی شود و هم سایت به صورت راستچین تنظیم شود.

بعد از انتخاب زبان فارسی روی دکمه ادامه یا همان continue کلیک کنید تا وارد مرحله بعدی شوید.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

در گام بعدی با صفحه ای مشابه تصویر زیر روبه رو خواهید شد که به شما میگوید برای راه اندازی وردپرس باید نام پایگاه داده ، نام کاربری ، رمز عبور و اطلاعات مربوط به هاست نیاز است پس باید این موارد را ایجاد کنید که در ادامه نحوه ایجاد پایگاه داده را بیان خواهیم کرد.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

در این مرحله باید یک پایگاه داده برای سایت خود ایجاد کنید برای این منظور میتوانید آدرس https://localhost/phpmyadmin/ را در مرورگر خود وارد کنید و یا در پنجره xampp مطابق شکل زیر روی دکمه Admin بخش Mysql کلیک کنید تا به بخش phpmyadmin برنامه xampp که مربوط به پایگاه داده های سایت لوکال است منتقل شوید.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

در بخش phpmyadmin برنامه xampp در تب مربوط به پایگاه داده یا همان database مطابق شکل زیر روی دکمه new کلیک کنید تا به بخش ایجاد یک پایگاه داده جدید وارد شوید.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

اگر میخواهید یک سایت فارسی راه اندازی کنید باید فرمت پایگاه داده آن هم با زبان فارسی سازگار باشد پس در صفحه ایجاد پایگاه داده جدید حالت پایگه داده را utf8_persian_ci انتخاب کنید و بعد از انتخاب نام پایگاه داده ، مطابق شکل زیر روی دکمه create کلیک کنید تا پایگاه داده شما ایجاد شود.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

بعد از ایجاد پایگاه داده به برگه مرورگر خود که آدرس localhost/website1/   را وارد کرده اید بروید و روی دکمه “بزن بریم!” یا همان “Lets go!” کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

در مرحله بعدی همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید اطلاعات مربوط به پایگاه داده ای که برای سایت خود ایجاد کردید مورد نیاز است.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

نام پایگاه داده را برابر نامی که برای پایگاه داده خود در مرحله قبلی انتخاب کردید قرار دهید.

 نام کاربری را هم مطابق شکل زیر برابر root قرار دهید و رمز عبور را خالی بگذارید و دو فیلد بعدی یعنی میزبان پایگاه داده و پیشوند جدول را تغییری ندهید و روی دکمه فرستادن یا همان submit کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

بعد از کلیک روی دکمه ارسال یا همان submit اطلاعات مربوط به پایگاه داده شما در داخل فایل wp-config.php ایجاد و ذخیره میشود که این فایل در بین فایلهای مربوط به وردپرس در داخل پوشه htdods برنامه xampp قرار دارد.

بعد از وارد کردن اطلاعات مربوط به پایگاه داده و کلیک روی دکمه ارسال ، وارد مرحله بعدی میشوید که در آن در صفحه ای مطابق شکل زیر اطلاعات کلی مربوط به سایت از شما خواسته میشود.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

در بخش عنوان سایت یا همان site title ، عنوان دلخواه خود را برای سایت خود انتخاب کنید.

در بخش نام کاربری یا همان user name ، نام کاربری خود و در بخش رمز عبور یا همان password هم رمز عبور مورد نظر خود برای ورود به پنل مدیریت وردپرس سایت روی لوکال تعیین کنید.

در بخش ایمیل یا همان email هم ایمیل خود را وارد کنید.

اگر تیک مربوط به چک باکس پایین این صفحه را بزنید موتورهای جستجو مثل گوگل صفحات سایت شما را ایندکس نمیکنند و در واقع سایت شما در صفحه نتایج موتورهای جستجو یا در اصطلاح تخصصی همان SERP نمایش داده نمیشود که ما توصیه میکنیم تیک این بخش را نزنید تا سایت شما در هنگام آپلود روی هاست در صفحه نتایج موتورهای جستجو هم ظاهر شود و در واقع بتوانید از طریق موتورهای جستجو هم برای سایت خود ترافیک باکیفیت جذب کنید.

بعد از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز در این صفحه روی دکمه راه اندازی وردپرس یا همان Install WordPress کلیک کنید تا وردپرس روی سیستم لوکال شما با موفقیت نصب شود.

برای ورود به داشبورد وردپرس روی لوکال سیستم خود میتوانید در مرورگر خود نام فایلی که در داخل پوشه htdocs برنامه xampp قرار دادید  در مرورگر خود وارد کنید تا به صفحه لاگین یا همان صفحه ورود به پنل مدیریت وردپرس هدایت شوید  به عنوان مثال اگر نام فایل را hamyarwp قرار داده اید باید آدرس زیر را در مرورگر خود وارد کنید.

Localhost/ hamyarwp/wp-admin

که با وارد کردن این آدرس در مرورگر خود به صفحه لاگین داشبورد وردپرس مطابق شکل زیر منتقل خواهید شد.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

که برای ورود به پنل مدیریت وردپرس باید نام کاربری و رمز عبوری که در مراحل راه اندازی وردپرس روی لوکال تعیین کردید را وارد کنید و وارد داشبورد وردپرس سایت خود روی لوکال شوید.

با اجرای گام به گام مراحلی که در این بخش گفتیم به راحتی میتوانید اقدام به نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp کنید.

نتیجه گیری

در این محتوا در ادامه مجموعه محتواهای آموزش وردپرس سایت همیاروردپرس ، ضمن معرفی برنامه بسیار کاربردی  xampp و مزایای استفاده از آن ، نحوه نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp را به شما عزیزان آموزش دادیم.

آموزش ویدیویی نصب وردپرس روی Xampp

خرید محصولات حرفه ای وردپرس
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

443,675 نفر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. با سلام
  من وقتی میخوام localhost رو بزنم میره تو سایت xamppجیکار باید بکنم

 2. سلام و عرض ادب.استاد قبل از نصب wamp server چه نرم افزار های دیگه ای باید نصب کنیم؟(پیش نیاز)
  ممنون میشم اگه مفصل توضیح بدید و برنامه هاروهم به صورت کامل نام ببرید.
  با تشکر فراوان

 3. من ورد پرسم روی لوکال هاست بالا نمیاد چیکار کنم.

 4. من ورد پرسم روی لوکال هاست بالا نمیاد چیکار کنم

 5. سلام
  وقتتون بخیر
  من ورد پرس فارسی رو روی لوکال هاست ایجاد کردم، ولی وقتی بعد از چند روز می خوام وارد پیشخوان بشم مرورگر پیغام This site can’t be reached میده…
  باید چیکار کنم و از چه آدرسی وارد پنل مدیریت بشم؟
  با تشکر

 6. سلام من توی ومپ ورد پرس نصب کردم  در   /localhost/phpmyadmin/ مشکل زیر رو با روشهای گفته شده برطرف کردم اما توی localohost/wordpress مشکل زیر همچنان هست

  Forbidden

  You don’t have permission to access /wordpress/ on this server.

 7. خیلی عالی بود ۳ ساعته تو نت دارم میچرخم با زبان گویا و اسان توضیح داده باشه خیلییی خوب بودمرسی

 8. با سلام
  من ورد پرس را بر روی locallhost نصب کرده ام فقط در قسمت آخر که می خواهم به ورد پرس log in بشم پس از وارد کردن یوزر و پسورد پیغام میده که پسورد اشتباهه نمیدونم چکار کنم.

 9. سلام.
  من با اجرای وردپریس روی لوکال در ومپ سرور مشکل دارم و اونم اینکه وقتی تو پیشخوان میخوام از یه قسمت به یه قسمت دیگه برم لودینگ بیش از 15 ثانیه طول میکشه .
  البته من ویندوز رو هم عوض کردم و سایر برنامه های جانبیشم کامل نصب کردم .
  با اینترنت و بدون اینترنت امتحان کردم جوابی نگرفتم.
  ورژنهای مختلف ومپ رو هم امتحان کردم .
  کلا اینترنت رو زیرو رو کردم ولی راه حلی پیدا نمیکنم

 10. سلام من تمام کارها را انجام دادم اما این خطارو به من میده
  با عرض پوزش، جهت شروع کار به پرونده‌ی wp-config-sample.php نیاز است. لطفاً دوباره این پرونده را بارگذاری نمایید.

  قبلا چندین دیتا بیس و ورد پرس باز کردم اما این اولین بار این خطارو میده

 11. سلام من تمام مراحل را به درستی انجام دادم اما وقتی مرورگر را میزنم وارد همان صفحه اولیه میشود و وردپرس نمایش داده نمی شود چه کاری باید انجام دهم؟

 12. من وردپرسم را روی لوکال هاست بالا آوردم ولی هنگام ورود به داشبرد به آدرس زیر با متن “متاسفانه شما اجازه‌ی بازدید از این صفحه را ندارید.” مواجه میشوم
  Localhost/wp-admin

 13. سلام
  بعد از راه اندازی پیام خطا به شکل زیر ظاهر می شود و راه اندازی کامل انجام نمی شود.

  Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in C:\xampp\htdocs\wp-

 14. سلام راهی هست که روی لوکال هاست 2 یا چند سایت وردپرسی بالا آورد ؟

  • سلام
   من هم همین سوال رو دارم؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   کافیست برای هر وردپرس یک پوشه(با نام‌های مختلف)در پوشه htdocs ایجاد کرده و در هرکدام یک وردپرس نصب کنید.

 15. با سلام من برای نصب در لوکال هاست تمام مراحل جلسه 4 را به درستی انجام میدم ولی در انتها که صفحه خوش امد وردپرس میاد(عکس اخر در جلسه 4) و اطلاعات میخواد رو که پر می کنم بعد از زدن دکمه پس از چند ثانیه یک ارور میده که سرور در 30 ثانیه پاسخ نداده و بعدشم دیگه نمیتونم وارد ورد پرس بشم و صفحه ورود به پنل که میاد وقتی یوزر پسورد بهش میدم خطا میده و میگه چنین کاربری ثبت نام نکرده. ا
  مشکل کار کجاست؟ ممنون میشم پاسخ بدید.

 16. سلام
  پورت رو تغییر دادم ولی علامت ضربدر کنار موارد apache و mysql دیده میشود
  اگر امکان دارد راهنمایی کنید
  ممنون

 17. منظورتون کدوم آدرس هست تو این جمله :
  تظیمات را ذخیره کرده و سپس (آدرس) را بار دیگر در مرورگر وارد کنید.
  من هرچی مینویسم خطای 404 میده

 18. سلام
  تمام مراحل رو دقیق اجرا میکنم ولی وقتی تمام میشه نمایش سایتو که میزنم قالبه به هم ریخته س
  قالب های زیادی هم تست کردم ولی باز همونجوری به هم ریخته س.
  خواهشن کمکم کنید خیلی مهمه، ممنون

 19. با سلام و خسته نباشید خدمت شما من یک ورد پرس روی لوکال هاست دارم که با برنامه wamp server . هیچ مشکلی نداشت تا امروز کهhistory مرور گر گوگل کروم را پاک کردم و بعد از اون برنامه دیگه بالا نیومد .(مرور گر پیشفرض wamp نیز همین بود) بعد با خطای this site can’t reached مواجه شدم .چند بار هم wamp رو حذف کردم همچنین گوگل کروم و دوباره نصب کردم ولی فایده ای نداشت .لطفا اگه راهی است راهنماییم کنیین . با تشکر

 20. سلام ،خسته نباشید
  من طبق مراحل پیش رفتم همه چیز درسته اما وقتی در پیشخوان نمایش سایت رو می زنم این لینک رو باز می کنه (http://localhost/dashboard/)
  و من نمی تونم سایتم رو ببینم ،چجور این مشکل رو رفع کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 21. سلام
  دوستان من تمام کارهایی که گفتید رو انجام دادم اما توی نمایش سایت مشکل دارم.
  روی نمایش سایت توی وردپرس که کلیک میکنم به جای نمایش قالب میره تو صفحه ی http://localhost/dashboard/
  توی تنظیمات هم ادرس سایت خورده http://localhost ولی این ادرس هم که میزنم باز میره توی داشبورد و صفحه زیر که لینک عکسشو گذاشتم نمایش داده میشه.
  لطفا راهنماییم کنید
  مچکر
  http://uupload.ir/files/e3si_untitled_1.png

 22. سلام من هر چی قالب رو وردپرس لوکال هاستم نصب میکنم و وقتی قالب رو درون ریزی میکنم قالب به هم ریخته است هیچ عکسی از قالب سایت درون ریزی نمیشه و فقط قالب بالا میاد که اونم شکل درستی نداره. نسخه وردپرس 4.5.3

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   در درون‌ریزی این مورد که عکس‌ها به درستی درون‌ریزی نشوند مشکل متداولی است مخصوصا در لوکال هاست. درون‌ریزی فقط وارد کردن محتوای دمو به سایت شما است و به همین دلیل شما می‌توانید نوشته‌ها و محتوا را خودتان ایجاد کنید.

 23. 6 سال عضو همیار وردپرس

  این کار باعٍ جلوگیری از هزینه های گزاف شده و همچنین روشی عالی برای طراحی است. صرفه جویی در زمان و هزینه. ممنون ازتون 🙂

 24. با سلام ،
  من از xampp استفاده میکنم و وردپرس رو روی لوکال هاستم نصب کردم.
  ولی متاسفانه بعضی از قالب هارو وقتی نصب میکنم ارور میده و قالب رو نشون نمیده.
  مثلا برای قالب enfold این ارور رو میده :
  Fatal error: Uncaught Error: Function name must be a string in C:\xampp\htdocs\wordpress\wp-content\themes\enfold\framework\php\class-style-generator.php:123 Stack trace: #0 C:\xampp\htdocs\wordpress\wp-includes\plugin.php(525): avia_style_generator->create_styles(”) #1 C:\xampp\htdocs\wordpress\wp-includes\general-template.php(2528): do_action(‘wp_head’) #2 C:\xampp\htdocs\wordpress\wp-content\themes\enfold\header.php(47): wp_head() #3 C:\xampp\htdocs\wordpress\wp-includes\template.php(572): require_once(‘C:\\xampp\\htdocs…’) #4 C:\xampp\htdocs\wordpress\wp-includes\template.php(531): load_template(‘C:\\xampp\\htdocs…’, true) #5 C:\xampp\htdocs\wordpress\wp-includes\general-template.php(45): locate_template(Array, true) #6 C:\xampp\htdocs\wordpress\wp-content\themes\enfold\index.php(9): get_header() #7 C:\xampp\htdocs\wordpress\wp-includes\template-loader.php(75): include(‘C:\\xampp\\htdocs…’) #8 C:\xampp\htdocs\wordpress\wp-blog-header.php(19): require_once(‘C:\\xampp\\htdocs…’) #9 C:\xampp\htdocs\wordpress\ind in C:\xampp\htdocs\wordpress\wp-content\themes\enfold\framework\php\class-style-generator.php on line 123

  چه کنم درست شه ؟! لطفا کمک کنید.

 25. سلام.
  من وقتی وردپرس رو روی xampp نصب میکنم همه چی درست و بدون مشکل انجام میشه. ولی کافیه که یه بار کامپیوتر رو خاموش و روشن کنم یا اینکه mysql رو یه بار stop کنم. mysql دیگه استارت نمیشه. تا زمانی که برم فایل های mysql/data که برای وردپرس ام درست شده رو پاک کنم. بعد mysql استارت میشه ولی چه فایده! دیتابیس سایت پاک شده وهمه چی باید از اول انجام بشه.

 26. سلام من تمام مراحل نصب رو انجام دادم و وارد وردپرس نیز شدم اما وقتی یکی از پوسته ها رو انتخاب و اکتیو میکنم چیزی مشاهده نمیشود و حتی وقتی مشاهده سایت رو هم میزنم صفحه xampp رو باز میکنه.مشکل از کجاست؟

 27. سلام من نمایش سایتو از قسمت پیشخوان میزنم سایتمو نمایش نمیده صفحه welcome to xampp for windows رو نشون میده پیامای قبلی روهم خوندم ولی متوجه نشدم میشه واضح تر توضیح بدید؟

  • دوست عزیز منم این مشکلو داشتم و با کلی سرچ فهمیدم باید چ کنم. برو توی درایو C و بعد توی فایل xammp. اونجا یه فولدر بساز و اسمشو بذار site. بعد تمام فایل وردپرس رو توی این فولدر بریز. فقط توی همین فولدر. حالا برو تو مرورگرت بزن localhost/site
   سایتتو میتونی ببینی

  • تصحیح میکنم: وارد xammp در درایو c که شدی بعد وارد htdocs شو و اونجا فولدر site رو بساز و بقیه کارهایی که گفتم

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   دوست عزیز برنامه xammp به طور پیشفرض پس از نصب در فولدر htdocs خود فایل هایی را برای معرفی برنامه خود دارد
   شما برای اینکه وردپرس خودتون رو داخل فولدر htdocs به درستی نصب کنید دو راه دارید
   راه اول اینکه یک فولدر مجزا برای مثلا htdocs/wordress اقدام به نصب و همچنین راه اندازی از آدرس localhost/wordpress نمایید
   راه دوم اینکه کل فایل های موجود در پوشه htdocs را پاک کرده و فایل های هسته وردپرس را جایگزین و از آدرس localhost اقدام به نصب نمایید.

 28. سلام. من تمام مراحل رو با موفقیت انجام دادم ولی توی دیدن سایتم مشکل دارم. روی گزینه مشاهده سایت در پیشخوان که میزنم http://localhost/dashboard/ میاد. این سوال رو دیدم که خیلی از کاربران پرسیدن ولی واضح توضیح ندادید. لطفا کامل و به زبان ساده راهنمایی کنید. با تشکر

  • سلام مجدد. جواب این سوالم رو تونستم از جای دیگه پیدا کنم. ولی حالا نه سایت بالا میاد نه پنل مدیریتی و حتی localhost باز نمیشه. اینو چکارش کنم؟ ویندوز 7 استفاده میکنم

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   دوست عزیز برنامه xammp به طور پیشفرض پس از نصب در فولدر htdocs خود فایل هایی را برای معرفی برنامه خود دارد
   شما برای اینکه وردپرس خودتون رو داخل فولدر htdocs به درستی نصب کنید دو راه دارید
   راه اول اینکه یک فولدر مجزا برای مثلا htdocs/wordress اقدام به نصب و همچنین راه اندازی از آدرس localhost/wordpress نمایید
   راه دوم اینکه کل فایل های موجود در پوشه htdocs را پاک کرده و فایل های هسته وردپرس را جایگزین و از آدرس localhost اقدام به نصب نمایید.
   اگر مراحل بالا را به درستی انجام دهید حتما مشکل شما برطرف میشود

 29. سلام خسته نباشید من xampp نصب کردم و Apache , Mysql هم فعال کردم ولی وقتی لوکال و در مرورگر میزنم
  Not Found این خطارو میده چیکار باید کنم؟

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   پیغام not found یا همون صفحه مورد نظر پیدا نشد (404) نشونه خوبی هست که apache شما در حال کار کردن هست…
   در محیط explorer ویندوز خود به مسیر C:xampphtdocs رفته و فایل های وردپرس را در آنجا قرار دهید،
   نکته: اگر در مسیر C:xampp فولدری به نام htdocs وجود نداشت آنرا بسازید حتما مشکل شما برطرف میشود

 30. سلام من همه این مراحل رو انجام میدم و وردپزس هم نصب میشه و واردش میشم و می تونم روش به خوبی کار کنم ولی بعد چند روز که می خوام واردش بشم میگه مرورگرم بازش نمی کنه در حالی که روزای اول باز میشه ،میشه راهنماییم کنید

 31. با سلام
  من نمیتونم ب لوکال هاست متصل بشمو و پیغام HTTP Error 404.0 – Not Found میده.لطفا راهنمایی کنید

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   manam in moshkelo dashtm vali dorost tebghe amozesh pish raftam bedone taghire name doros shod
   omid varm braye shomam doros she :]

  • من هم همین مشکل را دارم .
   این ارور را نشون میده :Apache/2.4.17 (Win32) OpenSSL/1.0.2d PHP/5.6.23
   با ومپ تست کردم نشد .
   لطفا راهنمایی بفرمایید

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   پیغام not found یا همون صفحه مورد نظر پیدا نشد (404) نشونه خوبی هست که apache شما در حال کار کردن هست…
   در محیط explorer ویندوز خود به مسیر C:xampphtdocs رفته و فایل های وردپرس را در آنجا قرار دهید،
   نکته: اگر در مسیر C:xampp فولدری به نام htdocs وجود نداشت آنرا بسازید و از طریق آدرس localhost عملیات نصب وردپرس خودتون رو شروع کنید.

 32. با سلام و خسته نباشید
  چطوری میشه دوتا لوکال هاست داشت، یعنی دوتا سایت تستی میخوام طراحی کنم
  آیا امکان پذیر هست همچین کاری یا نه؟؟
  با تشکر

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   درود دوست عزیز، بله این کار ممکن هست
   برای اینکار شما نیاز دارید که 2 فولدر با نام های متفاوت در پوشه htdocs خود ایجاد کنید
   برای مثال در فولدر C:xampphtdocs یک فولدر به نام site1 و فولدر دیگر به نام site2 درست کرده
   و در هر دو فولدر وردپرس ای مجزا نصب کنید و از طریق آدرس localhost/site1 و همچنین localhost/site2 اقدام به نصب کنید!
   موفق باشید

 33. سلام
  این برنامه فقط برای ویندوز 32 بیتی است
  من ویندوزم 64 بیت است و ویندوز 7 تا خواستم نصب کنم ارور داد
  نسخه ای برای ویندوز 64 بیت تو دسترس نیست
  راستی من این برنامه bitnami-wordpress-4.5.2-1-windows-installe رو هم دانلود کردم اما از چگونگی نصبش سر در نیاوردم

 34. سلام
  من این روشو انجام دادم و همه چیز درست بود
  الان سایتمو چطوری ببینم ؟
  کامنتای قبلی واضح نبود لطفا توضیح بیشتری بدید
  مثلا اسم سایتم varzesh هست توو بروسر چی وارد کنم؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از داخل پبشخوان مشاهده ی سایت رو بزنید مشخص میشه.

 35. سلام
  من قبلا زمپو رو نصب کردم و ی سایتی رو روی لوکال بالا اوردم . الان دوباره می خوام یک سایت دیگه روی لوکال بیارم بالا ولی یادم نمیاد که پایگاه داده ای که ساختم اسمش چی بود . چه جوری یک پایگاه داده جدید بسازم ؟(localhost که توی مرورگر میزنم سایت که قبلا ساخته بودم رو میاره ، اون قسمت myphpadmin رو نمیاره)

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   باید تمامی اطلاعات لوکال رو از درایو سی پاک کنید و دوباره بسازید

  • سلام
   من هم همین مشکل را دارم
   میشه آدرس قرارگیری لوکال در درایو سی بگین

  • شایدم مشکل این نباشه.. راستش دقیق نمیدونم وقتی آدرس لوکال هاست وارد میکنم صفحه ای که لینکشو قرار دادم باز میشه
   http://s6.uplod.ir/i/00783/w19pojfrvho4.jpg

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   کلا پوشه ای که داخل درایو سی ایجاد شده را حذف کنید و دوباره نصب کنید.

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   به روی آیکن برنامه کلیک راست کنید بعد بر روی propertise بعد open file location بعد فولدر htdocs

 36. سلام
  من زمپ رو به راحتی نصب کردم. در اجرا هم مشکلی نیست و در همان آغاز نشون میده که همه اکشن‌ها (از جمله آپاچی) در وضعیت Start هستند. ولی مرورگر من (کروم، فایرفاکس و IE) هیچ کدوم localhost رو نمیارن
  This site can’t be reached
  در ضمن من راهنمایی ارایه شده در صفحه http://hamyarwp.com/how-to-solved-apache-port-on-xampp/ رو هم دنبال کردم. در فایل httpd فولدر conf هم مقادیر عددی 80 رو عوض کردم ولی مشکل حل نشد. به نظرم مشکل در آپاچی نیست. لطفا راهنمایی بفرمایید.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اگه از ویندوز 10 استفاده می کنید. این مشکلات طبیعیه
   با زمپ سازگاری نداره تا حد زیادی
   دنبال راه حل هستیم

  • ممنون از پاسخ شما
   مشکل حل شد.

  • برای منم همین مشکل رو داره، ویندوزم هم 8.1 هستش. آیا با این ویندوز هم مشکل داره؟ و اگر مشکل داره می تونم داخل vmware ویندوز 7 نصب کنم و از اونجا کار کنم؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   ببینید دوست عزیز کلا باید پورت 80 باز باشه اگه نباشه و مشغول باشه این مشکل پیش میاد.

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   من هم مشکل مشابه رو دارم
   روی لوکال هاست در حال کار کردن هستم.
   و پورتم رو از 80 به 85 تغییر دادم. وقتی localhost رو میزنم، چیزی بالا نمیاد ولی وقتی localhost:85 رو میزنم http://localhost:85/xampp/ بالا میاد. مشکل من جاییه که میخام وارد سایت بشم یعنی وقتی http://localhost/wordpress_fa/ یا http://localhost:85/wordpress_fa/ را میزنم داشبورد یا صفحه ورود سایتم بالا نمیاد و خطای زیر رو نشون میده
   This site can’t be reached

   localhost refused to connect.
   Search Google for localhost wordpress

   دوتا نکته رو اضافه کنم:
   1-یه قالب جدید به سایت اضافه کردم. میتونه مشکل از قالب باشه؟
   2-من خودم نام پوشه wordpress رو wordpress_fa گذاشتم.

  • سلام
   من ویندوز 10 دارم و با همین روشی که اینجا آکوزش داده شده به راحتی نصب کردم

  • نیازی به دنبال مشکل بودن نیست خوب بهشون بگید از ومپ سرور استفاده کنند برای ویندوز 10

  • سلام راه حلی پیدا نکردید که توی ویندوز 10 انقدر مشکل نداشته باشه؟

 37. 6 سال عضو همیار وردپرس

  درود همه مراحل رو انجام دادم عالی
  اما چطور سایتم رو مشاهده کنم ؟ مشاهده سایت رو که میزنم صفخه زمپ میاد .!!!

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   آدرس سایتتون باید باشه localhost/folder-name
   نام پوشه ای که فایل ها رو داخلش ریختین در پوشه htdocs رو هم باید وارد کنید.

  • با سلام
   میشه بیشتر توضیح بدید؟
   منظور از folder-name همون نامی هست که برای سایت درست کردیم؟ یا htdocs؟ یا …؟
   نام پوشه رو در کدوم فایل باید وارد کنیم؟

  • نشانی http://localhost/wordpress/wp-admin/install.php را در مرورگر بارگذاری کنید

 38. سلام من تمام مراحل بالا را انجام دادم اما در نهایت صفحه خوشامدگویی باز نشد .

 39. سلام دوستان
  من نرم افزار رو نصب کردم سایت خودم رو از سرور انلاین انتقال دادم روش و همه چی درسته
  اما یه سوال داشتم؟!
  چطور میتونم میزان مصرفی منابع مصرفی سایت رو روی لوکال اندازه گیری کنم؟
  امیدوارم جای درستی سوال رو پرسیده باشم!
  ویندوز 7 سیستم عامل من هست.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   متاسفانه مانند هاست نیست و فقط میتونید داخل فایل های نصبی موجود در درایو سی متوجه بشید

 40. سلام قالب با حجم 2 مگ به بالا در وردپرس نصبی در لوکال این گزارش را میدهد چه کنم
  پرونده فرستاده شده بزرگ‌تر از upload_max_filesize در php.ini است.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   باید با هستینگ خودتون در این مورد صحبت کنید تا مشکل رو برطرف کنه، اگه مشکل از سمت اونها نبود میتونید این مطلب رو مطالعه کنید.

  • نیازی به تماس با هاستینگ نیست باید بره داخل پوشه php.in. قسمت آپلود سایز اونجا نوشته 2mg اونو باید مثلا 500 مگ کنه بعد ذخیره بعدشم درست میشه … من موندم 90 درصد راهنمایی های شما چرا گمراه کننده است !!!

 41. سلام من روی لوکال نصب کرده ام ولی وقتی میخواهم قالب نصب کنم پیغام خطا میدهد و میگوید به پشتیبانی مراجه کنید چطور حل کنم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دقیقا در چه مرحله ای این خطا رو دریافت می کنید ؟

 42. 6 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  من نرم افزار رو روی مک نصب کردم ولی متاستفانه فولدر ht-docs را ندارم راهی وجود دارد ؟

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   شما باید نرم افزار MAMP رو روی سیستمتون نصب کنید سپس به ادرس Applications > MAMP بروید و داخل این پوشه به پوشه htdocs دسترسی پیدا کنید!

 43. سلام.طبق مراحل وارد برنامه شدم و تغییراتی هم ایجاد کردم.اما نمی دونم دقیقا چه آدرسی بزنم تا وارد سایتم بشم و پیش نمایش کارهام را ببینم. از گزینه نمایش سایت سمت راست پنل هم استفاده کردم ولی متاسفانه به آدرس http://localhost:30/dashboard لینک میشه!!بنظرم مرحله ای از تنظیمات را انجام ندادم!!

  • اینقد زمان برد تا پاسخ بدین که…..تشکر از آموزش.
   مشکل من با به روز رسانی ورژن پایگاه و وردپرس حل شد 🙂 ممنون

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   با عرض پوزش تعداد کامنت ها بسیار بالاست و پاسخ به همه اونها کار دشواریه! اما تا حد امکان سعی میکنیم به همه سوالات دوستان پاسخ بدیم!

 44. 6 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  من دیروز با هزار مصیبت لوکال هاست رو بالا آوردم و حل شد همه حریانات و حتی در وردپرس هم کار کردم و آموزش ها رو ادامه دادم ولی بعد از ریستارت کردن سیستم کلا دیگه ارور داد و هر چقدر آدرس لوکال هاست رو میزنم ارور می ده و نمیره موندم چیکار کنم ؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   الان لوکال هاست فعال میشه؟ تمامی گزینه های آپاچی و مای اسکیو ال فعال میشن ؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام بله همه چی فعال میشه فقط وقتی لوکال هاست رو میزنم تا برم داخل ارور نات فاوند میده و همینجوری می مونه

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   پس به احتمال زیاد از ویندوز 10 استفاده می کنید. لوکال زمپ با 10 مشکل داره که هنوز نتونستم راه حل دقیقی به دست بیارم. به نتیجه رسیدم شما رو هم در جریان قرار میدم.

 45. سلام خشته نباشید تو اطلاعات php به عنوان username نوشتید root روت از کجا اومد؟
  بعدش من دقیقا کارهای شما رو انجام میدم ولی اتفاق خاصی نمیوفته وقتی رفرش میکنم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   برای نصب روی لوکال یوزنیم رو root میذاریم چون نام کاربری در دیتابیس لوکال معنی نداره.

 46. 6 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و احترام
  من دقیقا طبق روالی که فرمودید عمل کرده ام. و دیتابیسی بنام etmarket ایجاد کرده ام.
  در آخر شما نوشته اید: تنظیمات را ذخیره کرده و سپس آدرس را بار دیگر در مرورگر وارد کنید.
  منظورتون چه آدرسی هست؟ آیا باید بنویسم: http://localhost/etmarket
  اگر بله که جوابی نمی دهد. لطفا راهنمایی کنید

 47. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام؛ وقت بخیر
  من لوکال هاستا نصب کردم و ورد پرس هم همین طور کلی افزونه و….
  سیتم که خاموش کردم و امروز که با ز میکنم اصلا ادرس هایی که دیروز باهاشون کار میکردم جواب نمیده… تو مرورگر میزنه
  This site can’t be reached
  localhost refused to connect.
  برنامه xampp هم با زکردم و استارت کردم باز هم جواب نداد!!!
  تشکر.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دقیقا توی مرورگر چه آدرسی میزنید ؟
   زمپ شما فعال میشه ؟

 48. سلام من وقتی میزنم http://localhost/wp-admin/ ارور زیر نمایش میده:
  Parse error: syntax error, unexpected ‘DB_PASSWORD’ (T_STRING) in C:\xampp\htdocs\wp-config.php on line 29
  جای رمز هم همونطور که گفتین خالی گذاشتم…

 49. سلام ببخشید همون ادرسی که دادید برای لوکال هاست به مشکل برمی خورم وبازنمی شوود

 50. ببخشید من اصلا http://localhost/xampp/splash.phpاین رو اصلا بازنمی کنه دلیلش چیه خواهشا بررسی کنید

  باتشکر…

 51. سلام
  بعد از همه این مراحل آدرس رو وارد کردم و چیزی نیومد، تو سایت روکش نگاه کردم یه توضیحی راجع به نام پوشه وردپرس داده بود که با کمک اون تونستم وارد صفحه اول ورد پرس شم
  شما راجع به اون پوشه نامش چیزی ننوشتید
  موفق باشید

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام
   در لوکال هاست قاعدتا باید با وارد کردن تنها آدرسی مانند

   localhost/your-name
   

   سایتتان را مشاهده نمایید.

 52. سلام من می خوام سایتی داشته باشم که منوهایی بالای سایت داشته باشه لطفا راهنمایی کنید

 53. 6 سال عضو همیار وردپرس

  salam ma hamechiro set kardam vali eror 404 not found mide? moshkel chiye
  lotfan rahnemayi konin

 54. سلام.ممنون از توضيحاتتون، اما …
  برا من اخرين مرحله م با برا شما فرق ميكنه…وقتي با نت پد باز ميكنه نوشتش اصلا مثل برا شما نيست….راهنمايي بيشتر ميكنيد

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اسکرین شات بدید لطفا

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام ببخشید اسکرین شات از کندی عملکرد باز شدن صفحات ؟؟ منظورتون به من بود؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خیر با شما نبودم!
   ویندوز 10 مشکلاتی با زمپ داره که دنبال راه حل هستیم.

 55. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من بصورت لوکال هاست در ویندوز 10 و با براوزر کروم کار میکنم در پیشخوان با حرکت در منوها برای هر کلیک و تغییر محیط حدود یک دقیقه باید صبر کنم پایین براوزر هم میزنه waiting for proxy tunnel خلاصه روی هر آپشنی که میزنم حدود یک دقیقه باید صبر کنم تا صفحه باز بشه در ضمن لوکال هاست روی انترنت اکسپلورر هم باز نمیشه مشکل دیر باز شدن صفحه ها در پیشخوان از چیست لطفا راهنمایی کنید.

 56. سلام
  وقتی من به http://localhost/wp-admin/install.php میرم Error 404 میده دردر پی اچ پی مای ادمین هم پایگاه داده ایجاد کردم آدرس هم درست میزنم مشکل چیه؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   آپاچی متصل میشه ؟

  • من هم آپاچی و هم MySQL رو Start کردم از کجا بفهمم متصل شده؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   وقتی فعال میشه مشخصه دیگه به حالت Start درمیاد.

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   لطفا این مورد رو راهنمایی کنید چون مشکل من هم هست دقیقا

  • منم همین مشکل رو دارم.آپاچی هم متصل هست

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بررسی میکنم اگه راه حلی پیدا شد به آموزش اضافه میکنم.

 57. man hari kardam nashod appserv ro remove kardam xampp ro nasb kardam aslan localhost nayomad

 58. این آدرس http://localhost/AppServ/wp-config.phا این پیغام رو میده: not found
  این آدرس http://localhost/wordpressا این پیغام رو میده: خطا در برقراری ارتباط با پایگاه‌داده
  من appserv رو نصب کردم وconfig روهم اصلاح کردم

 59. localhost/AppServ/www.wordoress/wp-config.php آدرس داشبورد من اینه ولی نات فوند می زنه

 60. man nemidonam adres dashbord chie aya ine(localhast/wp-login.php

مطالب زیر را حتما بخوانید